Barton szerint a legtöbb labdarúgó seggfej

Vágólapra másolva!
2009.12.30. 20:38
null
Sommás vélemény Joey Bartontól (balra): „A legtöbb labdarúgó seggfej. Egy időben én is ilyen voltam..."
Címkék
Joey Barton, az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Newcastle United középpályása mindig kimondja, amit gondol. Ezúttal a labdarúgókról fogalmazta meg nem a leghízelgőbb véleményét a BBC Radio 4-nak nyilatkozva.

„A legtöbb labdarúgó seggfej. Sok olyannal találkoztam, akik teljesen elszakadtak a valós élettől. Luxusautókkal járnak, és úgy váltogatják őket, mint más a zoknikat, drága órákat viselnek, valamint szórják a pénzt, miközben másoknak a betevő falatért kell küzdenie. Egy időben én is ilyen voltam..." – nyilatkozta Barton.

„Húszezer fontot kerestem hetente, és azt sem tudtam, hogy kell viselkedni, egy rossz gyerek voltam. A környezetedből csak azt hallod, hogy te vagy a legjobb, te vagy a legjobb. A tapasztalataim alapján azt kell mondjam: lehetsz te a világ legjobbja, elsősorban emberi lény vagy, és hiába vagy jó a sportban, ha fogalmad sincs az életről. A balhék és a büntetések után segítséget kaptam, jobban megértettem magam, felnőttem" – mondta az angol futball egyik legbalhésabb játékosa.

Barton bűnlajstroma igen hosszú: nyomott cigarettát csapattársa szemébe, ütött meg szurkolót, megverte Ousmane Dabót, és az egészet megtetézte egy 16 éves drukker elleni, liverpooli támadással. A viselkedési- és alkoholproblémákkal küszködő, igen tehetséges játékos féltestvéréhez, Michaelhöz hasonlóan börtönbe is került, pszichiátriai segítségre szorult.

„Az, hogy népszerű és ismert vagyok, segített abban, hogy minden bűnöm nyilvánosságra kerüljön, és így kaphattam segítséget. Nem akarok híres lenni, nekem ez az egész sosem a nőkről, a pénzről, az autókról szólt, hanem a labdarúgásról. A játék a szerelmem, csak focizni akarok..." – mondta Barton.

 

 

Legfrissebb hírek

Csapatként sok mindent el tudnak érni a női kézis lányok

Kézilabda
11 perce

Banai Dávid: Ezt a fél szezont ez a győzelem sem teszi szebbé

Labdarúgó NB I
41 perce

Pavlova és Sviatchenko győzött párosban a négy nemzet műkorcsolya- és jégtáncbajnokságon

Téli sportok
8 órája

A Liverpool megerősítette Slot állását; Szuhodovszki Soma a Fradi ellen jubilálhat

E-újság
8 órája

Bizonyosság vagy remény – Ballai Attila publicisztikája

Kézilabda
8 órája

Elnyűhetetlen harcos – Smahulya Ádám jegyzete

Angol labdarúgás
8 órája

Vasárnapi sportműsor: német–norvég döntő a női kézi-vb-n

Minden más foci
8 órája

Az Arsenal két öngóllal győzte le a Wolverhamptont

Angol labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik