Szép gólokkal kényelmes Chelsea-siker a Blackburn Rovers ellen

2009.05.17. 19:06
Nagyon kényelmes, 2–0-s sikert aratott Florent Malouda és Nicolas Anelka góljaival a Chelsea a Blackburn Rovers ellen az angol labdarúgó-élvonal 37. fordulójában. Guus Hiddink ezzel a győzelemmel szépen búcsúzott a „kékek” közönségétől, hiszen utoljára ült a kispadon a Stamford Bridge-en.
"Még mindig követsz?" Samba (pirosban) a labdát bűvöli, Alex a háttérben figyel
Fotó: Reuters

A Liverpool üldözésén kívül más tétje nemigen volt a Premier League délutáni Chelsea–Blackburn meccsének, de a „kékek” úgy indítottak, hogy jól elszórakoztatják a Stamford Bridge-re kilátogatókat, közöttük Roman Abramovicsot.

A Rovers egy Pedersen-lövéssel, majd egy bekapott góllal nyitott: a negyedik percben Anelka jobbról adott be, Florent Malouda emelkedett, mint a lift, majd szenzációs fejest küldött a tehetetlen Robinson hálójába.

A Chelsea további lehetőségeket dolgozott és hagyott ki: Anelka Robinsonba püfölt egy ziccert, Lampard pedig lőtt egy óriási kapufát. A másik oldalon a „kinevezett csatár” Samba fejelt fölé, a szünet előtt pedig még Malouda lövését vágta ki a gólvonal elől a visszafutó Givet, maradt az 1–0.

A második félidő elején Malouda elügyetlenkedett egy egészen hatalmas lehetőséget. Lampard jobbról, erőből lőtte be a labdát, amelyet a francia szélsőnek az üres kapuba kellett volna továbbítania, ehelyett éles szögből, becsúszva oldalra rúgta a labdát, amelyet felszedett Robinson. Abramovicsnak előbb tágra nyílt a szeme a csodálkozástól, majd – erre egyszerűen nincs jobb szó – kiröhögte a középpályást.

A másodikat így sem sokáig úszta meg a Blackburn: a Chelsea gyors összjátékkal firkálta meg a Rovers ide-oda szaladgáló védelmét az 59. percben, a lekészített labdát pedig Anelka gyönyörűen, laposan küldte tizenhét méterről a jobb alsó sarokba.

A 73. percben a jobb oldalon meglóduló Anelka éles lövéssel vette célba a hosszút, de a labda a kapufát érintve elcsúszott a kapu mellett, Robinson legnagyobb megkönnyebbülésére. A két csapat a további gólszerzést már nem nagyon erőltette (bár Essiennek és Anelkának majdnem sikerült így is): a Chelsea kényelmes, 2–0-s győzelmet aratott a Blackburn ellen, így Guus Hiddink szépen búcsúzott az őt éltető Stamford Bridge közönségétől.