Torres góllal ünnepelte visszatérését, győzött is a Liverpool

2009.01.03. 20:50
Könnyed 2–0-s győzelemmel lépett tovább az FA-kupa 3. fordulójából a Liverpool labdarúgócsapata, miután sok helyzetet kihagyva is 2–0-ra legyőzte idegenben a Preston North Endet. A Pool Riera góljával szerzett vezetést az első félidőben, majd a sérülése után visszatérő Fernando Torres állította be a végeredményt, közvetlenül a hármas sípszó előtt.
Fernando Torres (balra) góllal tert vissza
Fotó: Reuters

A győzelem kötelező volt, Fernando Torres visszatérése és gólja pedig külön öröm a Liverpool drukkereinek: a másodosztályú Preston North End otthonában simán lépett tovább Rafa Benítez csapata az angol FA-kupában.

A spanyol szakember négy helyen változtatott a Newcastle-t legázoló csapatán (sajnos a magyarok közül egyik játékos sem lett tagja a keretnek), Steven Gerrard viszont zűrös hete után is a kezdőben maradt.

A Liverpool a 24. percben szerezte meg a vezetést az első angol labdarúgóbajnok otthonában: Gerrard passza Chaplowról a jobb oldalon felfutó Riera elé pattant, aki betört a tizenhatoson belülre, majd hatalmas gólt varrt a bal felső sarokba.

A gól után az irányítást teljes mértékben átvevő „vörösök” kihagytak jó néhány helyzetet (elsősorban Robbie Keane „jeleskedett”), de így is teljesen megérdemelt előnnyel vonulhattak pihenőre a Deepdale-ben.

Szünet után Gerrard adott munkát egy remek lövéssel a hazai kaput őrző Lonergannek, majd Riera tévesztett kevéssel célt. A Preston a hálóba betalált ugyan, de már sípszó után: Sean St. Ledger gólját a játékvezető jogosan érvénytelenítette, mivel Parkin a talajba döngölte a menteni igyekvő Carraghert.

A sérülése után visszatérő Fernando Torrest csereként bevető vendégek végül a spanyol csatárcsillag góljával nyugtatták meg szurkolóikat: a 93. percben Gerrard lépett ki üresen a teljesen kitámadó hazaiak között, önzetlenül középre passzolt, Torres pedig az üres kapuba lőtte a Pool második gólját, bebiztosítva ezzel a továbbjutást.

FA-KUPA

3. FORDULÓ
Preston NE–Liverpool 0–2 (Riera 25., F. Torres 93.)

A SZOMBATI EREDMÉNYEK

3. FORDULÓ
Hartlepool (III.)–Stoke City (I.) 2–0 (Nelson 49., Foley 76.)
Arsenal (I.)–Plymouth (II.) 3–1 (Van Persie 47., 85., Gray 50. – öngól, ill. Duguid 53.)
Birmingham City (II.)–Wolverhampton (II.) elhalasztva
Cardiff City (II.)–Reading (II.) 2–0 (McCormack 57., Ledley 83.)
Charlton (II.)–Norwich (II.) 1–1 (Shelvey 20., ill. Lupoli 71.)
Chelsea (I.)–Southend (III.) 1–1 (Kalou 31., ill. Clarke 90.)
Cheltenham (III.)–Doncaster (II.) elhalasztva
Coventry City (II.)–Kidderminster Harriers (V.) 2–0 (McKenzie 52., Best 82.)
Forest Green (V.)–Derby County (II.) 3–4 (J. Smith 14., Lawless 20., Stonehouse 72., ill. Hulse 40., Albrechtsen 45., Green 76., S. Davies (87. – 11-es)
Histon (V.)–Swansea (II.) elhalasztva
Hull City (I.)–Newcastle (I.) 0–0
Ipswich (II.)–Chesterfield (III.) 3–0 (Walters 50. – 11-esből, Counago 53., Stead 88.)
Kettering (V.)–Eastwood Town (VII.) 2–1 (Westcarr 24., Seddon 58., ill. Robinson 60.)
Leicester City (III.)–Crystal Palace (II.) 0–0
Leyton Orient (III.)–Sheffield United (II.) elhalasztva
Macclesfield Town (IV.)–Everton (I.) 0–1 (Osman 43.)
Manchester City (I.)–Nottingham Forest (II.) 0–3 (Tyson 38., Earnshaw 42., Garner 75.)
Middlesbrough (I.)–Barrow (V.) 2–1 (Afonso Alves 23., 62., ill. Walker 80.)
Millwall (III.)–Crewe Alexandra (III.) 2–2 (Laird 40., Frampton 45., ill. Lawrence 12., Shelley 58.)
Portsmouth (I.)–Bristol City (II.) 0–0
Queens Park Rangers (II.)–Burnley (II.) 0–0
Sheffield Wednesday (II.)–Fulham (I.) 1–2 (Spurr 21., ill. A. Johnson 12., 88.)
Sunderland (I.)–Bolton Wanderers (I.) 2–1 (K. Jones 57., D. Cissé 67., ill. Smolarek 79.)
Torquay United (V.)–Blackpool (II.) 1–0 (Green 32.)
Watford (II.)–Scunthorpe United (III.) 1–0 (Rasiak 67.)
West Bromwich Albion (I.)–Peterborough United (III.) 1–1 (Olsson 64., ill. Mackail-Smith 87.)
West Ham United (I.)–Barnsley (II.) 3–0 (Ilunga 10., Noble 39. –11-esből, C. Cole 68.)