A Manchester United igazi futballshowt mutatott be a Wigan ellen

2007.10.06. 16:10
Az első félidei gólképtelensége után a szünet után 4-0-ra kiütötte a Manchester United a Wigan Athletic együttesét az Old Traffordon, az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának nyitó mérkőzésén. Az egyoldali találkozón Cristiano Ronaldo két, Wayne Rooney és Carlos Tevez egy-egy gólt szerzett. A címvédő United sorozatban hatodszor nyert, és ebben a szezonban a legnagyobb különbségű győzelmét aratta.
Carlos Tevez (balra), az őt ölelgető Ronaldo és Andersson is remekelt az Old Traffordon
REUTERS/Nigel Roddis

Bár Sir Alex Ferguson vezetőedző együttese az első játékrészben is nyomasztó fölényben futballozott, és száms helyzetet kidolgozott, a Wigan taktikája ekkor még sikeresebbnek bizonyult.

A Kuszczak – Evra, Rio Ferdinand, O'Shea (Simpson, 30.), Gerard Pique, Vidics (Anderson, 21.), Giggs, Cristiano Ronaldo, Scholes, Rooney, Tevez (Nani, 81.) összeállításban játszó „vörös ördögök” a második félidőben megújult lendülettel kezdték újra a rohamokat, és a vendégek védelme nem sokáig bírta a nyomást.

Az 54. percben Rooney, Anderson, Tevez volt a labda útja, az argentin csatár tisztára játszotta magát a 16-oson belül, majd 13 méterről megszerezte a vezetést (1-0).

Ezzel átszakadt a gát, a Wigan képtelen volt már megállítani a Unitedet.

Az 59. percben Giggs jobb oldali szöglete után Rooney visszadta a labdát a szélsőnek, aki élesen beadott, Pique csúsztatott fejesét Kirkland kapus még kiütötte, de a hosszú saroknál ott volt Ronaldo, aki bebólintotta a labdát a hálóba (2-0).

Némi lélegzethez jutott ezt követően a Wigan, amelynek gólhelyzetei is voltak a túloldalon, de a 76. percben megint Kirkland kapujába kerül a labda.

Anderson indította Rooneyt a bal szélen, a csatár gyönyörűen adott középre, és az érkező Ronaldo közelről megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját (3-0).

A kegyelemdöfés a 82. percre maradt, amikor Ronaldo, Scholes volt a labda útja, a középpályás a jobb szélen robogó Simpsont ugratta ki, a pontos beadást pedig Rooney 7 méterről fejelte a léc alá (4-0).

Szerezhetett volna még több gólt is a Manchester, azonban az eredmény már nem változott. A bajnok ezzel a három ponttal ideiglenesen a tabella élére ugrott.

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE)

9. FORDULÓ:
  • Manchester United–Wigan Athletic 4-0 (Tevez 54., C. Ronaldo 59., 76., Rooney 82.)