Anglia: Owen Sir Bobby Charlton csúcsára tör

2006.09.18. 15:23
Címkék
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban két-két győzelemmel és vereséggel a kilencedik helyen álló Newcastle United aranylabdás csatára, Michael Owen a 2006-os évet immár teljes egészében felépülésére szánja, de már talált magának új motivációt.
Michael Owen legutóbb a vb-n sérült meg
Michael Owen legutóbb a vb-n sérült meg
Michael Owen legutóbb a vb-n sérült meg
Michael Owen legutóbb a vb-n sérült meg
Michael Owen legutóbb a vb-n sérült meg
Michael Owen legutóbb a vb-n sérült meg

Owen 2005 szilveszterén sérült meg - a Tottnham ellen 2-0-ra elveszített bajnoki 45. percében le kellett cserélni -, majd kihagyta szinte a komplett tavaszi szezont. Csak a bajnoki hajrára tért vissza, de részt vett a világbajnoki felkészülésen és pályára is lépett a németországi vb-n.

Sir Bobby Charlton: 106 mérkőzés/49 gól a válogatottban
Sir Bobby Charlton: 106 mérkőzés/49 gól a válogatottban
Sir Bobby Charlton: 106 mérkőzés/49 gól a válogatottban
Mozgásán, játékán azonban érződött a sok kihagyás – miként csapat- és éktársán, Wayne Rooney-én is -, a svédek elleni utolsó csoportmérkőzésen aztán a második percben egy ártatlan szituációban, egy ártatlannak tetsző mozdulat következtében térdszalagszakadást szenvedett június 20-án. A támadót azóta már kétszer is megoperálták.

Owen, talán okulva korábbi, elsiettetett visszatéréséből, ezúttal csak száz százalékos fizikai állapotban akar visszatérni: bár a teljes felépülésére könnyen rámehet a komplett őszi idény.

A klasszis azonban új motivációt is talált magának a bajban: meg akarja dönteni a legendás Sir Bobby Charlton válogatottbeli gólrekordját.

Elődje 106 alkalommal léphetett pályára az angol válogatott tagjaként, azokon a találkozókon összesen 49-szer volt eredményes.

Kései utódja, Owen jelenleg 83 válogatottbeli fellépésnél tart és már 36-szor köszönt be az ellenfeleknek.

A 26 éves játékost nem töri le különösebben az elmúlt év, sérülésekből fakadó pechszériája, nem beszélve az azt megelőzően csalódásként megélt idényére a Real Madridnál és hiszi: még így is képes lehet lekörözni az utolérhetetlennek, megismételhetetlennek tartott Sir Bobby Charlton teljesítményét.
Legfrissebb hírek

Shakira bemutatta a világbajnokság hivatalos dalát, a „Dai Dai”-t

Foci vb 2026
17 perce

Kiderült, mennyit kap a Benfica a Madridba tartó José Mourinhóért

Spanyol labdarúgás
26 perce

A Szparinál van motiváció; a Puskás Akadémia–MTK meccsen többen búcsúzhatnak

Labdarúgó NB I
39 perce

Juhász Dorka: Óriási elismerés ez a díj, amikor kimondták a nevemet, nehéz volt elhinni

Kosárlabda
1 órája

A Mercedes jelentős fejlesztésekkel készül a Kanadai Nagydíjra

F1
1 órája

Mourinhóék felfigyeltek a 19 éves tehetségre, kapcsolatba léptek a ZTE-vel – sajtóhír

Labdarúgó NB I
1 órája

Mbappé: Arbeloa azt mondta, negyedik számú támadó vagyok

Spanyol labdarúgás
1 órája

Szabó Levente megtalálta a számítását, és már nemzetközi kupaindulásért küzd a Zaglebie Lubin szerelésében

Légiósok
2 órája
Ezek is érdekelhetik