Mint karácsonykor: ismét a Cavs volt a jobb

Vágólapra másolva!
2010.01.22. 07:05
null
Kobe Bryant (balra) és LeBron James csatáját az utóbbi nyerte meg (Fotó: Reuters)
Címkék
A Cleveland karácsonykor idegenben, az NBA legutóbbi játéknapján pedig otthon verte meg a címvédő Los Angeles Lakerst. A 93–87-re nyerő Cavaliers vezére a 37 pontos LeBron James volt, míg a másik oldal legnagyobb sztárja, Kobe Bryant azzal vigasztalhatja magát, hogy a liga történetének legfiatalabb kosarasa lett, aki elérte a 25 ezer pontos határt.

 

A Cleveland az első mérkőzését játszotta a vállsérülés miatt legalább egy hónapra kidőlő Mo Williams nélkül. December 25-én a Staples Centerben 28 pontjával ő volt a Cavs legeredményesebbje, most viszont az a James vitte a hátán a csapatát, aki a legtöbb szavazattal (2 549 693) került be a februári All Star-mérkőzésre. Ezzel ő lett az első játékos az NBA történetében, akire háromszor is több mint 2.5 millióan voksoltak.

James egyszer a nézők között landolt (Fotó: Reuters)
James egyszer a nézők között landolt (Fotó: Reuters)

Kilenc hárompontos-kísérletéből csak egy volt sikeres, ám amikor nagyon kellett, odatette magát. A záró negyed egy hétperces periódusában csak ő talált be a hazai csapatból, igaz, ez mindjárt 12 pontot jelentett a Clevelandnek.

87–87-es állásnál Pau Gasol pár másodperc alatt kétszer is hiába próbálkozott, előbb James blokkolta, majd a lepattanó megszerzése után elrontotta a második dobását. A spanyol a következő Lakers-támadásnál sem tudott javítani, mindkét büntetőjét kihagyta.

A találkozó akkor dőlt el, amikor James elhibázott büntetője után Anderson Varejao megkaparintotta a lepattanót, majd Ron Artest szabálytalanságát követően egyszer sem rontott a vonalról.

A Cleveland győzelméhez nagy mértékben járult hozzá J.J. Hickson is, aki karrierrekordot jelentő 14 lepattanóval zárt.

A másik oldalon 31 pontjával Kobe Bryant volt a legeredményesebb, ám az utolsó játékrészben nem tudta tartani a lépést Jamesszel. A Lakers klasszisának így vereség „járt” a csúcsdöntés mellé (lásd keretes írásunkat).

A nap másik találkozója is Los Angeles-i vereséget hozott, a Clippers húsz ponttal kapott ki a Denver Nuggetstől.

BRYANT A LEGFIATALABB 25 EZER PONTOS

Egy második negyedben értékesített büntetővel Kobe Bryant lett az NBA történetének 15., egyben legfiatalabb játékosa, aki elérte a 25 ezer pontos határt. A Lakers vezére 31 éves és 151 napos korában lépte át a mérföldkövet, 35 nappal fiatalabban az eddigi csúcstartó Wilt Chamberlainnél, aki 31 419 alapszakaszbeli ponttal fejezte be a karrierjét.

 

Az All Star-csapatba idén már 12. alkalommal beválasztott Bryant előtt az örökranglistán a korábbi Lakers-nagyság, Jerry West (25 192 pont) és az Indiana Pacers triplakirálya, Reggie Miller (25 279) áll. Ők valószínűleg már nem sokáig, az örökranglistát vezető Kareem Abdul-Jabbar 38 387 pontos rekordja azonban még Bryant számára is nagyon távolinak tűnik.

 NBA
ALAPSZAKASZ, 86. JÁTÉKNAP
Cleveland Cavaliers–Los Angeles Lakers 93–87
Denver Nuggets–Los Angeles Clippers 105–85
Legfrissebb hírek

A csehek szerint tíz emberrel jobb volt a Ferencváros, mint tizeneggyel – lapszemle

Európa-liga
27 perce

Völgyi Péter: Jobban kell figyelni idegenben a meccskezdésre

Kosárlabda
1 órája

„Hihetetlen utazás volt” – Sergio Busquets bejelentette visszavonulását

Minden más foci
1 órája

Pétervári-Molnár Bendegúz 15. lett az evezős világbajnokságon

Egyéb egyéni
1 órája

Bánhidi Bence: Arra tartogattuk Thulint, hogy az utolsó öt percben megnyerje nekünk a mérkőzést

Kézilabda
2 órája

Robbie Keane: Büszke vagyok arra, ahogy a csapat reagált a kialakult helyzetre

Európa-liga
8 órája

A Barca egy nem mindennapi góllal hátrányba került, de végül begyűjtötte a három pontot

Spanyol labdarúgás
9 órája

Alekszandar Pesics: Ha ilyen helyzetben nem hinnék az egyenlítésben, szögre is akasztanám a cipőmet

Európa-liga
9 órája
Ezek is érdekelhetik