Maga az amerikai álom - nyit a Brooklyn Nets csarnoka

2012.09.27. 12:16
null
<a href="javascript:void()" onclick="initializeNGallery('Brooklyn_Nets_csarnoka')">A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!</a>
Címkék
A napokban hivatalosan is átadták a brooklyni Barclays Centert, a 18 ezer néző befogadására képes New York-i sportcsarnokot, amelyben a New Jersey Netsből Brooklyn Netscé változó amerikai profi kosárlabdacsapat fogja játszani a mérkőzéseit.

A tömegközlekedés szempontjából tökéletes helyen, kilenc (!) metróvonal csomópontjában megépült csarnok építése egymilliárd dollárba került, de csak egy része annak az üzleti, szórakoztató- és lakóparknak, amelynek elkészítésére mintegy ötmilliárdot költöttek a megrendelők.

Az orosz Mihail Prohorov többségi tulajdonában lévő klub révén a profi sport 1957 után tért vissza Brooklynba, ahol a legutolsó nagy csapat a Dodgers baseballcsapata volt, mielőtt Los Angelesbe költözött. A tulajdonosok szerint a New York Knicks igazi városi riválisává váló Brooklyn Nets a novemberben kezdődő bajnokság hazai mérkőzéseit már ebben a csarnokban játssza – az elsőt november elsején stílszerűen a Knicks ellen –, a hivatalos megnyitó Jay-Z, a klub egyik társtulajdonosa holnap esti koncertje lesz.

„Sok mindent elértem már életemben, de azt hiszem, ez az a pillanat, amikor megélem az igazi amerikai álmot” – mondta Jay-Z.

Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: rájátszás a BL-selejtezőben; pályán a Veszprém kézilabdacsapata

Minden más foci
1 órája

Vida Mátéban régóta érlelődött a visszavonulás gondolata; Márton Richárd sokakat meglepett

E-újság
1 órája

A csoda hétköznapjai – Csinta Samu publicisztikája

Atlétika
1 órája

Az eddigiekben bízva – Thury Gábor jegyzete

Európa-liga
1 órája

Openda fejesére Greenwood válaszolt, nem bírt a Fener a Lyonnal a BL-playoffkörben

Bajnokok Ligája
1 órája

Rodrit bejelentette a Barca, Sallai orosz csapattársat kaphat – keddi transzferhíradó

Minden más foci
2 órája

Góltalanság Szófiában, Athénban harcolhatja ki a BL-főtáblát az AEK

Bajnokok Ligája
2 órája

Kosár: negyeddöntőbe jutott az U16-os leányválogatott a romániai Eb-n

Utánpótlássport
3 órája