Az észak-amerikai profi kosárlabda ligában mára virradóra nem az izzadságnak, a harcnak és az öldöklő küzdelemnek lehettünk tanúi, hiszen az Egyesült Államokban ez a hétvége a sportág ünnepével, vagyis az All-Star-eseményekkel a középpontban zajlik le. A pénteki napon a hírességek gálameccse és a sajtótájékoztató mellett az újoncok és a másodévesek vegyes csapatokkal rendezett összecsapása volt a fő műsorszám, s a Charles Barkley, illetve Shaquille O'Neal irányította alkalmi csapatok olyan látványos show-t varázsoltak a parkettre, amivel nem csak a „nagyoknak" adták fel a leckét vasárnapra, de a holnapi zsákolóverseny résztvevőinek is minimum ötleteket adhattak. Nézzük, mik voltak az est fénypontjai!
Team Chuck–Team Shaq 146–133
Az idei draftelső, illetve a tavalyi top választott is Charles Barkley alakulatába került Kyrie Irving, illetve John Wall személyében, de az alkalmi csapatválasztáson a holnapi zsákolóversenyen résztvevő Paul George, a liga egyik legtehetségesebb centere, DeMarcus Cousins, továbbá az utóbbi két draftmásodik, Derrick Williams és Evan Turner is a Team Chuck gárdát erősítette. A névsor a Derrick Favors, Gordon Hayward, MarShon Brooks trióval egészült ki, sajnos Kawhi Leonard, a Spurs bedobója nem léphetett pályára sérülése miatt.
A másik oldalon sorakozott a tavalyi esztendő legjobb újonca, s egyben a 2009-es draftelső, Blake Griffin, aki papíron már harmadik éve van a ligában, ám első szezonját teljes egészében kihagyni kényszerült sérülése okán. Az utólag beválasztott Jeremy Lin és a másik idén berobbant irányítózseni, Ricky Rubio is Shaquille O'Neal keretébe került, de ezen a poszton még Brandon Knight, Kemba Walker és Norris Cole személyében is találhatunk három olyan nevet az alkalmi alakulatban, mely már most is jól cseng a gyűrűk világában. Greg Monroe, az egyik legtöbbet fejlődött játékos szerepelt a kezdőcenter posztján a Team Shaq gárdában, Landry Fields, Markieff Morris és Tristan Thompson pedig a kispadról érkezve tette teljessé a végül alulmaradó csapat keretét.
A bemutatás után nézzük, mi történt magán a találkozón, melyen természetesen minden fontos volt, csak maga a végeredmény nem. A védekezés, mint olyan, nagyjából az első két negyedben volt jelen a parketten, utána valóságos zsákolóversenybe fordult át a gálameccs, nagyjából mindenki kapott 2-3 lehetőséget arra, hogy egyedül, vagy egy passzoló segítségével bemutasson valami egyedit, s azt kell, hogy mondjuk, igen jól vizsgáztak az ifjoncok.
Blake Griffin, aki a vasárnapi „rendes” All-Star-mérkőzésen is szerepel, most csupán 10 percet kapott a játszadozásra, de ez is elég volt ahhoz, hogy elérje a 10 dobott (inkább zsákolt...) pontot, mostani csapattársa, Jeremy Lin (9 perc, 2 pont, 4-ből 1 mezőny) sem ezen az estén fáradt el, a tajvani származású üstökös bizony erősen kilógott ezen a találkozón O'Neal legénységéből, de ezért senki sem fogja megfedni.
A nap hőse: Kyrie Irving, aki 34 dobott ponttal és 9 gólpasszal igencsak kiérdemelte a Legértékesebb Játékosnak járó címet, pláne, ha hozzátesszük, hogy 13-ból 12 mezőnykísérlete ült, illetve 8-ból 8 triplája volt jó. |
A nap lúzere: Jeremy Lin először tűnik fel ebben a titulusban, de ahogy említettük, emiatt sokat nem esik majd az ázsiója. Utólag tették be a keretbe, hiszen csak az elmúlt 3 hétben ismerte meg őt a kosárvilág, de sokat nem tudott hozzátenni a gálához, 2 dobott ponttal zárt 9 játékperc alatt. |
A Team Shaq Thompson 20 pontjával, Monroe (19 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz, 5 labdaszerzés) és Walker (10 pont, 10 gólpassz) dupla dupláival, illetve Rubio (12 pont, 7 gólpassz) villogásával sem tudta legyűrni a Team Chuck-ot, melyben a végül MVP-nek választott Kyrie Irving 34 ponttal és 9 gólpasszal zárt, ráadásul 8-ból 8 triplát értékesített.
A diadalmaskodó félnél a látványra leginkább John Wall adott, aki több zsákolása közül az utolsóval minden bizonnyal a holnapi Slam Dunk Contesten, azaz a zsákolóversenyen is esélyesként indulna, történt ugyanis, hogy a labdát ugrás közben a háta mögött átvéve tömte a gyűrűbe, stílusosan lezárva ezzel a gálamérkőzést.
Az „újoncgálán” először nem külön csapatokban mérkőztek meg az első-, illetve a másodévesek, de azzal együtt, hogy így nem igazán volt presztízse a találkoznak, igen látványos összecsapást láthattak az érdeklődők. Folytatás ma este a tripladobó-, a zsákoló-, illetve az ügyességi versenyekkel, továbbá a Shooting Stars vidallal!
A Team Chuck legjobb dobói: Irving 34, George 23, Cousins 18
A Team Shaq legjobb dobói: T. Thompson 20, Monroe 19, Cole 18