Minden csapatra 66 mérkőzés vár, 48 a saját főcsoporton belül, 18 a másik főcsoport csapatai ellen, azaz kontinentális viszonylatban nem valósul meg az oda-vissza alapú játék – ez is annak az ára, hogy a tulajdonosok és a játékosok közötti bértárgyalások elhúzódtak, és az NBA 66. idénye nem kezdődhetett el a tervezett november elsejei időpontban.
A másik lényeges következmény, hogy rövidebb idő alatt több meccset kell lejátszani, így minden csapat legalább egyszer szembesül a nagy kihívással: pályára lépés három egymást követő estén. A Los Angeles Lakers például a Chicago Bulls (o), Sacramento Kings (i), Utah Jazz (o) hármas mérkőzésköteggel kezdi az idényt.
A naptár elkészítői ügyeltek arra, hogy a tradicionális nagy rivalizálások esetében megvalósuljon a kölcsönösség: így például rendeznek Lakers–Celtics meccset Los Angelesben és Bostonban is, továbbá a legutóbbi idény döntőjének visszavágója is két felvonásos lesz – a Miami Heat már a december 25-i nyitó napon ellátogat a címvédő Dallashoz. Lakers–Heat meccsből is kettő lesz.
További érdekességek: az Atlanta „tizenkét estés, kilenc mérkőzéses" csomaggal indít; a Torontóra 31 napos, 19 meccses periódus vár januárban; a Cleveland története leghosszabb (8 meccses) hazai sorozatát vívja februárban (benne lesz LeBron James és a Miami látogatása is); a Philadelphia ötös vendégszériával indít.
Az alapszakasz április 26-án ér véget, a rájátszás két nappal később kezdődik, és legfeljebb június 26-ig tart.
A bérfeltételeket rögzítő új kollektív szerződésről egyelőre csak szóbeli egyezség született, a végleges szövegről várhatóan csütörtökön szavaznak az illetékesek, és pénteken nyitnak az edzőtáborok, illetve kezdődnek meg a szabadügynöki szerződtetések.