Az All Blacks hazai sikerével megtartotta végső győzelmi esélyeit

TÓTH SÁNDORTÓTH SÁNDOR
2007.07.15. 18:38
A Tri Nations főszervezői és pénzemberei megrótták a két gárdát, hogy nem a legjobbjaikkal álltak fel. E meccs után ez a kritika nem érvényes a hazai csapat esetében, mivel alaposan eldöngették a Springbokot. Igaz, a nagy összeomláshoz elég volt 12 perc is a zöld mezeseknek! A három célhoz két cserejátékos is hozzájárult.
Jacques Cronje (Dél-Afrika, balra) próbál meg akciót vezetni Jerry Collins és Brendon Leonard (jobbra, mindkettő Új-Zéland) között
Reuters
Reuters

Brendon Leonard, a Waikato újonc irányítója sportszerű választ adott a nagyfejűeknek: egy „kezdővel” sem lesz gyengébb egy All Blacks!
Már a 9. percben Carter belőtt egy büntetőt, igaz, Pienaar nemsokára válaszolhatott volna, de büntetője nagyon gyengére sikeredett.

Aztán újra döntetlen lett: magasan letaroltak egy dél-afrikait, a büntetőt most Hougaard rúgta, pontosan: 3-3.

A 25. percben ráfeküdtek a vendégek egy szerelt játékosra, Carter visszavette a vezetést.

A 34. percben újabb egyenlítési lehetőséget packázott el Hougaard. A félidő tehát nem ígért nagy különbséget!

Sőt, a 2. félidő elején Mealamu ráugrott egy kupacra, Hougaard most jól célzott: 6-6! A 60. percig Carter két büntetőjével lett egy kicsit nagyobb előnye az AB-nek, cél még sehol a láthatáron.

A 69. percben sokadik nagy rohamára indult a hazai csapat. Jó dél-afrikai védekezés után a röviden végül Leonard tört át, majd Rokocoko nyomta tovább, újra Leonardhoz került a labda, aki bevitte az első célt. Carter bevágta a jutalomrúgást, 19-6 már hazai sikert ígért.

A 76. percben aztán Nick Evans szólócélja már a kiütés felé mutatott, és a 81. percben egy sokhullámos akció végén Carter a maga célját is behordta. Persze mindkét cél után jól célzott, így lett 33-6.

A vendégek sokáig állták a sarat, nem is érdemeltek ekkora zakót, de hát a rögbi már csak ilyen. Az AB, ha a jövő héten veri Ausztráliát, besöpri nyolcadik Tri Nations-győzelmét, de a Wallabikat sem a kivi költötte, lesz hozzá néhány szavuk.