nemzetisport.hu 2018.09.11 17:21 Frissítve: 2019.06.03 00:53

FÉRFI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2018–2019

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2018–2019-es adatbankja.

 

FÉRFI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2018–2019 
BAJNOKOK LIGÁJA EHF-KUPA
Veszprém  Tatabánya
Szeged Balatonfüred
  Komló

BAJNOKOK LIGÁJA

A VÉGEREDMÉNY
1. RK Vardar (északmacedón, Vuko Borozan, Ivan Cupic, Tyimur Gyibirov, Christian Dissinger, Szergej Gorbok, Kalifa Gedbane, Gleb Kalaras, Igor Karacic, Dmitrij Kiszeljov, Dainis Kristopans, Dejan Miloszavljev, Rogerio Moraes, Gregor Ocvirk, Martin Popovszki, Danyiil Siskarjov, Stas Skube, Sztojancse Sztoilov, Janja Vojvodics. Edző: Roberto Parrondo)
2. TELEKOM VESZPRÉM (Blaz Blagotinsek, Dragan Gajic, René Toſt Hansen, Momir Ilics, Iman Jamali, Lékai Máté, Borut Mackovsek, Kentin Mahé, Dejan Manaszkov, Gasper Marguc, Mikler Roland, Nagy László, Petar Nenadics, Andreas Nilsson, Sterbik Árpád, Manuel Strlek, Lev Szuharev, Mirsad Terzic, Kent Robin Tönnesen. Edző: David Davis)
3. Barca Lassa (spanyol)
4. PGE Vive Kielce (lengyel)

AZ IDÉNY ÁLOMCSAPATA
Kapus:
Dejan Miloszavljev (szerb, Vardar Szkopje)
Jobbszélső:
Ivan Cupic (horvát, Vardar Szkopje)
Jobbátlövő:
Dainis Kristopans (lett, Vardar Szkopje)
Irányító:
Kentin Mahé (francia, Telekom Veszprém)
Beálló:
Julen Aguinagalde (spanyol, Vive Kielce)
Balátlövő: Mikkel Hansen (dán, PSG)
Balszélső: Tyimur Gyibirov (orosz, Vardar Szkopje)
Legjobb védekező játékos: Blaz Blagotinsek (szlovén, Telekom Veszprém)
Legjobb fiatal játékos: 
Ludovic Fabregas (francia, Barca Lassa)
Edző: Roberto García Parrondo (spanyol, Vardar Szkopje)

A négyes döntő legértékesebb játékosa (MVP): Igor Karacic (horvát, Vardar Szkopje)
Gólkirály: Alex Dujshebaev (spanyol, Kielce), 99 gól

NÉGYES DÖNTŐ (KÖLN, LANXESS ARÉNA)
DÖNTŐ – JÚNIUS 2.
Telekom Veszprém–Vardar Szkopje (északmacedón)
24–27
A 3. HELYÉRT – JÚNIUS 2.
Barcelona (spanyol)–Kielce (lengyel)
40–35
   
ELŐDÖNTŐ – JÚNIUS 1. 
Telekom Veszprém–Kielce (lengyel)
33–30
Barcelona (spanyol)–Vardar Szkopje (északmacedón)
27–29

NEGYEDDÖNTŐ
Nantes (francia)–Barcelona (spanyol)
25–3226–29
51–61
Kielce (lengyel)–Paris Saint-Germain (francia)34–24
26–35
60–59
Flensburg (német)–TELEKOM VESZPRÉM
22–28 25–29
47–57
Vardar Szkopje (északmacedón)–MOL-PICK SZEGED
31–23
25–29
56–52


A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
Sporting (portugál)–Veszprém28–3029–35
57–65
Wisla Plock (lengyel)–Szeged20–2216–23
36–45
PPD Zagreb (horvát)–Vardar Szkopje (északmacedón)18–27
30–3248–59
Breszt (fehérorosz)–Flensburg (német) 28–30
20–30
48–60
Zaporizzsja (ukrán)–Kielce (lengyel)33–33
29–3462–67
Löwen (német)–Nantes (francia)
34–32
27–3061–62
A Barcelona és a PSG csoportelsőként automatikusan a negyeddöntőbe jutott.  
KIESÉSES PÁRHARC, C-D CSOPORT
Sporting (portugál)–Dinamo Bucuresti (román)
32–31 27–26 59–57
Orlen Wisla Plock (lengyel)–Bjerringbro-Silkeborg (dán)
22–26 27–20 49–46

 

CSOPORTKÖR

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. Barcelona (spanyol) 14 12 2 486–391 +95  24
 2. TELEKOM VESZPRÉM 14 10 4 410–382 +28  20
 3. Vardar Szkopje (északmacedón) 14 9 1 4 406–390 +16  19
 4. Kielce (lengyel) 14 7 7 439–430 +9  14
 5. RN Löwen (német) 14 7 7 418–410 +8  14
 6. Meskov Breszt (fehérorosz) 14 4 1 9 379–419 –40  9
 7. Montpellier (francia) 14 3 1 10 377–414 –37  7
 8. Kristianstad (svéd) 14 2 1 11 396–475 –79  5
A-CSOPORT 
1. FORDULÓ (szeptember 12–15.)
RN Löwen (német)–Barcelona (spanyol) 35–34
Montpellier (francia)–Vardar Szkopje (északmacedón) 24–27
TELEKOM VESZPRÉM–Kielce (lengyel) 29–27
Kristianstad (svéd)–Meskov Breszt (fehérorosz) 30–32
   
2. FORDULÓ (szeptember 22.)
Vardar Szkopje (északmacedón)–Kristianstad (svéd) 33–25
Kielce (lengyel)–RN Löwen (német) 35–32
Barcelona (spanyol)–TELEKOM VESZPRÉM 31–28
Meskov Breszt (fehérorosz)–Montpellier (francia) 26–23
   
3. FORDULÓ (szeptember 26– 30.)
RN Löwen (német)–Meskov Breszt (fehérorosz) 33–27
TELEKOM VESZPRÉM–Vardar Szkopje (északmacedón) 25–27
Kristianstad (svéd)–Barcelona (spanyol) 25–44
Montpellier (francia)–Kielce (lengyel) 26–29
   
4. FORDULÓ (október 6.)
Meskov Breszt (fehérorosz)–TELEKOM VESZPRÉM 28–29
Kielce (lengyel)–Kristianstad (svéd) 33–31
Vardar Szkopje (északmacedón)–RN Löwen (német) 29–27
Barcelona (spanyol)–Montpellier (francia) 35–27
   
5. FORDULÓ (október 10–14.)
RN Löwen (német)–Kristianstad (svéd) 36–27
Meskov Breszt (fehérorosz)–Barcelona (spanyol) 21–29
Montpellier (francia)–TELEKOM VESZPRÉM 29–30
Kielce (lengyel)–Vardar Szkopje (északmacedón) 31–27
   
6. FORDULÓ (november 3.)
Vardar Szkopje (északmacedón)–Meskov Breszt (fehérorosz) 30–23
TELEKOM VESZPRÉM–RN Löwen (német) 28–29
Kristianstad (svéd)–Montpellier (francia) 29–29
Barcelona (spanyol)–Kielce (lengyel) 31–27
   
7. FORDULÓ (november 7–11.)
RN Löwen (német)–Montpellier (francia) 37–27
Meskov Breszt (fehérorosz)–Kielce (lengyel) 26–35
Kristianstad (svéd)–TELEKOM VESZPRÉM 32–29
Vardar Szkopje (északmacedón)–Barcelona (spanyol) 26–30
   
8. FORDULÓ (november 14–17.)
Montpellier (francia)–RN Löwen (német) 31–26
TELEKOM VESZPRÉM–Kristianstad (svéd) 36–27
Kielce (lengyel)–Meskov Breszt (fehérorosz) 34–31
Barcelona (spanyol)–Vardar Szkopje (északmacedón) 34–26
   
9. FORDULÓ (november 21–25.)
RN Löwen (német)–TELEKOM VESZPRÉM 25–29
Meskov Breszt (fehérorosz)–Vardar Szkopje (északmacedón) 31–31
Kielce (lengyel)–Barcelona (spanyol) 36–42
Montpellier (francia)–Kristianstad (svéd) 30–31
   
10. FORDULÓ (december 1– 2.)
Vardar Szkopje (északmacedón)–Kielce (lengyel) 28–27
Kristianstad (svéd)–RN Löwen (német) 27–32
TELEKOM VESZPRÉM–Montpellier (francia) 25–19
Barcelona (spanyol)–Meskov Breszt (fehérorosz) 41–32
   
11. FORDULÓ (2019. február 6– 10.)
Montpellier (francia)–Meskov Breszt (fehérorosz) 29–23 
TELEKOM VESZPRÉM–Barcelona (spanyol) 29–26
Kristianstad (svéd)–Kielce (lengyel) 33–34
RN Löwen (német)–Vardar Szkopje (északmacedón) 27–30
   
12. FORDULÓ (február 13–17.)
Meskov Breszt (fehérorosz)–RN Löwen (német) 27–24
Barcelona (spanyol)–Kristianstad (svéd) 43–26
Kielce (lengyel)–Montpellier (francia) 27–28
Vardar Szkopje (északmacedón)–TELEKOM VESZPRÉM 27–29
   
13. FORDULÓ (február 20–24.)
TELEKOM VESZPRÉM–Meskov Breszt (fehérorosz) 28–20
Montpellier (francia)–Barcelona (spanyol) 28–36
RN Löwen (német)–Kielce (lengyel) 30–29
Kristianstad (svéd)–Vardar Szkopje (északmacedón) 30–32
   
14. FORDULÓ (február 27–március 3.)
Barcelona (spanyol)–RN Löwen (német) 30–25
Meskov Breszt (fehérorosz)–Kristianstad (svéd) 32–23
Vardar Szkopje (északmacedón)–Montpellier (francia) 33–27
Kielce (lengyel)–TELEKOM VESZPRÉM 35–36


A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. Paris SG (francia) 14 13 1 455–385 +70  26
 2. MOL-PICK SZEGED 14 9 2 3 411–397 +14  20
 3. Flensburg (német) 14 7 1 6 378–370 +8  15
 4. Nantes (francia) 14 5 4 5 421–408 +13  14
 5. Zaporizzsja (ukrán) 14 5 1 8 413–412 +1  11
 6. PPD Zagreb (horvát) 14 4 3 7 359–388 –29  11
 7. Skjern Handbold (dán) 14 3 2 9 398–439 –41  8
 8. Celje PL (szlovén) 14 3 1 10 380–416 –36  7
 B-CSOPORT
1. FORDULÓ (szeptember 12–16.)
Motor Zaporizzsja (ukrán)–PSG (francia) 29–35
Celje (szlovén)–Skjern (dán) 26–27
Nantes (francia)–Flensburg (német) 31–34
PPD Zagreb (horvát)–MOL- PICK SZEGED 23–24
   
2. FORDULÓ (szeptember 19–23.)
Flensburg (német)–PPD Zagreb (horvát) 29–31
Skjern (dán)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 37–33
PSG (francia)–Celje (szlovén) 33–21
MOL-PICK SZEGED–Nantes (francia) 30–28
   
3. FORDULÓ (szeptember 29–30.)
PPD Zagreb (horvát)–PSG (francia) 21–32
Motor Zaporizzsja (ukrán)–MOL-PICK SZEGED 31–32
Nantes (francia)–Skjern (dán) 35–27
Celje (szlovén)–Flensburg (német) 23–20
   
4. FORDULÓ (október 3– 7.)
Flensburg (német)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 31–24
MOL-PICK SZEGED–Celje (szlovén) 33–24
PSG (francia)–Nantes (francia) 35–34
Skjern (dán)–PPD Zagreb (horvát) 31–31
   
5. FORDULÓ (október 14.)
Skjern (dán)–PSG (francia) 24–26
Motor Zaporizzsja (ukrán)–PPD Zagreb (horvát) 35–27
MOL-PICK SZEGED–Flensburg (német) 30–28
Nantes (francia)–Celje (szlovén) 38–27
   
6. FORDULÓ (november 3–4.)
Nantes (francia)–PPD Zagreb (horvát) 23–20
PSG (francia)–MOL-PICK SZEGED 33–31
Celje (szlovén)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 33–28
Flensburg (német)–Skjern (dán) 26–22
   
7. FORDULÓ (november 10–18.)
PSG (francia)–Flensburg (német) 29–28
PPD Zagreb (horvát)–Celje (szlovén) 24–22
Skjern (dán)–MOL-PICK SZEGED 26–29
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Nantes (francia) 30–30
   
8. FORDULÓ (november 11–18.)
Nantes (francia)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 23–27
Flensburg (német)–PSG (francia) 20–27
Celje (szlovén)–PPD Zagreb (horvát) 30–21
MOL-PICK SZEGED–Skjern (dán) 33–33
   
9. FORDULÓ (november 24–25.)
MOL-PICK SZEGED–PSG (francia) 33–32
PPD Zagreb (horvát)–Nantes (francia) 27–27
Skjern (dán)–Flensburg (német) 24–31
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Celje (szlovén) 36–27
   
10. FORDULÓ (november 28–december 2.)
Flensburg (német)–MOL-PICK SZEGED 27–25
PSG (francia)–Skjern (dán) 38–28
PPD Zagreb (horvát)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 27–25
Celje (szlovén)–Nantes (francia) 29–29
   
11. FORDULÓ (2018. február 6–10.)
PPD Zagreb (horvát)–Skjern (dán) 32–29
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Flensburg (német) 28–26
Celje (szlovén)–MOL-PICK SZEGED 28–29
Nantes (francia)–PSG (francia) 31–35
   
12. FORDULÓ (február 13–17.)
Skjern (dán)–Nantes (francia) 32–34
Flensburg (német)–Celje (szlovén) 27–26
MOL-PICK SZEGED–Motor Zaporizzsja (ukrán) 30–29
PSG (francia)–PPD Zagreb (horvát) 33–28
   
13. FORDULÓ (február 20–24.)
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Skjern (dán) 33–23
PPD Zagreb (horvát)–Flensburg (német) 21–22
Nantes (francia)–MOL-PICK SZEGED 29–26
Celje (szlovén)–PSG (francia) 32–36
   
14. FORDULÓ (február 27–március 3.)
Flensburg (német)–Nantes (francia) 29–29
Skjern (dán)–Celje (szlovén) 35–32
PSG (francia)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 31–25
MOL-PICK SZEGED–PPD Zagreb (horvát) 26–26

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. Silkeborg (dán) 10 8 2 323–273 +50  16
 2. Sporting CP (portugál) 10 7 3 304–277 +27  14
 3. Tatran Presov (szlovák) 10 7 3 278–268 +10  14
 4. Csehovszkije Medvegyi (orosz) 10 4 6 280–279 +1  8
 5. Besiktas (török) 10 3 7 255–289 –34  6
 6. Metalurg Szkopje (északmacedón) 10 1 9 246–300 –54  2

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. Dinamo Bucuresti (román) 10 7 3 294–280 +14  14
 2. Wisla Plock (lengyel) 10 7 3 278–250 +28  14
 3. Elverum Handball (norvég) 10 6 1 3 278–272 +6  13
 4. Ademar León (spanyol) 10 5 2 3 252–251 +1  12
 5. Riihimäen Cocks (finn) 10 2 2 6 246–269 –23  6
 6. Wacker Thun (svájci) 10 1 9 268–294 –26  1
2019.06.21 19:02:29

Kézilabda SIMON JÓZSEF

NAGY LÁSZLÓ-SOROZAT, 2. RÉSZ. 19 évesen került a világ legjobb klubjához, és a válogatottban is gyorsan vezérré vált.

2019.06.23 20:26:40

Kézilabda nemzetisport.hu

Az esküvőjére készülő balátlövő az Elek Gyula Arénában készített fotósorozatot párjával.

2019.06.17 18:55:10

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

Kétkezi falusi munka, edzői terror, közel tíz évnyi lemaradás ellenére a világ legjobb beállója lett.

2019.06.16 17:07:31

Kézilabda nemzetisport.hu

Az Eb-részvételt és a csoportelsőséget korábban bebiztosító csapatunk veretlenül zárta a selejtezőt.

2019.06.14 18:56:23

Kézilabda SIMON JÓZSEF

NAGY LÁSZLÓ-SOROZAT, 1. RÉSZ • Adva volt az édesapja példája, a magassága, mégis a kézilabdát választotta.