Mikler-parádéval Veszprém-siker Mannheimben

2018.11.21. 18:49
A Veszprém elvitte a pontokat a Löwen otthonából (Fotó: Imago)
A Telekom Veszprém a kapuban parádézó Mikler Roland vezérletével visszavágott a Rhein-Neckar Löwennek a hazai pályán elszenvedett 29–28-as vereségért, és 29–25-re nyert Mannheimben a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 9. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 9. FORDULÓ

RHEIN-NECKAR LÖWEN (német)–TELEKOM VESZPRÉM 25–29 (13–14)
Mannheim, 7000
néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
LÖWEN: Palicka – Radivojevics 3, Petersson 1, Abutovics, Guardiola 1, LARSEN MENSAH 6, Sigurdsson 1. Csere: Appelgren (kapus), Schmid 1, KOHLBACHER 5, Nielsen 1, TOLLBRING 5, Taleski 1, Lipovina
Edző: Nikolaj Jacobsen
VESZPRÉM: MIKLER – Marguc 1, TÖNNESEN 4, MAHÉ 7 (4), Blagotinsek 1, Mackovsek 2, Manaszkov 1. Csere: Sterbik (kapus), Terzic, A. Nilsson 3, Nagy L. 2, NENADICS 4, Ilics, Strlek 2, Gajic 2, Lékai
Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 2. p.: 1–0. 4. p.: 1–2. 8. p.: 4–4. 10. p.: 4–6. 13. p.: 6–6. 21. p: 8–10. 24. p.: 9–12. 32. p.: 14–14. 33. p.: 15–14. 37. p.: 16–17. 40. p.: 16–19. 42. p.: 17–21. 47. p.: 19–24. 52. p.: 24–26
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 4/4
Nikolaj Jacobsen:
– Nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket, a Veszprém nagyon felkészült a meccsre. A kapusok közötti különbséget tükrözi a végeredmény.
David Davis: – Rendkívül nehéz meccsen vagyunk túl, és tudtuk is, hogy nem lesz egyszerű itt játszani és főleg nyerni. A Löwen az utóbbi két mérkőzését elveszítette, így tisztában voltam azzal, hogy nincs a legjobb passzban. Mi szerettünk volna visszavágni a veszprémi vereségért. Remekül játszottunk, Mikler Roland szenzációs volt.

Volt miért visszavágnia a Veszprémnek, hiszen november elején 29–28-ra kikapott a Löwentől. Ahogy akkor, ezúttal is a magyar csapat kezdett jobban, Kentin Mahé a 9. percben már három akciógólnál járt, a későbbiekben pedig a hétmétereseket is biztos kézzel értékesítette a francia irányító.

A Veszprém másik oszlopa Mikler Roland volt, aki ziccerek hárításával borzolta a hazaiak kedélyét, különösen a 39 éves Gudjón Valur Sigurdssonét, akit le is kellett cserélni a kapussal szembeni sokadik csatavesztése után.

Elhúzni így sem tudtak a bakonyiak, mivel a Löwenben remekül osztogatott (gólpasszokat) Andy Schmid, és Andreas Palicka is elkapta a fonalat a német csapat kapujában. Az első félidő krónikájához hozzátartozik még, hogy a Veszprémben újra szerepet kapott az utóbbi mérkőzéseken mellőzött Momir Ilics. A szünetben 13–14-et mutatott az eredményjelző.

A második félidő elején akár újra megléphetett volna a vendégcsapat, mivel kettős emberelőnybe került, ehelyett azonban a Löwen átvette a vezetést. Ez szerencsére nem zavarta meg David Davis játékosait, akik rendezték soraikat, és gyorsan fordítottak, a 40. percben már újra három góllal voltak jobbak (16–19).

Ebben főszerepet játszott a továbbra is bombaformában védő Mikler Roland, aki ziccerek sorát hárította. A Veszprém 25–20-ra is vezetett már, elég volt azonban egy néhány perces kihagyás, és máris vendégei nyakán volt a Löwen. Davis 24–26-nál időt kért, ami hatásosnak bizonyult, sikerült megtörni a német gárda lendületét.

A vége 29–25-ös győzelem lett, a veszprémiek csak Lékai Máté miatt bánkódhatnak, akinek kiugrott az ujja, így csak epizódszerep jutott neki, de remélhetőleg nem súlyos a sérülése.

2. FÉLIDŐ
60. perc: Nenadics
gólja már csak hab a tortán, Mensah Larsen találata pedig már senkit sem érdekel. Négy góllal nyert a Veszprém a Löwen vendégeként. 25–29
59. perc:
Jól védekeznek a hazaiak, aztán viszont Palicka indítása pontatlan.
58. perc: Strlek
a bal szélről felvarrja a hosszú felsőbe. Schmid talpról ellövi, Mikler ölében hal el a labda. 24–28
57. perc:
Itt az utolsó hazai időkérés. Taleszki átlövése is kipipálva Mikler részéről!
56. perc: Guardiola megszerzi a labdát Nilsson elől. Petersson átlövésére Mikler ér oda, de marad náluk a labda.
55. perc:
Radivojevics cunderrel próbálkozik, de Mikler kirúgja a labdát. Tönnesent megállítják valahogy, de ezt Mensah Larsen lába bánja. Nincs nagy baj, de le kell ülnie a dánnak.
54. perc:
Tönnesen lő passzívnál, Palicka véd.
53. perc: Schmid rossz lövését Mikler könnyedén hatástalanítja.
52. perc:
Labdavesztés után jön a Löwen, és Mensah Larsen betörésből farag tovább a német gárda hátrányán. Veszprémi időkérés. Mackovsek a szélre kisodródva a léc alá lő. 24–27
51. perc:
Hét a hat ellen támad a Löwen, és megint Tollbring villan a szélről. 23–26
50. perc:
Nilsson labdát szerez, Gajic indulásból eredményes. Tollbringban bízhatnak a hazaiak, a szélről megint jó megoldást választ. 22–26
49. perc:
Nenadics lövését Palicka védi.
48. perc: Nilsson
lecsap a Tönnesen kezéből kipattanó labdára, befordul, és ötgólosra hizlalja a vendégelőnyt. Radivojevics átejti Miklert. 21–25
47. perc:
Kohlbacher befordul, de Mikler kirepül a kapuból, és véd. Nenadics passza után Tönnesen lő gólt. Tollbringtől gyorsan jön a válasz. 20–24
46. perc:
A frissen beálló Lékai ütközik Mensal Larsennel, és az ujját fájlalva vissza is ül a kispadra. Óriási pech. Nenadics gólját egy Terzic-kiállítás követi. 19–22
45. perc: Schmid
megszerzi első gólját. Nem ilyen későn szokta. 19–22
44. perc: Mensah Larsen
a bal alsóba suhint. Tönnesen felmegy, és a kapu jobb oldalába zúdítja a labdát. 18–22
43. perc:
Időt kér Nikolaj Jacobsen. Lipovina átlövését Mikler védi, Blagotinsek közeli próbálkozását pedig Palicka.
42. perc: Nilssontól
jön a válasz. Jó védekezés után támad a Veszprém, Mackovsek tüzel, és már négy ide. 17–21
41. perc:
Passzívnál ziccerig játsszák, de Mikler megint ott van! Kohlbacher szed össze egy kipattanót, és gólra váltja. 17–19
40. perc:
Rossz hazai támadás, Gajic száguld, és visszaállítja a háromgólos veszprémi előnyt.. 16–19
39. perc: Mahé
újabb hetesből ejti át Palickát. 16–18
38. perc:
Mikler dolgát ezúttal a védőfal könnyíti meg, amely lesáncolja Peterssont.
37. perc:
Schmidnek továbbra sincs gólja, Mikler lábbal védi lapos lövését. Nenadicstól elveszik a labdát, Schmid a lerohanás végén a kapufára pattint, Strlek viszont ezúttal már nem ront. 16–17
36. perc: A Veszprémnek is van azonban egy remek beállója, Nilsson egyenlít. 16–16
35. perc: Kohlbacherre
játsszák ki a figurát, a beálló meghálálja a bizalmat. 16–15
34. perc: Nenadics
átlövésével nincs szerencséje Palickának. 15–15
33. perc:
Kettős emberfórban Mackovsek lő, Palicka ezt is védi. Mensah Larsen góljával már a Löwen vezet. 15–14
32. perc:
Palicka lefüleli Strlek szélről leadott lövését. Taleszki bebújik két ember között, majd Mikler mellett elpattintja a labdát. A középkezdést viszont aztán megakadályozza a macedón, ezért kiállítják. 14–14
31. perc:
Petersson talpról a földre lő, ahonnan a kapu mellé pattan a labda. Schmidet pedig két percre kiállítják.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Szűk fél perccel a szünet előtt David Davis időt kér. Nagy eladja a labdát, indul a Löwen, Radivojevics kiszorított helyzetből mellé lő, így a Veszprém 14–13-as előnnyel vonulhat pihenőre.
29. perc:
Schmid most Tollbringnek osztja ki a labdát a szélre, a svéd kihasználja. Kiegészül a Veszprém. 13–14
28. perc: Ilics, Nenadics összjáték után utóbbi harcol ki hetest. Appelgren sem bír Mahéval. 12–14
27. perc:
Ilics lő, Palicka véd. Schmid parádés passzából Nielsen talál be két védő által szorongatva. És Terzicet még ki is állítják. 12–13
26. perc:
Mikler Taleszki ziccerét is hárítja, Marguc első lövése góllal végződik. Radivojevics a jobb szélről a rövid felsőbe tüzel. 11–13
25. perc: Tollbring
érkezik Sigurdsson helyére, és belövi az első ziccerét a szélről. Nilssonnál szabálytalan zárást látnak. 10–12
24. perc:
Sigurdsson most Mikler fölött lőne a kapuba, de megint a magyar kapus nyer! Nagy góljával hárommal vezet a Veszprém. 9–12
23. perc: Manaszkov
a bal szélről eredményes. Időt kér a hazaiak mestere. 9–11
22. perc: Mensah Larsen
betörésből szépít, majd Radivojevics indításból egyenlíthetne, de Mikler bravúrral véd. 9–10
21. perc:
Nenadics lövését védi Palicka, de hetes jön. Mahé a kapuba pattint. 8–10
20. perc:
Sigurdsson a szélről ijeszt, aztán lő, de Mikler véd. 8–9
19. perc: Kohlbacher
egyenlít beállóból, Schmid passzát követően. Ilics a pályán a Veszprémben, de nem ő, hanem Nagy egyenlít átlövésből. 8–9
18. perc: Nenadics
középről elvállalja, és Palicka csak beleérni tud a labdába, védeni nem. 7–8
17. perc: Mensah Larsen bombájába Blagotinsek nyúl bele, jó blokk. Radivojevics cunderrel mattolja Sterbiket. 7–7
16. perc:
Nagy László áthámozza magát a védőkön, hetes. Mahé nem ront, ejt. 6–7
15. perc:
Tönnesen löki két kézzel Mensah Larsent, két perc, hetes. Sterbik érkezik a padról, Schmid a kapufára lő.
14. perc:
Jól védekeznek Nilssonon a hazaiak.
13. perc: Guardiola
ejtésével egyenlít a Löwen. Tönnesen lövését Palicka védi, a másik oldalon belemenést látnak a bíró, visszakerül a labda a Veszprémhez. 6–6
12. perc:
Kohlbacher szépít beállóból. Labdaszerzés után Petersson ziccerét Mikler hárítja. 5–6
11. perc:
Mackovsek berepül, de közeli lövését Palicka védi.
10. perc:
Mensah Larsen harcol ki hetest, de Sigurdsson lövésére Mikler „ráül”. Tönnesen átlövése jó. Mikler bemutat egy újabb védést. 4–6
9. perc: Sigurdsson
befut a szélről, Schmid megtalálja remek labdával, és az izlandi nem hibázik. Mahé harmadszor eredményes. 4–5
8. perc: Mahé
újabb villanásával megint a Veszprémnél az előny. 3–4
7. perc: Petersson
a bal alsó sarokba lő. 3–3
6. perc: Mensah Larsen
pattint a kapuba. Blagotinsek lábát éri a labda, jöhet a Löwen. 2–3
5. perc:
Kapufás lövések itt is, ott is, végül Mahé céloz jól. 1–3
4. perc:
Labdaszerzés után Tönnesen robog végig, és nem hibázik bele a ziccerbe. 1–2
3. perc:
Mackovsek bejátszása után Blagotinsek egyenlít. 1–1
2. perc:
Kohlbacher egy kipattanót vált gólra. Mikler kezd a veszprémi kapuban. 1–0
1. perc: Mackovseké az első lövés, Palickáé az első védés.