Férfi kézi BL: ikszelt a döntős; 78 gólos rangadót nyert a Barca

2018.11.24. 20:54
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 9. fordulójában a Meskov Breszt 31–31-es döntetlent játszott a 2017-es BL-győztes Vardar Szkopjéval, a Barcelona pedig 78 gólos meccset nyert meg a Kielce vendégeként.

BRESZT–VARDAR BRESZT–VARDAR

A címvédő Montpellier-t legyőző, azóta viszont zsinórban hatszor vesztő fehéroroszok már a meccs elején igyekeztek magukhoz ragadni a kezdeményezést, de a Vardar rendre visszakapaszkodott, sőt a 27. percben előnybe is került (11–12).

Még a szünet előtt fordított viszont a Meskov Breszt, amely a 34. percben hárommal (16–13), nem sokkal később pedig már néggyel vezetett (18–14), aztán a 41. percben újra csak egy volt közte (21–20). Ekkor azonban egy 4–0-s szériával óriási lépést tett a házigazda a győzelem felé (25–20), sőt a 47. percre már hattal is elhúzott (27–21). Ehhez képest izgalmassá vált a végjáték, olyannyira, hogy Christian Dissinger hét másodperccel a vége előtt pontot tudott menteni a Vardar számára (31–31).

KIELCE–BARCELONA

A meccs elején felváltva vezettek a csapatok, de a 10. percben megállt a hazai henger (7–6) és Dolenec találata már ötgólos vendégelőnyt jelentett (7–12). Bár a félidő hajrájában többször is feljött egy gólra a házigazda (14–15), a Barca így is kényelmes előnnyel mehetett a szünetre (15–18).

A 40. perctől (24–25) megint megakadt kicsit a Kielce offenzívája, Brito Duartéék pedig alaposan meg is büntették a hazaiakat (25–30), s innentől már nem tudtak visszakapaszkodni a lengyelek (36–42).

A TÖBBI MECCSEN

Ligetvári Patrik csapata, az Ademar León fordulatos első félidőt követően többször vezetett már három góllal is a Wisla Plock vendégeként, de a 48. percben megakadt a támadósor (16–19), a házigazda pedig egy 6–0-s szériával eldöntötte a meccset (22–19). A Veszprémtől kölcsönkapott magyar balátlövő négy góllal zárta a találkozót (25–23).

A szegediek csoportjában újra botlott a BL-döntős Nantes, sőt, csak az utolsó percben tudott pontot menteni Zágrábban (27–27).