Ötból öt: szenzációs szegedi BL-siker a Flensburg ellen

2018.10.14. 16:57
Az egész mérkőzésen vezetve, hatgólos előnyéből kettőt megőrizve, 30–28-as győzelmet aratott a Mol-Pick Szeged a német Flensburg ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 5. fordulójában.
Bodó Richárd ezúttal csak egy gólt szerzett
A GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA NYÍLIK MEG (Fotó: Török Attila)
Bodó Richárd ezúttal csak egy gólt szerzett A GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA NYÍLIK MEG (Fotó: Török Attila)

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
B-CSOPORT
MOL-PICK SZEGED–FLENSBURG (német) 30–28 (15–14)
Szeged. Vezette: Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
SZEGED: SEGO 1 – SOSTARIC 6, Maqueda 4, Canellas 1, BÁNHIDI 4, Zsitnyikov 1, Källman 2. Csere: BLAZEVIC 1, Bodó 1, Bombac 4, Sigurmannsson 3 (2), Gaber, Balogh Zs. 2, Kaspárek. Edző: Juan Carlos Pastor
FLENSBURG: Buric – Svan 1, GLANDORF 5, Gottfridsson 2, Hald Jensen 1, Karlsson, Wanne 2 (1). Csere: Bergerud (kapus), Jeppsson 1, Golla 1, RÖD 5, Johannessen 3, Joendal 3, ZACHARIASSEN 4. Edző: Maik Machulla
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–2. 8. p.: 5–2. 12. p.: 6–5. 15. p.: 8–5. 19. p.: 9–8. 23. p.: 13–8. 27. p.: 14–10. 30. p.: 14–14. 34. p.: 16–14. 36. p.: 18–14. 40. p.: 20–16. 46. p.: 25–19. 50. p.: 27–21. 55. p.: 27–24. 58. p.: 28–25
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/ 2, ill. 2/1
Carlos Pastor:
– Az első félidő végén kiengedtünk, saját hibáinkkal magunkra hoztuk a kiváló német bajnokot. A második elején elléptünk, ez volt a győzelem kulcsa. Sego kiválóan teljesített, de az úgymond piszkos munkát végzők is kitettek magukért, csak dicsérhetem a csapatot. A játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket, amelynek nem volt ellenlépése a nyitott védekezésünkre.
Maik Machulla: – Kiváló csapattól kaptunk ki, mert sem támadásban, sem védekezésben nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket. Próbáltam meccs közben változtatni a taktikánkon, ám ezek a kísérletek nem sikerültek. Csapatomra így is büszke vagyok, mert végig nagy szívvel küzdött. Ez biztató a szerdai, Magdeburg elleni Német Kupa-meccsünk előtt, amely szintén igen fontos.

A FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
Skjern (dán)–PSG (francia) 24–26 (10–12)
Motor Zaporizzsja (ukrán)–PPD Zagreb (horvát) 35–27 (17–13)
Nantes (francia)–Celje (szlovén) 38–27 (17–13)

8. Celje PL (szlovén) 5 1 4 121–151 –30 2

Nagyszerűen kezdett a Szeged, az első negyedórában a jobbszélső Mario Sostaricot nem bírta tartani az ellenfél, így előbb 5–2-re, majd 9–6-ra is elhúztak a hazaiak. Ekkor némi rövidzárlat következett be, a 19. percben Holger Glandorf, majd Jim Gottfridsson révén feljött a Flensburg 9–8-ra.

Jött Marin Sego, aki bravúrt bravúrra halmozott, míg elöl három perc alatt egy 4–0-s szériával sikerült megnyugtató, ötgólos előnyre szert tenni (13–8). Nagyszerűen játszott a Szeged, ám amint Juan Carlos Pastor kicsit belenyúlt a csapatba, és pihentette a kezdőhatos tagjait, jött a hullámvölgy.

A 27. percben Balogh Zsolt góljával még 14–10 volt ide, de a vendégek is csináltak egy 4–0-s szériát, így az utolsó fél percre már iksz volt az állás. A félidei előnyt Balogh egy pontos átlövéssel harcolta ki (15–14).

A második játékrészben majdnem négy perc telt el az első gólig, de aztán ismét belelendült a Szeged. Sego továbbra is kiválóan védett, önbizalmára jellemző, hogy még egy üres kapus helyzetnél lövésre is vállalkozott – sikerrel. 20–16-os állásnál a 40. percben Maik Machulla, a flensburgiak edzője időt kért.

A hazaiak azonban nem vettek vissza a tempóból, a 45. percre – 24–18-nál – már hat gólra hízott az előny. Az utolsó tíz percnek 27–21-es vezetésről vágott neki a Szeged, de elég volt négy perc kihagyás, s a németek három gólra felkapaszkodtak (27–24).

Ennél közelebb azonban már csak az utolsó másodpercekben jöttek a vendégek, a Szeged végül 30–28-ra győzött, és a horvát PPD Zagreb, a francia Nantes, az ukrán Motor Zaporizzsja és a szlovén Celje után ötödik ellenfelét is legyőzve továbbra is hibátlan.

Ráadásul a Flensburg elleni átok is megtört, hiszen a korábbi két BL-meccsen a németek nyertek – még 2011-ben.

Egy szép gól Maquedától

60. perc: vége, a Szeged megnyerte ötödik BL-meccsét is.
60. perc:
Zachariassen pedig az utolsó gólt 30–28
60. perc:
Bánhidi lőtte az utolsó szegedi találatot 30–27
60. perc: szegedi időkérés az utolsó 45 másodpercre
59. perc: Glandorf ismét 29–27
58. perc: Bánhidi gyönyörűen fordult be Zsitnyikov passzával 29–25
58. perc:Glandorf révén 28–25
56. perc: Bombac
negyedik góljával 28–24
55. perc: Pastor
időt kért.
54. perc: Jöndal a bal szélről háromra faragta a hátrányt 27–24
53. perc: ismét Zachariassen volt eredményes 27–23
52. perc: Zachariassen második góljával 27–22
51. perc: Maqueda kapott két percet
50. perc: Sostaric már hatgólos 27–21
49. perc: Sigurmannsson első akciógóljával 26–21
48. perc:Jöndal a beálló pozícióból szépen ejtett a kapuba 25–21
47. perc: Zachariassen átlövésből faragott a hátrányon 25–20
46. perc: Hald Jensen kapott kétperces kiállítást
46. perc: Bombac talán szezonbeli legjobb meccsét játssza 25–19
45. perc:Johannesson szépített 24–19
45. perc: Bombac góljával az eddigi legnagyobb különbség 24–18
44. perc: Sego ismét nagyot védett, 12 védésnél és 40 százalékos teljesítmény jár.
43. perc: Sosratic mesteri cunderével ismét ötgólos az előny, a szélső öt kísérletéből egyet sem hibázott el 23–18
43. perc: Maqueda újabb góljával 22–18
42. perc: ismét Röd volt eredményes 21–18
41. perc: Zsitnyikov kapott nagy labdát Bombactól, és nem hibázott 21–17
41. perc: Röd nagyon kilőtte a jobb sarkot 20–17
40. perc: Maik Machulla, a flensburgi edző időt kért.
39. perc: Sego újabb bravúrja után Zsitnyikov harcolt ki hetest. Jött Sigurmannsson, de ezúttal rontott.
38. perc: Bánhidi góljával 20–16
37. perc:Jeppsson szépített 19–16
37. perc: Maqueda harmadik találatával 19–15
37. perc:Röd szépített 18–15
36. perc: kapus nélkül támadtak a németek, labdavesztés után a kapus Sego lőtt az üres kapuba 18–14
35. perc: egy jó blokk, Sostaric indítását Källman nem hibázta el 17–14
34. perc: Bánhidi harcolt ki hetest, Sigurmannsson belőtte 16–14
34. perc: gól még nincs a második félidőben, de kiállítás van, Johannessen kapott két percet
33. perc: egy-egy rossz lövés után Golla került ziccerbe, de Sego nagyot védett.
31. perc: folytatódik a mérkőzés.
30. perc: szünet
30. perc: Baloghé az utolsó csapás 15–14
30. perc: hűha, Golla rohant a kapuig, egyenlő, 14–14
29. perc: Röd is betalált, már csak egy az előny 14–13
28. perc:
Buric védett, indított, Jöndal révén 14–12
27. perc: Johannessen
gyors rohanás után válaszolt 14–11
27. perc: Balogh Zsolt
újra négyre növelte az előnyt 14–10
27. perc:
egy-egy elrontott támadás után Juan Carlos Pastor, a Szeged edzője kért időt
25. perc:Lasse Svan a jobb szélről emberhátrányban szerezte meg az első gólját 13–10
24. perc: Balogh nem adta vissza a labdát, kétperces kiállítás.
24. perc: Röd nagy góljával 13–9
22. perc: Wanne a bal szélről hiába próbálkozott, Sega bravúrral védett. A másik oldalon egy hosszabb támadás során Bombac volt eredményes 13–8
21. perc:
labdaszerzés után Källman az üres kapuba talált, először négy a szegedi előny 12–8
21. perc: egy gyors támadás végén Maqueda eredményes ismét 11–8
20. perc: Bodó bombájával 10–8
19. perc: egy rossz zárás miatt a németeké lett a labda, Gottfridsson betalált 9–8
19. perc:
Sego bravúrja után ismét Glandorf lőtt gólt 9–7
18. perc:
Bodó harcolt ki hetest, Sigurmannsson nem hibázott 9–6
17. perc: Glandorf
Bodóval a nyakán talált be 8–6
16. perc:
Sego újabb védését követően időt kértek a vendégek.
15. perc:
ismét három közte, ezúttal Maqueda talált be 8–5
13. perc:
Bodó lövése a bal kapufa mellé ment, az újabb szegedi akció Blazevic-góllal ért véget 7–5
12. perc:
Glandorf harcolt ki hetest (Bánhidi sárga lapot kapott), a büntetőt ezúttal Wanne vállalta, be is lőtte 6–5
10. perc: Wanne azonnal szépített 6–4
10. perc: Sostaric
ismét, ez már a negyedik gólja 6–3
9. perc:
Maqueda lövését Buric védte, a másik oldalon Glandorf szépített 5–3
8. perc: Sostaricot
nehéz tartani a jobb szélen 5–2
7. perc: Sego indítását Sostaric verte be 4–2
6. perc:Bánhidi kapott szenzációs Zsitnyikov-passzt 3–2
5. perc: Sego kétszer is véd, de hetes, Canellas sárga lapot kap. A büntetőt Jöndal lőtte, Sego védte.
4. perc:
Gottfridsson egyenlített 2–2.
4. perc:Sostaric góljával ismét előny a Szegednél 2–1
2. perc:
Hald Jensen egyenlített 1–1
2. perc:
az első szegedi lövést a flensburgi kapus védte, a második akcióból Canellas eredményes volt. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az első támadás a Szegedé.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Mol-Pick Szeged–Flensburg mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának ötödik fordulójából. Tartsanak velünk!