Férfi kézi BL: óriási hajrával mentett pontot a Celje

2018.12.02. 18:47
Branko Vujovics hat gólt szerzett (Fotó: Facebook)
Hihetetlen mérkőzésen mentett pontot és játszott 29–29-es döntetlent a Celje férfi kézilabdacsapata a tavalyi döntős Nantes-tal a Bajnokok Ligája B-csoportjában.

A mérkőzés túlnyomó részében a franciák fölénye érvényesült, a hatgólos Florian Delecroix és az ötgólos Dragan Pechmalbec vezérletével a félidőben 19–15 volt az állás, a 41. percben pedig már héttel (27–20) is vezettek a vendégek.

Ekkor a hazaiak a montenegrói Branko Vujovics góljaival feljöttek 28–24-re, majd Romaric Guillo találatával ismét ötre nőtt a francia előny. Arra azonban senki sem számított, hogy a vendégek a 47. percben szerzik az utolsó góljukat.

Márpedig ez történt, a hajrá már a szlovéneké volt, akik 5–0-s sorozattal egyenlítettek (59.14-nél a balszélső Tilen Kodrin szerezte a meccs utolsó találatát), és mivel Kiril Lazarov időn túli szabaddobásból a bal kapufát találta el, maradt a 29–29-es végeredmény.

Az A-csoportban a Barcelona 41–32-re megverte a Meskov Bresztet, a hazaiaknál Timothey N’Guessan és Víctor Tomás is hat gólt szerzett.

A C-csoportot a dán Bjerringbro-Silkeborg nyerte meg, miután a két 14 pontos csapat csúcsrangadóján 29–28-ra megverte a portugál Sportingot.