Pocsék kezdés után sima veszprémi siker a férfi kézi BL-ben

2019.02.24. 16:50
A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata borzasztóan kezdte a Meskov Breszt elleni hazai BL-mérkőzését, de végül sima, 28–20-as győzelmet aratott.
A Veszprém a második félidőben hengerelt – GALÉRIÁNK MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotók: Tumbász Hédi)

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 13. FORDULÓ
A-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–MESKOV BRESZT (fehérorosz) 28–20 (9–10)
Veszprém, 5019 néző. Vezette: Lah, Sok (szlovének)
VESZPRÉM: MIKLER – Gajic 1, NAGY L. 3, B. BLAGOTINSEK 1, Mackovsek 4, Terzic 1, Manaszkov 1. Csere: Lékai 2, Tönnesen 2, A. NILSSON 4, Gasper Marguc, M. ILICS 3, P. Nenadics 1, Strlek 1, MAHÉ 4. Edző: David Davis
BRESZT: PESIC – Razgor 4, SKURINSZKIJ 4, KULAK 4, Poteko, Ivic 1, Djukics 4 (1). Csere: Mackevics (kapus), Horak, Obranovic, Silovics 1, Szelvaszjuk, Baranov, Djordjics, Jurinok 1, Sumak 1. Edző: Manuel Cadenas
Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–3. 10. p.: 1–5. 19. p.: 6–7. 34. p.: 11–10. 40. perc: 13–13. 44. p.: 17–14. 50. p.: 21–16. 56. p.: 24–19
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/–, ill. 3/1
David Davis: – Az első félidőben Ivan Pesic kapus védései jelentős problémát okoztak nekünk, egyszerűen nem tudtunk gólt lőni. A védekezéssel elégedett voltam, azonban a támadásokkal egyáltalán nem. A második játékrészben továbbra is megfelelően, hatékonyan védekeztünk, ekkor már Mikler is kiválóan teljesített. Így végre tudtunk futni, könnyű gólokat szerezni. Ez volt a kulcs. A következő meccsek – különösen a Kielce elleni – nagyon fontosak, nem engedhetjük meg magunknak, hogy a mostanihoz hasonló gyenge első félidőt produkáljunk.
Manuel Cadenas: – Az első felvonást jól kezdtük, Pesic fantasztikus produkciót nyújtott, azonban mindössze tíz gólt lőttünk. Ez Veszprémben rettentő kevés, ha nyerni akarsz. Nagy lehetőséget szalasztottunk el, mert a szünet után óriásit javult ellenfelünk. A Veszprém jelenleg nagyon magas szinten játszik, ha ilyen formát mutat, szinte lehetetlen legyőzni.

A másik meccsen
Montpellier (francia)–Barcelona (spanyol) 28–36 (12–18)

A hazai szurkolók a játékosok bemutatásánál hangosan éltették Ivan Pesicet, azt viszont biztosan nem kívánták korábbi kapusuknak, hogy védje ki a veszprémiek szemét. Pedig így történt.

A szemfüles Lékai Máté már az első percben betalált, a második hazai gólra viszont egészen a 15. percig kellett várni (1–5). Pesic gyakorlatilag mindent védett, amikor pedig nem ért a labdába, akkor a kapufa segítette ki, hétmétereseknél és ziccereknél is.

Az sem segített a hazaiakon, hogy a mérkőzés első harmadában háromszor is emberhátrányba kerültek, de miután sikerült valamelyest rendezni a sorokat, beindult a gólgyártás. No, olyan nagyon azért nem, mert Pesiccsel továbbra sem bírtak Dragan Gajicét, de közben a Breszt is sok hibával játszott, így csak egygólos előnnyel vonulhatott szünetre.

A minimális fór a fordulás után kilenc másodperc alatt semmivé lett, de egy darabig még tartotta a lépést a Meskov. A 40. percben 13–13-ra álltak a felek, ezt követően indult be a veszprémi henger. A remekül összeálló védőfal mögött Mikler Roland hasonló parádét mutatott be, mint Pesic az első félidőben, a védései után pedig egymás után szerezte a rendezetlen védelem elleni gólokat a magyar csapat.

A második félidőben Lékai helyett szokás szerint Kentin Mahé irányított, szokás szerint magas színvonalon, remekül mozgatva és kiszolgálva társait, és persze a góllövésből is kivette a részét.

Amilyen rosszul nézett ki a mérkőzés első negyedórája, olyan sima lett a vége. A Veszprém a második helyről várhatja a csoportkör utolsó fordulóját, és Kielcében egy döntetlennel is bebiztosíthatja ezt a pozícióját.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Mikler még védi Kulak ziccerét is. Nyolc góllal nyert a Veszprém.
59. perc:
Hét a hat ellen támad a Breszt, de Mahé labdát csen, és az üres kapuba ível. Ilics is lő egy üres kapusat. 28–20
58. perc: Mahé
megszerzi a harmadik gólját. 26–20
57. perc: Nilsson
belövi ezt a helyzetét is. Ivic harcol ki hetest. Djukics végzi el, Mikler bal lábbal véd. 25–20
56. perc: Gajic
befut a szélről, Mahétól kap gólpasszt. Djukics a jobb szélről válaszol. Pesic leül a vendégeknél. 24–20
55. perc:
Ivic bejátszásából Sumak talál be. 23–19
54. perc:
Itt az utolsó breszti időkérés. Tönnesen paskolja meg Horák arcát, kiállítják.
53. perc: Ivic repül be és lő félig kínaiból gólt. Mahé egyedül becikázik, de Pesic védi a ziccert. Nilsson már jobban céloz. 23–18
52. perc:
Ilics lövet gólt Nilssonnal. 22–17
51. perc:
Mahé nem kap szabaddobást, Jurinok indul, gól. 21–17
50. perc:
Mikler védi Silovics átlövését, de szabaddobást kapnak a vendégek. Túl sokat passzolnak passzívnál.
49. perc: Strlek elpörgeti Pesic mellett a szélről, gyönyörű találat. 21–16
48. perc: Skurinszkij
átlövése utat talál a jobb alsóba. Baranau indul ziccerben, de Mikler véd. 20–16
47. perc:
Silovics átlövését Mikler kitolja. Mahé indul, és Pesic lábai alatt elteszi a labdát. 20–15
46. perc: Kulak
szépít már azonos létszámnál. Nenadics kidobja a nézők közé a labdát. Nem így akarta. 19–15
45. perc: Mackovsek
újabb gólt lő lerohanásból, üres kapuba. Mikler újabb bravúrja után Terzic „gurít” üres kapus gólt. 19–14
44. perc:
Horák kapufáig jut, Mackovsek a másik oldalon gólig. Breszti időkérés. Djukics a szélről felkanyarodik és lő, de Mikler véd. 17–14
43. perc:
Nenadics megveri lábbal Potekót, utóbbi csak két perc árán tudja megállítani. Nagy használja ki az emberfórt közelről. 16–14
42. perc:
Újabb jó védekezés után Mackovsek robog, gól. Mikler védése után Marguc elalszik a kipattanónál, Djukics köszöni szépen. 15–14
41. perc:
Nagy László labdahalászása után Mahé nem ront ziccerben. Terzic fájlalja a vállát-mellkasát. 14–13
40. perc:
Nagyot most lesáncolják, Pesicnek nincs nehéz dolga.
39. perc:
Eladja a labdát a Veszprém, Razgor góllal fejezi be a lerohanást. 13–13
38. perc: Nagy
előtt nincs védő, be is lövi felugrás után.Jó veszprémi blokk után a vendégek szerzik meg a labdát, Djukics a jobb szélről talál be. 13–12
37. perc:
Mikler újabb Kulak-lövést hárít, Marguc indul, de Pesic védi a ziccert. Hetest kap a Breszt, de senki sem akarja elvégezni. Djukics aztán odaáll és bevágja. 12–11
36. perc:
Kulak lövését Mikler védi, Nenadicsét pedig Pesic.
35. perc:
Jól kombinálnak a fehéroroszok, de Mikler védi Kulak ziccerét. Nenadics pattintott bejátszásából Nilsson eredményes. 12–10
34. perc:
Két beállóval támad a Veszprém, Nenadics a jól záró Blagotinsek mögött „gyalogol be”, és talál be. 11–10
33. perc:
Mahé és Nenadics egyszerre a pályán a Veszprémnél. Utóbbiról állítják ki Potekót.
32. perc:
Skurinszkij lövi el passzívnál, Mikler fogja a sáncon lelassuló labdát.
31. perc: Blagotinsek 9 mp elteltével egyenlít beállóból. Kiegészül a Breszt, de teljes létszámban sem bír a hazai védelemmel. 10–10

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Passzívig támad a Breszt, majd Djordjicsot sikerül leblokkolni. Manaszkov egyenlíthetne, de Pesic megint közbeszól. Egy góllal vezet a Meskov Breszt a szünetben.
29. perc: Két percet kap a Nilssont meggyötrő Obranovic. Tönnesen használja ki az emberelőnyt. 9–10
28. perc: Kulak
előtt szétnyílik a fal, kihasználja. Pesic védi Tönnesen lövését, de aztán eladja a labdát az induló vendégcsapat. 8–10
27. perc: Ilics
nem hagyja annyiban, újra próbálkozik, és ezúttal nagy gól a vége. 8–9
26. perc:
Mikler rajta van Djordjics átlövésén, a védőfal is segített neki.
25. perc:
Kiegészül a Breszt, Silovics betalál. Ilics átlövését Pesic hárítja a blokk segítségével. 7–9
24. perc:
Skurinszkij átlövésből mellé trafál. Marguc ugrik be a szélről, Pesic kézzel véd.
23. perc:
Lékai a földön marad, Szelvaszjukot kiküldik két percre. Nenadics a pályán, egyből el is lövi, de Pesic véd, csakúgy, mint a kipattanó után Tönnesen ismétlésénél. Időt kér a Meskovot irányító Manolo Cadenas.
22. perc:
A beállót játszanák meg a bresztiek, de nem járnak sikerrel.
21. perc:
Lékai megszerzi a labdát, a Veszprém kiegészül. Lékai passzából Ilics lő könnyű gólt. 7–8
20. perc:
Tönnesen lövését Pesic védi. A korábbi szegedi Obranovic eladja a labdát a vendégeknél. Pesic kispárgázza Lékai lövését.
19. perc:
Blagotinsek az újabb kiállított veszprémi. Skurinszkij kínai figurából talál be. 6–8
18. perc:
Kulak lövése rossz. Nilsson a pályán a Veszprémnél beállóban. Tönnesen betörésből eredményes. 6–7
17. perc:
Silovicsot sikerül lesáncolni, Kulakot viszont nem. Lékai a középkezdés után azonnal betör, szép gól. 5–7
16. perc: Mackovsek
előbb gólt szerez, majd labdaszerzés utáni lerohanásból gólpasszt ad Manaszkovnak. 4–6
15. perc:
És már meg is született a második veszprémi gól, Nagy lőtt át pontosan. Skurinszkij átlövése is tökéletes. 2–6
14. perc:
A Breszt emberelőnyben teljesen tanácstalanul támad, majd eladja a labdát.
13. perc:
Mikler a kapufára üti a labdát Ivic lövése után, a Breszt szerzi meg a labdát. Terzic találja arcon Silovicsot, két percre leül.
12. perc:
Rossz fehérorosz bejátszás után indul a hazai lerohanás, de Gajic ziccerben a lécre pattint. Szól az „Ébresztő” a közönségtől.
11. perc:
Gaijc a büntetőből Pesic lábai között a lécre pattint, de marad a labda a Veszprémnél. Hiába, mert Mackovsek fölé durrant.
10. perc:
Veszprémi időkérés. Előbb Nagy, majd Mackovsek adja el majdnem a labdát. Manaszkov szerez meg egy kipattanót Pesic újabb védése után, hetes.
9. perc:
Blagotinsek veszi kezelésbe Potekót, aki rövid ideig a földön marad. Aztán elszórják a labdát, Manaszkov szerzi meg. Pesiccsel Gajic sem bír, indul az ellentámadás, és Razgor harmadszor is eredményes. 1–5
8. perc:
Labdaeladás után Razgor indul egyedül, és már hárommal vezetnek a vendégek. Nagy ugrik be jó helyzetben, de Pesic kézzel véd. 1–4
7. perc:
Egy kipattanó begyűjtése után hétmétereshez jut a Breszt. Ivic a lécre húzz a labdát.
6. perc:
Pesic védi Tönnesen vérszegény átlövését.
5. perc: Kulak
beállóból dob gólt Miklernek. Lékai ziccerben a kapufára lő, Razgor viszont az üresen álló veszprémi kapuba. 1–3
4. perc: Skurinszkij
átlövésből egyenlít. Blagotinsek lehalássza Nagy bejátszását, de aztán mellé lő. Nagy fejbe vágja Skurinszkijt, két percet kap. 1–1
3. perc:
Gajicnál lépéshibát látnak honfitársai, a szlovén bírók.
2. perc:
Újabb jó védekezés, Blagotinsek blokkol, megvan a labda.
1. perc:
A Breszt támad először, de eladja a labdát. Lékai azonnal megindul, és betörésből mattolja az exveszprémi Pesicet. 1–0