Szenzációs szegedi győzelem a PSG ellen a BL-ben

2018.11.24. 17:16
Hatalmas küzdelemben, végig vezetve győzött a Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában a Paris Saint-Germain ellen. A diadalból oroszlánrészt vállalt magára a fantasztikusan védő Mirko Alilovic és a tizenegy gólt szerző Stefan Sigurmannsson.
A szegediek visszavágtak a PSG-nek! (Fotó: Dömötör Csaba) – A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

CSOPORTKÖR, 9. FORDULÓ
B-CSOPORT

MOL-PICK SZEGED
PARIS SG (francia) 33–32 (16–14)
Szeged, 3200 néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
SZEGED: ALILOVIC – Sostaric, Maqueda 2, J. CANELLAS 4, BÁNHIDI 3, Zsitnyikov 2, SIGURMANNSSON 11 (8). Csere: Balogh Zs. 3, Bombac, Gaber 3, BLAZEVIC, Rodríguez 1, BODÓ 4. Edző: Carlos Pastor
PSG: Omeyer – Kounkoud, REMILI 8, MORROS, H. TOFT HANSEN 6, SAGOSEN 6, Gensheimer 4. Csere: Corrales (kapus), M. Hansen 4 (2), Abalo, Dourte 1, Keita 3, Stepancic. Edző: Raúl González
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–0. 6. p.: 4–1. 8. p.: 4–3. 14. p.: 8–8. 18. p.: 12–10. 22. p.: 13–10. 25. p.: 14–12. 44. p.: 25–20. 48. p.: 26–23. 50. p.: 28–24. 54. p.: 30–27. 57. p.: 31–29
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/8, ill. 5/2
Carlos Pastor: –
Hatalmas csatát vívott a két sportszerű együttes. A győzelem kulcsa, hogy végig vezetni tudtunk, és megállítottuk a PSG hét a hat elleni támadásait. Nálunk hiányzott Källman, a másik oldalon pedig Nikola Karabatic, valamint az öccse, Luka sem lépett pályára. A sérülések a hosszú szezon velejárói, meg kell találni a kiesők helyetteseit. Erre is fel kell készülni. Ezúttal a védekezésünk és a kapusunk teljesítménye volt kiemelkedő.
Raúl González: Nagyon jól harcolt a Szeged, megérdemelte a győzelmet. Ugyanakkor a saját csapatommal is elégedett vagyok, mert hatalmas harcban kapott ki, végig tapadt a hazaiakra. A PSG-t csak néhány hónapja próbálom átállítani az új, spanyolos stílusra, és úgy látom, jól haladunk. Kiváló partnerem valamennyi játékos, és az eredményeink mutatják, mennyire erősek vagyunk. Az idény első felénél tartunk, még sok pozitív változást várok a folytatásban.

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
PPD Zagreb (horvát)–Nantes (francia) 27–27 (12–12)
VASÁRNAP
16.50: Skjern (dán)–Flensburg (német)
17.00: Motor Zaporizzsja (ukrán)–Celje (szlovén)

8. Zaporizzsja (ukrán)8215237–248–115

Emberemlékezet óta nem nyertek a PSG ellen, és már ebből is kitűnik, hogy nem akármilyen csapat érkezett a Tisza partjára. Némileg megkönnyítette a Szeged dolgát, hogy az ellenfélnél több sérült is volt, de ettől még bőven maradt világsztár a PSG-ben.

Már a meccs legelején látszott, hogy nagyon rákészültek a kékek erre a meccsre. Öt percen belül két hetest is védett Alilovic, elöl pedig szórták a gólokat a támadók. A közönség biztatásától kísérve alig-alig hibáztak az ellenfél kapuja előtt, és hiába állt ott a nagy Omeyer, ő sem tudott mit tenni. Eloszlottak a találatok magyar oldalon, viszont az ellenfélnél irgalmatlanul tüzelt Remili, és Toft Hansen sem hagyta magát, akár két emberrel a hátán is gólokat szerzett.

Ennek ellenére a Szeged végig vezetett az első félidőben, és ez annak is volt köszönhető, hogy szinte nem rontott támadásban. A játékrész során lőtt tizenhat hazai gól egészen kiváló teljesítmény volt. Canellas mesterien osztogatott, passzaiból sorra szerezte góljait a Szeged. A szünetben két találat volt az előny, ami biztatónak tűnt a rendkívül nehéz folytatás előtt. (16–14)

A második félidőre jött Bodó, és jöttek vele újabb gólok. Fontos volt az is, hogy Alilovic önkívületben védett, egészen hihetetlen ziccereket is hárított. A korábbi években a Szeged Achilles-sarkának tartott hetesek értékesítése terén is óriási változás történt. Stefan Sigurmannsson olyan higgadtan dobta be őket, hogy az egészen irigylésre méltó.

A 44. percben már öttel vezetett a Szeged, és ekkor a PSG az utolsó erőtartalékait mozgósította (25–20). Elképesztő volt, hogy a párizsiak egyszerűen nem akartak leszakadni, szinte minden szegedi gólra tudtak válaszolni, sőt az 59. percben feljöttek egyre. Egyenlíteniük azonban nem sikerült, mert Sigurmannsson a nyolcadik hetesét is belőtte (miközben egyszer sem rontott!), és ezzel meg is volt a győzelem. A PSG tizennyolc meccses veretlenségi sorozatának vetett véget a Szeged, végig vezetve, remek játékkal. (33–32)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a mérkőzésnek, a Szeged legyőzte a PSG-t! 33–32
60. perc:
A hetest Mikkel Hansen szerencsésen a kapuba lőtte. 33–32
60. perc: Alilovic
hiába védte Remili nagy lövését, hetest kapott a PSG.
60. perc: Időt kért a PSG.
59. perc: Bánhidi
került helyzetbe, és hetest érően szabálytalankodtak vele. A heteshez megint Sigurmannsson jött, és a helyzet súlyát átérezve a bal alsóba lőtt. 33–31
59. perc: Szegedi időkérés.
59. perc:
Már csak egy gól a Szeged előnye, mert Mikkel Hansen remekül megtalálta a rést. 32–31
58. perc: Bodó
lőhetett távolról, de mellé trafált.
58. perc:
Hihetetlenül gyorsan gólt lőtt a PSG Remili révén... 32–30
57. perc:
Újabb hetest kapott a Szeged belül védekezésért. Sigurmannsson jött, és a tizedik gólját is megszerezte. 32–29
57. perc:
Eladott labda után gyorsan indultak a franciák, és bár Morros kihagyta, a kipattanót Keita belőtte. 31–29
56. perc: Keita
kapta a bal szélen, és ezt most gyönyörűen megoldotta. Ami szép, az szép. 31–28
5
5. perc:
Elképesztő a küzdelem, és nagyon akar a Szeged. Bombac harcolt ki hetest. Megint Sigurmannsson érkezett, és megint belőtte! 31–27
54. perc: Alilovic
védte Mikkel Hansen lövését. Maradt a labda a franciáknál, Toft Hansen pedig beállóból lőtte a hatodik gólját. 30–27
53. perc: Balogh
harcolt ki újabb hetest, amelyet Sigurmannsson kötélidegekkel a léc alá lőtt. 30–26
52. perc:
Nem hagyják magukat a franciák, Toft Hansen óriási gólt lőtt. 29–26
52. perc:
Mostanában Bodót nem lehet tartani, megint belőtte. 29–25
51. perc: Keita
ziccerét védte Alilovic, de maradt a labda náluk, ráadásul Blazevicet is kiküldték két percre. Keita megint helyzetbe került, és ezt már belőtte. 28–25
50. perc:
A hetest Sigurmannsson a bal fölsőbe lőtte. 28–24
50. perc:
Rodríguez harcolt ki hetest és emberelőnyt. Egyben Gensheimernek véget is ért a meccs, pirosat kapott.
49. perc:
Megint egyedül maradt Sagosen, és csak nem tudnak leszakadni... 27–24
48. perc: Hej, de szép volt! Rodríguez
dobott gólt kínaiból. 27–23
48. perc: Gensheimer
maradt egyedül, és könnyen belőtte a ziccert. 26–23
47. perc: Óriási gól!
Ahogy azt Bodótól megszoktuk, a szaggatottról ezúttal is nagyon bevarrta. 26–22
46. perc:
Nincs még vége ennek a meccsnek, Sagosen háromra hozta fel a franciákat. 25–22
46. perc: Alilovic
védett ziccert, majd Bánhidi célozta meg az üres kaput, de elrontotta. Kár volt érte.
45. perc:
Kiegészült a Szeged, de a kínai figura nem sikerült.
44. perc:
Nem figyeltek a szegediek Dourtéra, aki ziccerből a jobb felsőbe talált. 25–21
44. perc: Balogh
vette észre, hogy nem léptek ki rá, és a kapu jobb oldalába lőtt. 25–20
43. perc:
Eksztázisban szurkol a szegedi közönség, de gyorsan elhallgatott, amikor Blazevicet kiküldték két percre, ráadásul hetest is kapott a PSG. A hetest Gensheimer a kapufára dobta!
42. perc:
Hét a hat ellen a franciák, de rontottak, így Bodó növelhette az előnyt. 24–20
42. perc: Francia időkérés.
42. perc: Bánhidi
kapott jó labdát Baloghtól, és belőtte, ahogy azt kell. 23–20
41. perc:
Támadószabálytalanságot fújtak a franciáknál, jöhetett a Szeged.
40. perc:
Előbb Abalo ziccerét hihetetlen módon védte Alilovic, sajnos nem maradt a labda a Szegednél, így Remili belőhette. 22–20
39. perc: Alilovic
megint védett! Ezúttal Sagosen nem tudott túljárni az eszén.
védte Toft Hansen ziccerét. Az ellentámadásból Canellas csak belőtte. 22–19
38. perc: Canellas
szép passza után Gaber lőtt okos gólt. 21–19
37. perc: Remili
a sáncba lőtt, aztán a Szegedé lett a labda, de nem sokáig, Mikkel Hansen végigfutott a pályán, és a jobb alsóba lőtt. 20–19
36. perc: Bánhidi
harcolt ki hetest, és ez még egy emberelőnyt is ért. A hetest Sigurmannsson a jobb alsóba pattintotta. 20–18
35. perc: Canellas
hibázott, az ellentámadásból Toft Hansen viszont nem... 19–18
34. perc:
Nem hagyják magukat a franciák, Sagosen a bal fölsőbe tüzelt. 19–17
34. perc: Canellas
repült, kapta a labdát, és belőtte. 19–16
34. perc: Remili
egyszerűen nem tartható. Megint belőtte. 18–16
33. perc: Bodó
csak nemrég állt be, és máris gólt szerzett. 18–15
32. perc: Gensheimerre
nem figyeltek a belső védők, ő pedig belőtte. 17–15
31. perc:
Rossz a franciák bejátszása, Balogh pedig egy gyors támadás végén növelte az előnyt. 17–14
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, remek meccsen két góllal vezet a Szeged. 16–14
30. perc: Remili lő, lő, lő...
Sajnos ezúttal a jobb alsóba. 16–14
29. perc: Zsitnyikov
remekül játszott Gaberhez, aki szépen belőtte. 16–13
29. perc: Szegedi időkérés.
29. perc: Remili
egészen valószerűtlen testhelyzetből is borzasztó erősen lőtte ki a bal alsót. 15–13
28. perc: Zsitnyikov
szórta el fölé.
elrontotta, de Sagosen lövését Alilovic védte!
27. perc:
Már passzívat jeleztek a bírók az eposzi hosszúságú francia támadás végén, Sagosent állította meg Gaber, de maradt még egy kis idejük. De ezzel sem tudtak mit kezdeni, mert Alilovic védett.
26. perc: Mikkel Hansen
a kapufát találta el, de visszakerült a labda a PSG-hez.
25. perc: Zsitnyikovot
nem lehetett elnyomni, nagyon szépen belőtte. 15–12
25. perc: Remili
gyorsan kihasználta a lehetőséget. 14–12
24. perc: PSG-időkérés.
24. perc: Canellas
nagyszerű, hát mögötti passzát Gaber dobta be. 14–11
23. perc:
Hetest kapott a PSG, Toft Hansen összefejelt Sostariccsal, akinek vérezni kezdett a homloka. A hetest Mikkel Hansen nagyon biztosan belőtte. 13–11
23. perc: Sostaric
a kapufát találta el, nem sok hiányzott.
23. perc: Remili
a blokkba lőtt, majd Gensheimert és Maquedát is kiállították kakaskodás miatt.
22. perc:
Szabálytalanságot láttak a franciáknál is, Sigurmansson révén viszont sikerült növelni a szegedi előnyt. 13–10
21. perc: Mikkel Hansen
lövését védte Alilovic, aztán egy rossz passz miatt kútba esett a szegedi támadás.
20. perc: Maquedánál
fújtak szabálytalanságot, bár szerinte inkább a színészi teljesítményt értékelték a bírók.
19. perc: Toft Hansent
küldték ki két percre.
18. perc: Alilovic
óriási védése után Abalo csóválta csalódottan a fejét.
18. perc:
Rontott Remili, az ellentámadásból pedig Sigurmannsson balról a bal alsóba lőtt. 12–10
17. perc:
Senki sem számított rá, hogy Canellas átlövéssel próbálkozik, pedig így volt, és be is ment. 11–10
16. perc:
Rendkívül sokáig támadott a PSG, ráadásul nem is hiába, mert Remili óriási gólt lőtt. 10–10
16. perc:
De már vezet a Szeged! Sigurmannsson beállóból volt eredményes, ráadásul Kounkoud-t kiküldték két percre. 10–9
16. perc:
Már mutatták a bírók a passzívot, amikor Toft Hansen betalált. 9–9
15. perc:
Újra vezet a Szeged, ezúttal Maqueda lövése talált utat a hálóba. 9–8
14. perc:
Rontott szegedi támadás után Gensheimer maradt egyedül, és a bal alsóba pattintott. 8–8
14. perc:
Előbb Zsitnyikov lőtt szépen a jobb alsóba, majd Toft Hansen villámgyorsan az üres kapuba volt eredményes. 8–7
13. perc: Gensheimer
kapta a labdát a bal szélen, és remekül pattintott a hálóba. 7–6
13. perc: Bánhidit
12. perc: Maqueda
rettentő jól látta meg a rést, és be is lőtte. 7–5
12. perc: Sagosen
hihetetlen. Ketten álltak előtte, mégis felugrott, és mégis belőtte. 6–5
10. perc: Bánhidi
harcolt ki hetest, amelyet Sigurmannsson a jobb alsóba lőtt. 6–4
10. perc: Remili
nagyon vállalkozó kedvű, szerencsére most mellé durrantott.
9. perc: Sigurmansson
pörgetése ment mellé.
8. perc:
Előbb Balogh lőtt szép gólt, majd Toft Hansen maradt egyedül beállóban, és a bal alsót választotta. 5–4
8. perc:
Fürge francia támadás lett a válasz, amelynek a végén Remili révén férkőzött közelebb a Szegedhez. 4–3
7. perc:
Jobbról Sostaric és Canellas sem nem tudta ellőni Omeyer mellett a labdát.
7. perc: Sagosen
előtt szétnyílt a fal, simán begyalogolt és belőtte, ráadásul Maquedát ki is állították két percre. 4–2
6. perc: Bánhidi
újabb gólt szerzett, egyelőre nem tudják tartani. 4–1
5. perc:
Újabb hetest kaptak a franciák, ezúttal belül védekezés miatt. Mikkel Hansen állt oda, de Alilovic ezt is megfogta!
4. perc:
Előbb Maqueda, majd Remili hibázott, nem úgy Bánhidi, aki befordult, és a kapu közepébe vágta a harmadik szegedi gólt. 3–1
3. perc:
Nem tartott sokáig azt öröm, mert Sagosen pillanatok alatt átlövésből a jobb alsóba lőtt. 2–1
3. perc: Maqueda
szép átadását Canellas lőtte be. 2–0
2. perc: Remili
ment fel a falra, de megállítottuk, majd Gensheimer harcolt ki hetest. A hetest ő maga végezte el, csakhogy Alilovic kivédte!
1. perc:
Rögtön heteshez jutott a Szeged, amelyet Sigurmannsson szépen lőtt a bal fölsőbe. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged tiszta kékben, a PSG tiszta szürkében játszik.