Ezúttal nem volt kérdés: a Veszprém elintézte a Kristianstadot

2018.11.17. 17:20
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 36–27-re legyőzte a svéd Kristianstadot.
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE! (Fotók: Tumbász Hédi)

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 8. FORDULÓ
A-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–IFK KRISTIANSTAD (svéd) 36–27 (20–14)
Veszprém, 5019
néző. V: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)
VESZPRÉM: STERBIK – Gajic 2, TÖNNESEN 8, Lékai 1, B. Blagotinsek 1, Mackovsek 3, Strlek 3. Csere: Mikler (kapus), Manaszkov 3, A. NILSSON 4, Nagy L. 1, TERZIC, P. NENADICS 5, Mahé 4 (4), Jamali 1. Edző: David Davis
KRISTIANSTAD: Kappelin – CHRINTZ 8 (3), NILSEN 5, Arnarsson 4, Henningsson 1, GUDMUNDSSON 4, Ehn 3. Csere: L. Larsson (kapus), Hansson, Nyfjäll, M. Canellas, Halén 1, Einarsson 1 (1). Edző: Ola Lindgren
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–1. 14. p.: 7–5. 24. p.: 16–9. 36. p.: 22–16. 50. p.: 29–22
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
David Davis:
– Az utóbbi egy hónap nem volt könnyű senkinek, aki itt dolgozik, ez a győzelem viszont olyan nekünk, mint egy tábla csokoládé. Nekem ezen a mérkőzésen az volt a tét, hogy mindent vagy semmit, de tudtam, hogy tudunk jobban játszani, mint korábban. A Kristianstad ellen nem könnyű nyerni, mert bár sok a fiatalja, mind nagy tehetség. Ma még élvezzük a győzelem édes ízét, ám holnap elkezdjük a felkészülést a Rhein-Neckar Löwen ellen. Bízom benne, hogy elindultunk a sikerek útján.
Ola Lindgren: – Ezúttal egyértelműen jobb volt a Veszprém. Sok problémánk volt a védekezésben, amelyen mindig megtalálta a réseket. Az egyetlen esélyünk a gyors, lerohanásos gólszerzés volt, de így sem tudtuk nyomás alá helyezni az ellenfelet. Sok kemény tréning vár még fiatal csapatomra, amelynek ez a vereség hasznos tapasztalat.

A Veszprém egy héttel ezelőtt váratlan és egyben nagyon fájó vereségbe futott bele, a Kristianstad hazai pályán 32–29-re legyőzte a bakonyiakat. Nem csoda, hogy ez és az utóbbi hetekben mutatott teljesítmény a veszprémi szurkolók tetszését sem nyerte el. Ezt azzal adták a játékosok tudtára, hogy a svédek elleni hazai összecsapás első öt percében nem foglalták el a helyüket a kapu mögött.

Részben emiatt is, a Veszprém óriási elánnal vetette bele magát a mérkőzésbe. Kent Robin Tönnesen elöl, Sterbik Árpád pedig a kapuban parádézott, így hét perc után már 5–1-re vezetett a gárda. A vendégek egy gyors időkérés után összekapták magukat, de a nagy iramot diktáló magyar együttessel csak rövid ideig tudták tartani a lépést. Ola Lindgrennek ezért már az első félidőben ki kellett kérnie a második idejét is, segíteni azonban ez sem segített a svédeken, a szünetre 20–14-es veszprémi vezetéssel vonultak a felek.

A Veszprém a második félidőben ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta, a Lékai Mátét váltó Petar Nenadics góllal és gólpasszal nyitotta a második harminc percet. Az átlövések mellett beállóból, szélről, hetesből és lerohanásból is több gólt szerzett a hazai alakulat, így esélyt sem hagyott a vendégeknek az egyenlítésre. A Kristianstadban a mindössze 18 éves Valter Chrintz – akárcsak a legeredményesebb veszprémi meccsét teljesítő Tönnesen – nyolc góllal zárt, ez viszont csupán arra volt elég, hogy a Veszprémnek ne legyen meg a közte tíz.

David Davis vezetésével a Bajnokok Ligájában hazai pályán először ünnepelhetett győzelmet a Veszprém, amely végül kilenc góllal, 36–27-re nyert.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Újabb lerohanás a vendégeknél, Ehn pedig nem is hibázza el a ziccert (35–27). Még egy Nenadics-gól a végére, ezzel véget is ér a mérkőzés, a Veszprém 36–27-re legyőzte a Kristianstadot.

59. perc: Nilsen lövését védi Sterbik. Jamali lövését védi Larsson. Sterbik is bemutat egy bravúrt, Chrintz ziccerét nyomja a kapufára.

58. perc: Manaszkov is beköszön. 35–26

57. perc: Chrintz nyugodtan felkanyarodhatott, majd magabiztosan a kapuba vágta a labdát (33–26). A 18 éves svéd szélső már nyolc gólnál jár. Nenadics villan meg ismét, az előzőhöz nagyon hasonlóan, test mellől, talpról lő gólt. 34–26

56. perc: Nenadics szerez remek gólt, a kapus mozdulni sem tudott. 33–25

55. perc: Sterbik védi Canellas átlövését, Ehn azonban összeszedi a kipattanót. Újabb veszprémi kiállítás, Nagy Lászlót is kiküldik a bírók. A hetest Einarsson váltja gólra. 32–25

54. perc: Terzicet állítják ki, tovább támadhatnak a vendégek.

53. perc: Nilsen ragaszt hatalmas bombát Sterbik kapujába (31–24). Sterbik szed le egy hosszú indítást, majd Henningsson kap két percet. Mahé érkezik apályára és a negyedik büntetőjét is gólra váltja. 32–24

52. perc: Újabb Kristianstad-gól, ezúttal Henningsson szerez gólt (30–23). Lékai is gólt szerez. 31–23

51. perc: Gajic lövése után kevés hiányzott a gólhoz.

50. perc: Nilsen is eggyel közelebb hozza a Veszprémhez (29–22). A másik oldalon két beállóval támad a Veszprém, Lékai pedig gólt szerez. 30–22

49. perc: A gyors ellentámadás végén Chrintz éles szögből lő gólt (28–21). Mackovsek erőszakos, gól a jutalma (29–21)

48. perc: Hosszú támadás végén elveszik a labdát a veszprémiektől.

47. perc: Nilsson a szélső felé helyezkedik, majd gólt szerez beállóból (28–19). Blagotinsek kapja meg a második kiállítását – kissé szigorú ítélet volt. Arnarsson kifacsart testhelyzetben lő gólt. 28–20

46. perc: Elkapkodja a támadását a Veszprém, a vendégek gyors indításának végén eddig Chrintz eredményes. 27–19

45. perc: Tönnesen ellenállhatatlan, ezúttal a bal felső sarkot pókhálózza ki (27–18). Blagotinsek mutat be egy remek blokkot.

44. perc: Gudmundsson lövése gyenge, majd Nenadics is hibázik, Larson védi a lövését. Hetest kapnak a vendégek, Chrintz lövése azonban a kapufáról mellé pattan.

43. perc: Ehn szépít a bal szélről (26–18). Nilssont látták szabálytalannak támadásban a bírók.

42. perc: Sterbik-bravúr Arnarsson lövése után, majd Mackovsek gyűjti be a kipattanót. Gajic éles szögből leadott lövését Larsson védi.

41. perc: Tönnesen nem tud leállni, megvan a hetedik gólja (26–17), Tönnesen labdát is szerez, de a bírók visszaadják a vendégeknek a labdát.

40. perc: Arnarssont találják meg a falban, majd gólt lő a beálló (25–17). Mackovseket kapják le szabálytalanul a levegőből.

39. perc: Micsoda gól! Gajic berepül, de továbbadja a labdát Manaszkovnak, akinek így csak az üres kapuba kell lőnie (25–16). A svédek a harmadik időkérésüket is kihasználják.

38. perc: Manaszkov labdát a bal szélen, beugrik, kitempózza a kapust, majd gólt szerez. (24–16). Szabálytalan zárás miatt elveszik a svédek gólját.

37. perc: Passzívnál lő a kapu mellé Nilsen. Kettő perc, Nyfjällnek kell leülnie.

36. perc: Emberhátrányban szereznek gólt a vendégek, Gudmundsson átlövése talál utat a kapuba (22–16). Tönnesen kapar össze egy nem túl pontos Nenadics-passzt, majd gólt szerez. 23–16

35. perc: Jön a büntetés, Arnarsson szerez gólt (22–15). Először kerül emberelőnybe a Veszprém Arnarssont állítják ki. Nenadics lövése lelassul a blokkon, majd a kapus oldalra nyomja.

34. perc: Veszprémi labdaszerzés, majd a lerohanás végén Gajic vágja a kapufára a labdát.

33. perc: Nenadics remek bejátszása után az üresen maradó Nilsson lövi ki a bal alsót. 22–14

32. perc: Gudmundsson kísérletét blokkolják a hazaiak, majd Henningsson lő hatalmas kapufát.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a svédek támadnak. A vendégektől elveszik a labdát, a második félidőre beálló Nenadics pedig rögtön egy góllal kezd. 21–14

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: David Davis időt kér. Jamali lövése elakad Kappelinben. A vendégek is hibáznak támadásban, így véget ért az első félidő. A szünetben a Veszprém 20–14-re vezet.

29. perc: Kappelin ezúttal védi Strlek lövését. Gudmundsson egy rossz és egy jó kísérlettel jelentkezik, utóbbi gólt ér. 20–14

28. perc: Gyors gól a svédektől, Gudmundsson talál a kapuba. Gajic sem hibázik, gyors gólt szerez a jobb szélről (20–13). Chrintz is tud hibázni, Sterbik védi a ziccerét.

27. perc: Halén kap labdát a bal szélen, majd a kapufa segítségével gólt lő (18–12). Tönnesen egyelőre remekel, megvan az ötödik gólja is. 19–12

26. perc: Lékai remek labdája után Strlek nem hibázik a bal szélről. 18–11

25. perc: Jamali lő kissé jobbról egy óriási bombagólt (17–10). Chrintz kap jó labdát, majd szép gólt szerez a jobb szélről (17–11). ráadásul Blagotinsek egy középen elkövetett szabálytalanságáért még kis is áll két percre.

24. perc: Sterbik pazar indítása után Strlek lő gólt ziccerből (16–9). A második idejét is kikéri a vendégek vezetőedzője. Gudmundsson átlövése Sterbik fölött a kapuba pattan. 16–10

23. perc: Nilsen lépi el, támadhat a Veszpré. Tönnesen ismét kifelé veri meg a védőjét, majd gólt lő.. 15–9

22. perc: Mackovsek pazar bejátszása után Nilsson összeszedi a labdát, majd a léc alá pattint (13–8). Arnarsson szépít beállóból (13–9), majd Gajic eredményes a jobb szélről a másik oldalon. 14–9

21. perc: Passzívnál harcol ki hetest a svéd együttes, Blagotinsek ragadta nyakon az ellenfelét. Chrintz is hibátlan büntetőkből, ezúttal Miklernek lőtte be. 12–8

20. perc: Sterbik védi lábbal Canellas átlövését, majd eladja a labdát a Veszprém. A lerohanás végén Chrintz lövése után kijön a labda a kapufáról.

19. perc: Chrintzhez jut el a labda, majd éles szögből gólt lő (11–7). Nilsson nem tudja megfogni a labdát, de a veszprémiek visszakapják. Tönnesen is betör az egyes és kettes védő között, és ő is gólt szerez onnan, akárcsak az előbb Nagy László. 12–8

18. perc: Mahé egyelőre hibátlan, ezúttal a kapus feje mellett lő a kapuba (11–6). Időt kérnek a vendégek.

17. perc: Lékai találja meg Nilssont, aki estében a kapuba vágja a labdát (10–6). Csúnyán eladott labda a svédeknél, Nilsson pedig hetest harcol ki rendezetlen védelemmel szemben.

16. perc: Nilsen passzívnál szerez gólt átlövésből. 9–6

15. perc: Nagy László ismét nekimegy a falnak, ezúttal egy hetest harcol ki. Mahé a második büntetőjét is értékesíti. 9–5

14. perc: Nagy László a pályán, ennek örömére pedig gólt is szerez (8–5). Strlek szerez parádésan, a levegőben úszva labdát.

13. perc: Tönnesen lövését is védi a kapus, ráadásul a norvég átlövőt védekezés közben ki is állítják. Egy hetest is kapnak a vendégek, Terzic szabálytalanul állította meg Canellast. Chrintz a második hetesét is gólra váltja. 7–5

12. perc: Sterbik Gudmundsson átlövését védi, a kipattanó után azonban Ehn már nem kegyelmez neki (7–4). Kappelin védi Jamali kísérletét.

11. perc: Arnarsson kap sárga lapot Lékai lerántásáért, a Veszprém pedig heteshez jut. Mahé gond nélkül értékesíti a büntetőt. 7–3

10. perc: Ezúttal nem hibázik, Blagotinsek lő gólt beállóból (6–3). Mackovsek kap két percet, Chrintz azonban nem él az emberelőnnyel, a bal szélről beugorva csúnyán mellé durrant.

9. perc: Chrintz érkezik, és magabiztosan kilövi a bal felső sarkot (5–2). A másik oldalon Mackovsek kezéből csúszik ki a labda, a gyors ellentámadás végén pedig Nilsen szerez éles szögből gólt. 5–3

8. perc: Sterbik mutat be egy újabb védést, de visszafújják az esetet, tovább támadhatnak a svédek. Hetest kapnak a vendégek…

7. perc: Ehn ront el egy újabb ziccert, ezúttal a kapu fölé pattintotta a labdát. Tönnesen bújik be, majd a kapus lábak között a kapuba küldi a labdát. 5–1

6. perc: A vendégeknél Gudmundsson, a hazaiaknál Blagotinsek sárgult be.

5. perc: Újabb Sterbik-bravúr, ezúttal Ehn ziccerét hárítja a veszprémiek kapusa. Mackovsek szerez szép gólt (3–1), majd egy labdaszerzés után Strlek pattintja a léc alá a labdát. 4–1

4. perc: Terzic is eladja a labdát, de Nilsen lövése után a labda elakad Sterbik lábában. Lékai lövését a kapufa segítségével védi a kapus.

3. perc: Tönnesen szerez labdát, majd a lerohanás végén Mackovsek eredményes. 2–1

2. perc: Nilsen szerez gólt, vezetést szerez a vendégcsapat (0–1), Tönnesen válaszol egy bombagóllal (1–1). Közben lassan érkeznek az arénában a szurkolók is.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Veszprém vezetheti az első támadást. Mackovsek bejátszása után Blagotinsek lő, de a kapus nagy bravúrral véd.

A veszprémi szurkolók egyelőre nem foglalták el a helyüket, ezzel tüntetnek a csapat rossz teljesítménye ellen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Telekom Veszprém–Kristianstad mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A Veszprém a Kristianstadot fogadja, amelytől múlt hétvégén Svédországban kikapott.„Rengeteg apróság hiányzik, amit igyekszünk behozni az edzéseken is, a videózásokon is, de természetesen egy-egy győzelem óriási lendületet adhat a csapatnak. Azon dolgozunk, hogy a siker, a sikersorozat minél hamarabb bekövetkezzen az életünkben”– szögezte leNagy Lászlócsapatkapitány.

A skandinávok elleni szombati Bajnokok Ligája-meccsen szinte kötelező a győzelem, de mi történik akkor, ha a gárda újra vereséget szenved?„Én ennek nem látom a lehetőségét. Csak arra tudok gondolni, hogy nyerünk. Nem tudom elképzelni, hogy hazai pályán kikapjunk a Kristianstadtól”– fogalmazott a veszprémiek edzője, David Davis.