Veszprémben is hibátlan maradt a Vardar Szkopje

2018.09.29. 17:18
A Veszprém a második félidőben fordított, de végül így is kikapott (Fotó: Földi Imre)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 3. fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 27–25-re kikapott az így továbbra is hibátlan Vardar Szkopjétól.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–RK VARDAR (macedón) 25–27 (11–13)
Veszprém, 5000 néző. V: Geipel, Helbig (németek)
VESZPRÉM: Sterbik – GAJIC 5 (2), NAGY L. 4, Blagotinsek 2, Mackovsek 4, Terzic, Strlek 1. Csere: Mikler (kapus), Lékai, M. Ilics 1, R. Toft Hansen, P. NENADICS 2, Tönnesen 2, A. Nilsson, Manaszkov 3, Mahé 1. Edző: Ljubomir Vranjes
VARDAR: MILOSZAVLJEV – Siskarjov 1, Kristopans 4, Skube 2, Kalaras 1, BOROZAN 5, GYIBIROV 6 (1). Csere: Cupic 4 (2), Moraes 3, Karacic 1. Edző: Roberto Parrondo
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 11. p.: 4–5. 16. p.: 4–7. 21. p.: 6–11. 29. p: 11–12. 35. p.: 14–14. 42. p.: 17–16. 47. p.: 21–19. 54. p.: 22–23
Kiállítások: 16, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/3
Ljubomir Vranjes:
– Nagyon elégedetlen vagyok, mert volt esélyünk a pontszerzésre és a győzelemre is. Csakhogy a túl sok technikai hibánkat, a kimaradó ziccereinket és a tizenhat perc kiállítást tetézték még további durva és sorozatos bírói tévedések. Nem akarom elvenni a Vardartól a győzelmet, de ez nem először történt meg velünk, szerintem ennek a játékvezetői ténykedésnek sürgősen véget kell vetni.
Roberto Parrondo: – Veszprémben nagyon nehéz nyerni, mert rettentően erős az ellenfél. Ráadásul sérüléshullám sújtja az előző idényhez képest amúgy is kicsit gyengébb keretű csapatomat. Csupán kilenc mezőnyjátékossal, óriásit harcolva szereztünk újabb két pontot.

A TÖBBI MECCSEN
Kristianstad (svéd)–Barcelona (spanyol) 25–44 (14–19)
B-CSOPORT
20.00:
PPD Zagreb (horvát)–PSG (francia)
C-CSOPORT
Csehovszkije Medvegyi (orosz)–Besiktas (török) 22–24
(13–12)
Sporting CP (portugál)–Silkeborg (dán) 32–35 (14–19)

A meccs elején rendre a Nagy László vezette Veszprém került előnybe (4–3), de aztán megakadt a támadósor – illetőleg Miloszavljev parádésan védett – és közel tíz percet kellett várni az újabb találatra, addig pedig Gyibirovék sorra lőtték a gólokat (4–7).

Nenadics lendületessége némi javulást eredményezett (6–8), ám a könnyű gólokat szerző Vardar ezt követően egy 3–0-s szériával ötre növelte a differenciát (6–11).

Ehhez képest kifejezetten jól alakult a játékrész hajrája, Sterbik egyre többet védett úgy is, hogy közben nem fújtak szabálytalanságot, Ilics is megérkezett a meccsbe, Gajic találatával pedig már csak egy volt közte; a szünetre aztán 11–13-mal vonulhattak a csapatok.

A fordulást követően alaposan feljavult a veszprémi védekezés, s ez egy közel nyolcperces Vardar-gólcsendet eredményezett, amely során 12–14-ről 16–14-re módosult az állás.

Jól jött a vendégeknek az időkérés, Gyibirov lövésével újra fej fej mellett álltak a felek, sőt, a 43. percben Cupic büntetője révén újra ott volt az előny (17–18).

Skube szépségdíjas találata (18–19) után ismét a Veszprém percei jöttek (21–19), azonban megsérült Gajic, akinek a helyét így Tönnesennek kellett átvennie a jobb szélen, míg Nagy László nem tudott már pihenni.

Szintén nem jött jól, hogy 22–20-nál néhány másodperc alatt előbb Blagotinseket, majd Manaszkovot is kiszórták a játékvezetők, Cupicék pedig egy 3–0-s szériával visszavették a vezetést (22–23). Az 56. percben még egyszer egyenlített a Veszprém (24–24), a beállósgólokkal azonban eldöntötte a mérkőzést a Vardar, amely így három meccs után továbbra is hibátlanul áll (25–27).

52.
Nenadics lövése most kimarad, Cupic az újabb ziccert pedig gyorsan belövi. 22–21
51.
Nenadics gólja lépés miatt nem ér, kicsit balhézik Gyibirovval az eset után. Marad nálunk.
48.
Skube elesik, Nagy indítása után Manaszkov összeszedi, úszik 5 másodpercet a levegőben és bedobja. 21–19
43.
Borozan labdát szerez, Nagy szabálytalan, de csak két perc.
43.
...de a kipattanót már bepattintja. 17–17
43.
Skube harcolt ki hetest, Cupic hetese kimarad...
42.
Nenadics ziccerét Miloszavljev védi, de marad nálunk, Manaszkov pedig beállóból eredményes már. 17–16
41.
Belemenés, Gyibirov a szélről egyenlít. 16–16
40.
Kimarad a helyzet rohanhat az ellenfél, nincs kapus, de Nagy tornyosul és betakarja a kaput, mellé megy Kalaras lövése!
39.
...sőt, Mackovsek még két percet is kap.
38.
Sterbik megfogja(!) Kristopans átlövését.
37.
Eljut a labda Blagotinsekhez, ő pedig bepattintja. 15–14
36.
Gajic ziccerét védi a kapus, de Gyibirov nem tudja megszerezni a kipattanót a vonal előtt.
36.
Kristopans lövése a kapufáról kijön, de Gyibirov visszaszerzi, Ferreira pedig hetest harcol ki. Mikler jön a büntetőre, Gyibirov pedig fölé pattint!
35. Mackovsek
egyenlít is! 14–14
34. Eredménytelen vendégtámadás, újabb egyenlítési lehetőség jön.

pedig büntet. 11–12
28. Tönnesent blokkolják, de Sterbik ziccert véd.
27.
Sterbik újra véd, de visszakapják, viszont gyorsan el is veszik.
27. Tönnesen
átlövése pedig a bal felsőbe pattan. 10–12
26. Ferreira lövése kimarad.
26.
Karacic bebújt Ilics mellé, aki már csak két percet érően tudja megállítani.
20.
Nenadics újabb helyzetet alakít ki, de Miloszavljev véd, Gyibirov pedig lerohan. 6–10
19. Kristopans
átlövése a jobb alsóban kötött ki. 6–9
19. Nenadics
egy az egyben tarthatatlan. 6–8
18.
Gyibirov belépett, Gajic újabb ziccerét védi Miloszavljev, Borozan pedig büntet. 5–8
15.
Nagy lövése csemege, Gyibirov ziccerét pedig védi Sterbik.
14.
Ferreira ziccerben mellé pattint.
13. Mackovsek lövését is hárítja a kapus.
talált fejet, két perc.
10. Gajic nullszögből nem tudott csodát tenni.
9.
Kristopans labdaszerzése után Gyibirov lerohanásból egyenlít. 4–4
8. Skube
talpról elengedi, de Blagotinsek felel beállóból. 4–3
7.
Borozan helyzete újra kimarad, de eladjuk.
6. Nagy László
átlövése a kapu bal oldalában kötött ki. 3–2
5. Siskarjov
cunderével egál. 2–2
5. Borozan lövését Sterbik védi, de Terzic a léc fölé pattint.
4.
Most Mackovsek harcol ki hetest, Gajic pedig bepattintja. 2–1
3. Kristopans
betörése után már nem tud hárítani. 1–1
3. Sterbik többször is véd, de visszakerül a labda rendre az ellenfélhez.
2. Nagy László
szerzi az első gólt. 1–0
1.
Siskarjov harcolt ki hetest, Cupic borzalmasan ejt.
1. A Vardar kezdte el a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Telekom Veszprém–Vardar Szkopje rangadó a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 3. fordulójából.