Veszprémi siker, Mikler megint az utolsó pillanatokban védett nagyot

2018.10.13. 17:16
A végén a Montpellier szomorkodhatott (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában két győzelem és két vereség után új edzővel lépett pályára Franciaországban a Veszprém az eddig pontot sem szerző címvédő ellen. Hihetetlen izgalmak végén elsősorban a második félidőben bravúrokat halmozó Mikler jóvoltából sikerült megszerezni a győzelmet.

KÉZILABDA

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT

MONTPELLIER HB (francia)–TELEKOM VESZPRÉM 29–30 (16–14)
Montpellier, 3500
néző. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok)
MONTPELLIER: Portner – KAVTICNIK 1, PORTE 5, Grebille 2, SZUSZI 3, Mamduh 4, Villeminot 2. Csere: GERARD (kapus), RICHARDSON 7 (2), Bonnefond 3, Pettersson 1, Bingo 1. Edző: Patrice Canayer
VESZPRÉM: STERBIK – Gajic 2, NAGY L. 2, Lékai 1, NILSSON 5, Mackovsek 2, Manaszkov 2. Csere: MIKLER (kapus), Terzic, Blagotinsek, Nenadics 4, Ilics 1, TÖNNESEN 4, STRLEK 6 (2), Mahé 1. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 7. p.: 4–2. 11. p.: 4–5. 16. p.: 7–9. 20. p.: 10–10. 22. p: 10–12. 28. p: 15–12. 35. p.: 19–16. 41. p.: 22–20. 50. p.: 23–26. 54. p.: 26–28. 56. p: 28–28
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Patrice Canayer:
– A döntetlennel is elégedett lettem volna, hogy kárpótolja játékosaimat a sok befektetett munkáért. Nem volt pontos a játékunk, kapusaink sem védtek jól, sok ziccert kihagytunk, a legfájóbb, amelyet a végén hibáztunk el.
David Davis: – Végig teljes erővel küzdöttünk, de erre készültünk a mögöttünk álló nehéz héten. Tudtuk, mi vár ránk, és a bravúros győzelem erőt, önbizalmat ad a folytatáshoz, hogy meginduljunk felfelé.

David Davisra hálátlan feladat várt, hiszen alig vette át a Veszprém csapatát, máris az előző sorozat BL-győztese ellen kellett pályára lépnie a csapatnak Franciaországban.

Az előzetes várakozásokkal ellentétben potyogtak a gólok az első félidőben, és ebben eleinte a Veszprém jeleskedett inkább. A Vranjes távozása után újra több szerephez jutó Nilsson fickándozott beállóban, egyszerűen nem tudták tartani a franciák. Sterbik sok labdát fogott, de a védekezésére egyik csapat sem lehetett túlságosan büszke.

Rendszeressé vált a kétgólos veszprémi vezetés, egészen addig, míg 9–10-nél a francia edző időt kért. Hatos falra állt át a Montpellier, és ez már nem tetszett annyira a Veszprémnek, fel is jöttek a hazaiak, sőt elmentek két-három góllal. És az utolsó percekre felrémlett egy nagyobb különbségű előny is, de sikerült visszajönni a meccsbe. 16–14

A második félidőben a franciák még növelni tudták az előnyüket, de erről már nem tudtak elmozdulni, holott számos emberelőnyt kaptak, sajnos nem ok nélkül, mert Blagotinsek és Tönnesen is bután szabálytalankodott.

Viszont a franciák nem tudtak élni azzal sem, hogy kétszer is kettős emberelőnyben játszhattak, ráadásul nemhogy nőtt volna az előnyük, hanem csökkent. Ebben nagy szerepet játszott Manuel Strlek, aki egymás után dobálta a gólokat. Éppen ő volt az, akinek hetesből szerzett góljával a Veszprém utolérte a Montpellier-t a 45. percben. 22–22

Az 52. percben már három góllal vezetett az Építők, amelynek kapujában Mikler lehúzta a rolót, és a végig kiváló hangulatot teremtő lelátói rezesbanda éppen ekkor kezdett rá a Beatles-től a Sárga tengeralattjáró című nótára – süllyedt is a Montpellier… Három góllal vezetett a Veszprém, de még nem volt vége a meccsnek. A tenger aljáról feljött a felszínre a Montpellier, és óriási erőfeszítéssel egyenlített. Az utolsó percek hallatlan izgalmakkal teltek, de egy kiváló figura végén Mackovsek vezetést szerzett, majd az utolsó francia támadás végén a második félidőben szenzációsan védő Mikler kifogta a ziccert, így győzelemmel mutatkozott be Davis a bakonyiak kispadján. 29–30

A CSOPORT TÖBBI MECCSÉN
Meskov Breszt (fehérorosz)–Barcelona (spanyol) 21–29 (14–15)
VASÁRNAP
17.00:
Kielce (lengyel)–Vardar Szkopje (macedón)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, győzött a Veszprém! 29–30
60. perc: Emberhátrányban védekezik a Veszprém.
Türelmesen játszották a franciák, Mikler azonban óriási bravúrral védte Mamduh ziccerét!
60. perc: Előbb viszont francia időkérés.
60. perc:
Fél perccel a vége előtt Nagyot kiállították, és jött a szabaddobás a franciáknak.
60. perc:
Jó volt a figura, Mackovsek belőtte a bal alsóba! 29–30
60. perc: Időt kért a Veszprém.
59. perc:
Labdát szerzett a Veszprém egy belemenés után.
58. perc: Bonnefonde
lőtt fölé, de előtte lökték, ezért maradt a labda a hazaiaknál.
58. perc: Manaszkov
került ziccerbe, de nem tudta ellőni a kapus mellett a labdát.
57. perc:
Újabb hetest kaptak a franciák, ezúttal is Richardson érkezett, és magabiztosan a léc alá lőtt. 29–29
57. perc: Gól! Tönnesen
bátor lövése a szélről a francia kapuba jutott. 28–29
56. perc:
Hetest kaptak a franciák, hiába védett Mikler remekül. A hetest Richardson belőtte. 28–28
55. perc: Nenadics
nagyon rossz passza után az egyenlítésért indult előre a Montpellier.
55. perc: Petterssont
küldték ki két percre.
54. perc:
Nem maradt le a Veszprém Mahé növelte az előnyt, de Richardson villámgyorsan szépített. 27–28
53. perc: Strlek
ziccert hibázott, az ellentámadásból Bonnefonde bepattintotta. 26–27
53. perc:
Nem hagyják magukat a franciák, Bonnefonde góljával tapadtak a Veszprémre. 25–27
52. perc: Manaszkov
futott be beállóba, Mahé adta is a labdát, és újra három gól lett a Veszprém előnye. 24–27
52. perc:
Kapkodó veszprémi támadás után Porte nagyon belőtte a szépítést. 24–26
51. perc: Mikler
kivédte Kavticnik távoli lövését is. Nagyon megy neki.
51. perc:
Meg is van a gól, méghozzá kínaiból, Gajic Stleknek adta fel, aki belőtte. 23–26
50. perc:
Veszprémi emberelőny, mert Bonnefonde-t kiállították.
49. perc: Porte
lövését blokkolta Blagotinsek, háromgólos előnyért támadhatott a Veszprém.
48. perc: Gyönyörű! Strlek
ejtéssel szerezte az ötödik gólját, miután labdát szereztünk a franciáktól. 23–25
47. perc: Újra vezet a Veszprém, a franciák pedig időt kértek.
47. perc: Mikler
szenzációsan védte Mamduh ziccerét, az ellenakcióból Nenadics gyötörte a hálóba a labdát. 23–24
46. perc: Tönnesen
kapott labdát jobbszélsőben, szépen felkanyarodott, és bevágta. 23–23
46. perc:
Megtört a jég a franciáknál, Villeminot szerzett labdát, és belőtte. 23–22
45. perc:
Hetest kapott a Veszprém, Mahé harcolta ki. A hetest Strlek szépen belőtte. 22–22
44. perc:
A másik oldalon Richarsdonnál láttak belemenést.
44. perc:
A veszprémi támadás egy eladott labda miatt nem hozott gólt.
43. perc: Mikler
újabb remek védése után az egyenlítésért támadhatott a Veszprém.
42. perc: Mikler
ziccert fogott, majd Nenadics lehalászott egy indítást, és belőtte. 22–21
42. perc:
Letelt az emberhátrány, de a szépítés nem sikerült.
41. perc:
Elrontotta a támadást a Veszprém Mamduh az üres kapuba lőtt. 22–20
40. perc: Mikler
kivédte Kavticnik hetesét!
40. perc: Blagotinsek
sem bírta ki újabb emberhátrányt érő szabálytalanság nélkül, ráadásul hetes.
4
0. perc:
Egy ember visszajött, Nagy László góljával pedig eggyel feljött a Veszprém. 21–20
39. perc: Lékai
eladta, gyorsan jöttek a franciák, de Mikler bravúrral védte Bingo ziccerét!
38. perc: Szuszi
gólt lőtt, ráadásul Tönnesen két kézzel lökött, kettős emberhátrány. 21–19
38. perc:
Elügyetlenkedték a franciák a támadásukat, Strlek megtalálta a legkisebb rést is a szépítésre. 20–19
37. perc: Mackovsek
mehetett le két percre.
37. perc:
Nem akart lemaradni a Veszprém, Nilsson lőtt harcosan gólt. 20–18
36. perc:
„Órákig” támadhattak a franciák, és végül Villeminot átlövése utat is talált a kapuba. 20–17
35. perc:
Előbb Szuszi lőtt 9 méterről, majd Tönnesen volt eredményes. 19–17
34. perc: Strlek
friss erő, kiválóan lőtt éles szögből a Montpellier kapujába. 18–16
33. perc:
Bezzeg Grebille kapusostól gólt lőtt. 18–15
33. perc:
Labdát szereztünk, de Gajic nem találta el az üres kaput.
32. perc: Szuszit
közben kiküldték két percre.
32. perc: Tönnesen
harcolt ki hetest, amelyet Strlek a jobb alsóba lőtt. 17–15
31. perc:
Már három góllal vezetnek, megint Richarson volt eredményes. 17–14
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, két góllal vezet a Montpellier. 16–14
30. perc:
Megint egyedül maradt Porte a jobb szélen, és ezúttal is bevágta a helyzetét. 16–14
29. perc:
Előbb Tönnesen lőtt harcos gólt, majd gyorsan labdát szerzett a Veszprém, és Nenadics jó átadást kapott, a hálóba is pattintott. 15–14
28. perc:
Hát, ez nem hiányzott. Bonnefond talált be egy nem túl nehéz védekezési helyzet ellenére. 15–12
27. perc: Tönnesent
lesáncolták, de maradt a labda nálunk. Nem sokáig, mert Ilics lövését hárította Gerard.
27. perc: Veszprémi időkérés, mert majdnem öt perce nem lőtt gólt a csapat.
26. perc: Ilics
lövése nem volt pontos, ellentétben Petterssonéval, aki a kapu jobb oldalába bombázott. 14–12
25. perc: Gajicnak
nagyon éles volt a szög, nem is lőtte be, az ellenakcióból viszont Porte a jobb szélről megszerezte a vezetést a franciáknak. 13–12
25. perc: Nenadics
elhibázta a helyzetét, Gerard gyorsan indított, pedig Porte egyenlített. 12–12
24. perc: Pettersson
találta magát egyedül beállóban, de fölé pattintott!
23. perc:
Veszprémi labdavesztés után Blagotinsek lépett oda, mint egy lépegető exkavátor, de Tönnesen kapta a kiállítást, mert arcra csapott.
22. perc:
Gyors gólváltás, előbb Ilics lőtte be magát, az ellentámadásból Bingo talált be. 11–12
21. perc:
Megint védett Sterbik, Bingo lövése nem volt elég jó.
21. perc: Petterson
szabálytalankodott, de Nilsson nem kapott hetest, csak szabaddobást. Nenadics egy csellel becsapta a védőket, és belőtte a jobb alsóba. 10–11
20. perc:
Óriási gól. Porte lőtt távolról a jobb felső sarokba. Sterbik csak nézte.
20. perc: Francia időkérés.
19. perc:
Labdát szereztek a franciák, de Sterbik védett. Sajnos az ellenakcióból pedig Gerard húzta le a rolót.
18. perc:
Ezúttal Richardson már nem hibázott, egy szempillantás alatt a jobb alsóba lőtt. 9–10
18. perc: Richardson
a kapufát találta el, a kipattanóval Gajic száguldhatott, és a léc alá dobta a ziccert. 8–10
17. perc: Mamduh
sem akart elmaradni, ő is nagyon kiküzdötte a helyzetet, és be is dobta. 8–9
16. perc: Ilics
alig jött be, máris kiosztott egy gólpasszt Nilssonnak. 7–9
15. perc:
Óriási játék után megint Mamduh maradt egyedül a vonal előtt, be is dobta. 7–8
14. perc: Sterbik
nagyot védett, gyorsan indult a Veszprém, Gajic pedig a beállós helyéről lőtt a jobb alsóba. 6–8
14. perc:
Rosszul védekeztek a hazaiak, Manaszkov teljesen egyedül maradt, és be is dobta. 6–7
14. perc: Szuszit
nem lehetett megállítani pillanatok alatt egyenlített a Montpellier. 6–6
13. perc: Nilssont
megint meg lehetett találni labdával, Lékai úgy is tett, a svéd pedig megeszerezte a vezetést. 5–6
11. perc:
Támadó szabálytalanság veszprémi majd montpellier-i oldalon is.
11. perc: Blagotinsek
kiállíttatta magát, Mamduh szép befordulás után egyenlített. 5–5
10. perc:
Gyorsan indult a Veszprém, Lékai pedig éles szögből a jobb sarokba pattintott. 4–5
10. perc: Terzic
jó blokkja után maradt a labda a franciáknál, de Sterbik védett.
9. perc: Mackovseket
megállították, majd passzívat mutattak az bírók, amikor Lékai veszett helyzetben játszott Mackovsek elé, aki bedobta a ziccert. 4–4
8. perc:
Végre sikerült kivédekezni egy francia támadást, az egyenlítésért támadhatott a Veszprém.
8. perc: Nilsson
viszont nagyon hasznosan játszik, újabb gólt küzdött ki a Veszprémnek. 4–3
7. perc:
Ez nem hiányzott. Kavticnik került helyzetbe a jobb szélen, és Sterbik ezt sem tudta védeni. 4–2
6. perc:
Akárcsak Nilsson, aki beállóból gyötörte a hálóba a szépítő gólt. 3–2
6. perc:
Nagyon egyedül maradt a bal szélen Grebille, és ha már helyzetbe került, be is vágta. 3–1
5. perc: Nagy László
unta meg az egészet, és kegyetlenül kilőtte a jobb alsó sarkot. 2–1
5. perc: Richardson
ment fel a levegőbe, és szemtelenül bevágta a kapu jobb oldalába. 2–0
4. perc: Lékai
nem figyelt, elszedték tőle a labdát, támadhattak a franciák.
3. perc: Sterbik
szépen tessékelte ki a labdát az alapvonalon túlra, Soussi bánkódott.
2. perc:
A franciák bezzeg betaláltak, Richardson volt kegyetlen… 1–0
2. perc:
Viszonylag hosszas magyar támadás után Nilssont takarította el az útból Mamduh, a hetest viszont Gajic a kapufára dobta.
1. perc: Elkezdődött a meccs, a Veszprém tiszta fehérben, a Montpellier tiszta kékben játszik.