Férfi kézi BL: a PSG idegenben is megverte a Nantes-ot

2019.02.07. 22:17
Sander Sagosennek (labdával) volt már ennél jobb meccse is – hat lövéséből csak három gól született (Fotó: Twitter/EHF)
A Paris Saint-Germain 35–31-re legyőzte idegenben a Nantes-ot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének csütörtöki mérkőzésén.

A két francia sztárcsapat ebben az idényben már ötödször találkozott egymással, az eddigi négy meccsükből hármat a PSG nyert és csak egyet a Nantes. A felek idénybeli első BL-meccsén párizsi sikerül született, Mikkel Hansenék hazai környezetben úgy verték meg 35–34-re a tavalyi kiírás döntősét, hogy a Nantes egyszer sem vezetett.

A mostani mérkőzésen a PSG 4–4 után a 20. percre 13–6-ra lerázta magáról a hazaiakat, akik azonban a félidő végére feljöttek egy gólra (15–16). Egyenlíteniük azonban nemcsak ekkor, hanem a második játékrész elején sem sikerült, pedig többször is megvolt rá az esélyük.

A fővárosiak a mérkőzés végéhez közeledve egyre kíméletlenebbül használták ki a sokat kockáztató Nantes hibáit, így az utolsó percekre nem maradt izgalom (31–35).

Az egyenes kieséses szakaszba már korábban bejutó PSG a győzelmével megszilárdította vezető helyét a B-csoportban a Mol-Pick Szeged előtt, Kiril Lazarovék nyeretlenségi sorozata viszont már öt meccs óta tart.