Remek védekezés, parádézó Sterbik, veszprémi siker

2018.12.02. 18:37
Sterbik Árpád oroszlánrészt vállalt a Veszprém sikerében (Fotó: Földi Imre)
A Telekom Veszprém 25–19-re győzött a címvédő Montpellier ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 10. fordulójában.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 10. FORDULÓ
A-CSOPORT
Telekom Veszprém–Montpellier (francia) 25–19 (15–11)

Veszprém, 5000
néző. V: Brunner, Salah (svájciak)
VESZPRÉM:
STERBIK – Marguc 1, Tönnesen 1, NENADICS 5 (2), Blagotinsek 1, Mackovsek 3, Manaszkov 4. Csere: Mikler (kapus), Ilics 2, Gajic 1 (1), NILSSON 6, Nagy L., Strlek, Terzic, Mahé 1. Edző: David Davis
MONTPELLIER:
Gerard – Kavticnik 1 (1), Porte 2, Faustin, Truchanovicius, Bingo, RICHARDSON 9 (2). Csere: PORTNER (kapus), Villeminot 2, Causse 1, Guigou 1, Pettersson 2, Bonnefond 1, Mamduh. Edző: Patrice Canayer
Az eredmény alakulása.:
8. p.: 5–1. 21. p.: 12–6. 36. p.: 18–12. 53. p.: 22–16
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
David Davis: – Rendkívül jó mérkőzést játszottunk, nagyon motiváltak voltak játékosaim, más jelzőt nem is tudok mondani rájuk, mint azt, tökéletes. Még három mérkőzést játszunk a téli szünet előtt, addig is szeretnénk folytatni azt az utat, amelyen két hónapja elindultunk. Már látszik a fejlődés.
Patrice Canayer: – Ma a Veszprém volt a jobb csapat. Nem kezdtünk jól, katasztrofális volt a játékunk. Később összeszedtük magunkat, de addigra már akkora előnye volt a hazai csapatnak, hogy nem tudtuk beérni. Ha tudnám a megoldást a problémáinkra, már orvosoltam volna. A Bajnokok Ligája-győzelem után nagyon nehéz ugyanazon a szinten teljesíteni. Ez nehezebb szezon, mint az előző volt.

Az utóbbi hetekben kitűnő formába lendülő Mikler Roland helyett Sterbik Árpád kezdett a Veszprém kapujában, ami remek döntésnek bizonyult, mivel a rutinos délvidéki kapus csaknem 50 (!) százalékkal védett az első félidőben. Sokszor azonban közbe sem kellett avatkoznia, előtte ugyanis nagyszerűen működött a védőfal. (8–2)

A Montpellier-ből a 19. percig csak Melvyn Richardson talált be, a másik oldalon ellenben Petar Nenadics, Borut Mackovsek és Dejan Manaszkov is igen eredményesen játszott. A francia csapatot 24 éve irányító Patrice Canayer a 23. percben már másodszor kért időt, és ez már valamelyest meghozta a hatását, a szünetig ugyanis négy gólra csökkentették a hátrányukat a vendégek. (15–11)

A második félidő első tíz percében megint csak teljesen tanácstalanul támadott a Montpellier, így annak ellenére nőtt a hátránya, hogy a csereként beálló Nikola Portner elkapta a fonalat a kapujában.

A veszprémi védelem csodás összhangban volt a mögötte parádézó Sterbikkel, az sem hozott változást, hogy Blaz Blagotinseket piros lappal kiállították egy Richardsonnal szembeni szabálytalanságáért.

A szlovén óriás kiválásával Andreas Nilsson maradt az egyetlen veszprémi beálló, aki gólokkal bizonyította, hogy bírja a terhet. Mellette a Nenadicsot váltó Kentin Mahé volt a Veszprém másik motorja támadásban, a francia nagyon élt honfitársai ellen.

A Veszprém tehát újra legyőzte a címvédőt, ráadásul ezúttal teljesen egyértelmű volt a fölénye.

A csoport másik vasárnapi mérkőzésén:

Barcelona (spanyol)–Meskov Breszt (fehérorosz) 41–32 (22–17)

2. FÉLIDŐ
60. perc: Nilsson
góljával először vezet héttel a Veszprém. Lőnek még egy gólt a vendégek Villeminot révén, de ez már semmit sem számít. Vége! 25–19
59. perc:
Bonnefond lövése nem a legjobb, legalábbis a franciák számára. Causse-t kiállítják két percre, de annyi már nincs hátra.
58. perc: Ilics
betör, és most Portner is tehetetlen. Richardson gyorsan válaszol. Nilsson ötödször eredményes. 24–18
57. perc:
Truchanovicius lövését sáncolják a hazaiak, majd Sterbik kiüti a labdát.
56. perc:
Portner újabb védést mutat be, Nagy az „áldozat”.
55. perc:
A Truchanovicius által kiharcolt hetest Kavticnik beveri. 22–17
54. perc:
Mamduhot elkapja Terzic, majd még két veszprémi, de túléli az egyiptomi. Aztán megpaskolják a hazaiak.
53. perc: Mahé betör, lő, Portner véd, de hetes. Gajic nem hibázik. 22–16
52. perc:
Richardson letenné a szélre a labdát, de Strlek lefüleli az átadást. Ilics átlövését védi Portner. Sterbik pedig Villeminot-val szúr ki.
51. perc: Nilsson lő, a labda becsorog. Patrice Canayer kihasználja utolsó időkérést. 21–16
50. perc:
Egy perccel közelebb került a Veszprém a győzelemhez.
49. perc:
Guigou fut be a szélről, de a kapufa megmenti a Veszprémet. Portner védi Manaszkov, majd Ilics lövését.
48. perc:
Nenadics Portnerbe lő a hetesből.
47. perc: Mahé megbolondítja Villeminot-t, hétméteres a vége.
46. perc: Mackovsek ellépi. Villeminot kilövi a jobb alsó sarkot passzív jelzésnél. 20–16
45. perc: Bonnefond átlövése hibátlan. 20–15
44. perc:
Ritka pillanat, szétnyílik a veszprémi fal, Porte kihasználja. Mahé felel rá. 20–14
43. perc:
Mahé megjátssza Nilssont, ez pedig általában gólt eredményez. Most is. 19–13
42. perc:
Manaszkov remek védekezéssel labdát szerez.
41. perc:
Mahé passzívnál lő, Portner könnyedén véd.
40. perc:
Lépéshiba után jöhet újra a Montpellier. Richardson átlövésből eredményes, és nagyon csúnyán ér földet. Blagotinsek egyből piros lapot kap. 18–13
39. perc:
Mackovsek fölé lő. Pettersson heteshez juttatja csapatát. Richardson megtáncoltatja Sterbiket, aztán a lécre lő.
38. perc:
Labdaszerzés után Manaszkov indul, de Portner védi a ziccerét. Sterbik bemutat egy újabb védést.
37. perc:
Portner védi Nilsson lövését, de az oldalvonalon megy ki a labda. Nilsson nem tudja megfogni a labdát.
36. perc:
Nenadics lövet gólt Nilssonnal. Truchanovicius kidobja a labdát. 18–12
35. perc:
Truchanovicius passzívnál mellé lő.
34. perc: Causse lerántja Mahét, két perc pihenő a jutalma. Porte pedig Nenadicsot rántja vissza, ez is kiállítás. Tönnesen hetest harcol ki. Nenadics a bal alsóba lő. 17–12
33. perc:
Tönnesen lövését Portner védi. Richardson ezúttal betalál. 16–12
32. perc:
Richardsonnak zárnak, de Sterbikről ki sem jön a labda.
31. perc: Bonnefond eladja a labdát, a lerohanás végén Manaszkov értékesíti a ziccert. 16–11

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Nenadics bejátszásából Nilsson eredményes, aztán a Montpellier svéd beállója, Pettersson is betalál. Veszprémi időkérés. Nenadics lövését védi Portner, ezzel zárul a félidő. 15–11
29. perc: Richardson
hetesből farag a vendégek hátrányán. 14–10
28. perc:
Manaszkov befut a szélről, de vonalra lép.
27. perc: Nenadics
felugrik, Portnernek nincs esélye. Causse a jobb szélről megszerzi első BL-gólját ebben az idényben. 14–9
26. perc: Nagy László mutat be remek blokkolást. Pettersson lecsap egy kipattanóra, gól. 13–8
25. perc:
Ilics beáll, Ilics gólt lő. Gérard helyére Portner áll a Montpellier kapujába. Blagotinsek kapja el a nyakánál fogva Bonnefondot, két percre kiáll. 13–7
24. perc:
Elveszik a labdát a Veszprémtől. Porte szépen visszahúzza a kapu bal oldalába. 12–7
23. perc:
Megszerzi a labdát a francia gárda, amelynek edzője másodszor is időt kér. Pettersson ziccerét Sterbik védi lábbal.
22. perc:
Kivédekezik egy veszprémi támadást az emberhátrányban játszó Montpellier. Villeminot lő, Sterbik véd.
21. perc:
Porte blokkon lelassuló lövését Sterbik védi.
20. perc:
Truchanovicius, majd Porte próbálja bevenni Sterbik kapuját, sikertelenül.
Truchanoviciust kiállítják. Blagotinsek kihasználja az emberfórt. 12–6
19. perc: Guigou
góljára Manaszkov válaszol. 11–6
18. perc:
Megint Richardson talál be. 10–5
17. perc: Nenadics
harmadszor eredményes. 10–4
16. perc:
Heteshez jut a Montpellier. Sterbik védi Richardson lövését, de a kipattanót gólra váltja a francia. 9–4
15. perc:
Tönnesen ad gólpasszt Mackovseknek. Bonnefondnak nemcsak ezért fáj a feje, hanem egy ütközés miatt is. 9–3
14. perc:
Nem találják az ellenszert a Veszprém védekezésére. Richardson talál be. 8–3
13. perc: Richardson felugrik, de nagyon rosszul céloz, fél méterrel kapu fölé száll a labda. Mackovsek irányzéka sokkal jobb. 8–2
12. perc: Nenadics
bevágja a hetest, jön a francia időkérés. 7–2
11. perc:
Tönnesen megtalálja Nilssont a falban, büntető a vége.
10. perc: Mackovsek
könnyen átszalad a vendégvédelmen. Truchanovicius belemegy Margucba, a Veszprémé a labda. 6–2
9. perc:
Tönnesent nyakra ütés miatt kiállítják a svájci játékvezetők. Richardson beugrik két veszprémi közé, hétméteres. A sértett belövi. 5–2
8. perc: Manaszkov
labdát csen, majd végigviszi és belövi. 5–1
7. perc: Tönnesen
felmegy, Gérard csak szemmel követi a labdát. 4–1
6. perc: Manaszkov
befutás után eredményes, Sterbik kipipálja az első Mamduh-lövést is. 3–1
5. perc: Marguc is kap egy sárgát. A két és fél perces vendégtámadás végén Sterbik védi Richardson lövését.
4. perc:
Sterbik védi Truchanovicius átlövését, majd Porte próbálkozását is.
3. perc: Richardson
átlövésből egyenlít. Nenadics egyedül megoldja. 2–1
2. perc: Blagotinsek sárgát kap a beálló meggyötréséért.
1. perc: A Veszprémé az első támadás, Margucé az első gól. 1–0

A Veszprém idegenben 30–29-re nyert a Montpellier ellen október 13-án.