A Nantes otthon visszavágott a Szegednek

2019.02.23. 17:21
Dean Bombacék ezúttal nem bírtak a Nantes-tal (Fotó: Török Attila, archív)
A Nantes hazai pályán 29–26-os győzelemmel visszavágott a Mol-Pick Szegednek a szeptemberben a Tisza partján elszenvedett vereségért a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 13. FORDULÓ
B-CSOPORT

HBC NANTES (francia)–MOL-PICK SZEGED 29–26 (13–11)
Nantes, 5500 néző. V: Horacek, Novotny (csehek)
NANTES: Bonnefoi – Balaguer 3, Delecroix, Pechmalbec 1, CLAIRE 5, Nyokas, RIVERA 8 (4). Csere: Siffert (kapus), Lagarde, TOURNAT 6, Gurbindo 2, Feliho 1, Emonet 1, Lazarov 2
Edző: Thierry Anti
SZEGED: Alilovic – SOSTARIC 4 (1), Maqueda, Henigman, Bánhidi 3, Källman 3, Bombac 3. Csere: Sego (kapus), Blazevic, Zsitnyikov 1, SIGURMANNSSON 6 (4), Balogh Zs., Gaber 1, Canellas 1, Bodó 3, Kaspárek 1
Edző: Carlos Pastor
Kiállítások: 6, ill 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill 7/5
Thierry Anti: –
Nagyon elégedett vagyok, mert egyrészt visszavágtunk a szegedi vereségért, másrészt versenyben maradtunk a csoportban a harmadik helyért. Kiváló ellenfelet vertünk meg, méghozzá úgy, hogy végig uraltuk a találkozót.
Carlos Pastor: – A Nantes megint megmutatta, hogy nem véletlenül jutott tavaly BL-döntőbe. Kitűnő csapat, amely ellen ezúttal nem volt esélyünk. Sajnos nem küzdöttünk a kellő hőfokon, így a szünet után nem volt esélyünk a szorosabb eredmény elérésére.

A BL-ben eddig csak egy mérkőzésen szerepet kapó Nik Henigman kezdőként lépett pályára a Szegedben, ami azt jelzi, hogy Juan Carlos Pastor az eddig kevesebbet játszók beépítésére is használja a hátralévő, a Pick számára már tét nélküli csoportmeccseket.

A szlovén fiú nem igazán tudott élni a lehetőséggel, mivel az elején kétszer is kiszórták két percre. A Tisza-partiak védekezésére ezzel együtt nem lehetett sok panasz, a támadójátékukra annál inkább. Pontatlanul járatták a labdát, sokszor eladták – amiből aztán könnyű gólokat dobott a Nantes –, ráadásul a három hétméteresükből csak egyet lőttek be.

A francia gárda a 21. percben vette át először a vezetést (8–7), volt már háromgólos előnye is, a szünetben pedig 13–11-et mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben már nem volt gond a hétméteresek értékesítésével, de így sem sikerült fordítani. A 39. percben az egyenlítésért támadott a Szeged, és bár nem járt sikerrel, sokáig tapadt a Nantes-ra.

A tavalyi BL-döntőst Nicolas Claire és a beállós Nicolas Tournat vette a hátára, egyiküket sem lehetett megállítani. A kapuban Mirko Alilovic és Marin Sego sem tudott lökést adni a Mol-Picknek, amely harmadszor kapott ki a mostani BL-kiírásban, és matematikailag is biztossá vált, hogy másodikként végez a csoportjában.

2. FÉLIDŐ
60. perc: Canellas
megszerzi első gólját. A franciák pedig lepörgetik az órát, vége. 29–26
59. perc: Kaspárek
villan. Claire hezitál, majd mivel nem támadják, belövi. 29–25
58. perc:
Maquedát is kiállítják, oda az emberelőny. Tournat lehet, hogy tud, de nem akar hibázni. 28–24
57. perc: Tournat ötödször eredményes. Szegedi időkérés. Bánhidi emberrel együtt bedobja, és még egy kiállítást (Lazarovnak) is kiharcol. 27–24
56. perc:
Lazarovot lesáncolják, Sigurmannsson cundere gyenge a másik oldalon.
55. perc:
Bodó nem találja el a kaput.
54. perc:
Nem sikerül elütni Tournat elől a labdát, a beálló jól játszik sajnos. 26–23
53. perc:
Maqueda védekezik remekül és önfeláldozóan Nyokasszal szemben. Canellas hetest harcol ki, amelyet Sigurmannsson kegyetlenül bevág a léc alá. 25–23
52. perc:
Lagarde is elkövet egy belemenést. Kaspárek meg kétszer indul.
51. perc:
Maqueda labdát szerez, Bodó góllal fejezi be a szegedi lerohanást. 25–22
50. perc:
Bombac belemegy ellenfelébe, így Bodó hiába talál be a szélről.
49. perc:
Labdát szerzünk, de Bombac egyéni megoldása nem jó, a kapus véd. Lazarov felugrik, és visszahúzza a rövid felsőbe. 25–21
48. perc: Balaguerre
játsszák ki a figurát, a spanyol szélső él a lehetőséggel. Kaspárek bejátszása után Bánhidi eredményes. 24–21
47. perc:
Sostaric előtt fekszenek a hatoson belül, a kapus véd, de nincs hetes. Sego áll be a szegedi kapuba. Hazai időkérés.
46. perc:
Blazevic blokkolja Lazarov lövését. Tournat viszont beállóból gólt szerez. 23–20
45. perc: Rivera
nyolcadszor eredményes, Kaspáreket kiszórják a Picknél két percre. Maqueda betörését hetes követi. Sigurmannsson belövi. 22–20
44. perc: Claire
elkapta a fonalat, de Bombactól azonnal jön a válasz. 21–19
43. perc:
Bodó belemegy a védőbe, Gurbindo indul, gól. Sigurmannsson hetesből szépít. 20–18
42. perc: Claire
kisodródik, de onnan is belövi. 19–17
41. perc:
Nyokas rossz bejátszása után Bombac végigrobog a pályán, és belövi a ziccert. 18–17
40. perc:
Maqueda veszi észre az üresen álló Källmant, aki nem hibázik a szélről. Tournat állítja vissza a kétgólos különbséget. 18–16
39. perc:
Az egyenlítésért támad a Pick, de Siffert védi Bodó lövését. Claire eredményes megint. 17–15
38. perc: Bodó
hatalmas kapufás gólt lő. 16–15
37. perc:
Claire a kapufát találja el. Sostaric gólt lő az ellentámadásból. Claire gyorsan válaszool. 16–14
36. perc:
Jól védekezik a Szeged.
35. perc: Sigurmannsson
a második büntetőjét már értékesíti. 15–13
34. perc:
Balaguer lőhet a jobb szélről, a kapufa megmenti a Szegedet.
33. perc:
Maqueda lepattintja Sostaricnak a szélre, és a szlovén bevágja. Újra támadhat a Szeged, de Maqueda bejátszása rossz, Riverától azonnal jön az üres kapus gól. 15–12
32. perc:
Bánhidi utána nyúl Tournatnak, hetes, két perc. Rivera nem hibázik. 14–11
31. perc:
Bodó bejátszaná Bánhidinek a labdát, de a franciák megszerzik.

1. FÉLIDŐ
30. perc: Gaber
váltja gólra Canellas passzát. Időn túli francia szabaddobással zárul a félidő, Lazarov lövése elhal a kezek között. 13–11
29. perc: Bonnefoi védi Balogh lövését, Bodóét nem kell, mert fölé megy. Alilovic is bemutat egy védést.
28. perc:
Canellas ezúttal lövésre vállalkozik, de a kapufát találja el. Lazarov a bal alsóba lő. 13–10
27. perc:
Pechmalbec harcol ki hetest, amit Rivera ezúttal Segóval szemben értékesít. 12–10
26. perc:
Canellas bal kézzel passzol ki Sigurmannssonhoz, aki szépen behúzza a kapus fölött. 11–10
25. perc:
Canellas újabb passzát lefülelik, Emonet az üres szegedi kapuba lő a lerohanás végén. 11–9
24. perc:
Canellas játssza meg a befutó Sostaricot, aki nem hibázik a vonalról. Alilovic védi Lazarov lövését. 9–10
23. perc:
Elveszik a labdát a Szegedtől. Sigurmannsson kap két percet, miután visszarántotta Gurbindót. A hetest Rivera Alilovic lábai alatt belövi. 10–8
22. perc: Bodó
pályára lép, és egy átlövésgóllal mutatkozik be. Gurbindo betörésből válaszol. 9–8
21. perc: Balaguer csen labdát Zsitnyikov rossz passza után, és belövi a ziccert. Kialszanak a fények, azaz időkérés következik. Mégpedig szegedi. 8–7
20. perc:
Még mindig támad a Nantes. Claire végül passzívnál ellövi alulról, de a labda elkerüli a kaput.
19. perc:
Támad a Nantes.
18. perc: Tournat
beállóból egyenlít. Zsitnyikov bemutatja a passzt, aztán inkább betör, hetes. Sostaric mellé lövi. 7–7
17. perc: Sigurmannsson
a szélről belövi. 6–7
16. perc:
Bombac az ellenfélhez passzol, indul a védekezésspecialista Feliho, és bevágja a ziccert. Aztán földre viszi Bánhidit, amiért kiküldik két percre. 6–6
15. perc: Lagarde tör be, hetes. Rivera Alilovic válla fölött lövi be a labdát. 5–6
14. perc:
Bombac passzából a befutó Källman talál be. Francia időkérés. 4–6
13. perc:
Itt is, ott is egy hiba.
12. perc:
Nyokas rosszul passzol Riverához, a Szeged jöhet. Maqueda harmadik lövéséből sincs gól, az induló Riveráéból annál inkább. 4–5
11. perc:
A Bánhidi által kiharcolt hetest Sostaric értékesíti. 3–5
10. perc:
Henigmant megint kiállítják Nyokasról. Alilovic újabb védése után a franciáké a kipattanó, Rivera szépít. 3–4
9. perc:
Maqueda, majd Sostaric lövése sem az igazi, a kettő között Alilovic védi Rivera ziccerét.
8. perc: Bombac
betörésből szerez gólt. Alilovic védi Nyokas átlövését. 2–4
7. pech: Pechmalbec
kap jó bejátszást, és ellövi Alilovic mellett. 2–3
6. perc:
Alilovic védi a sánc segítségével Nyokas lövését. Zsitnyikov előtt adódik középen jó lövőhelyzet, él vele az orosz. 1–3
5. perc: Labdaszerzés után Källman indul, de Claire elgázolja. Két percre leül a francia, a hétméterest viszont Sigurmannsson a lécre lövi.
4. perc:
Bombac lövését blokkolják, a lerohanást Balaguer egyedül megoldja. Källman a szélről betalál, talál nincs nagy baja. 1–2
3. perc:
Delecroix ziccerét védi Alilovic. Källman nagyon biceg a szegedieknél egy ütközés következtében.
2. perc:
Henigman passzából Bánhidi szerez gólt. A BL-ben eddig csak egy mérkőzésen játszó szlovént aztán kiküldik két percre. 0–1