Férfi kézi BL: megfordította a döntős a Löwen elleni párharcot

2019.03.30. 21:09
Az előző idényben döntőt játszó francia Nantes bejutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, mivel a hazai visszavágón az egyaránt nyolc gólig jutó Romain Lagarde és Valero Rivera vezérletével 30–27-re legyőzte az első meccsen csak kettővel nyerő német Rhein-Neckar Löwent.

Pedig a németek jól kezdték a meccset, a 10. percben már néggyel is vezettek (3–7), de tíz perc múlva már fej fej mellett haladtak a felek (9–9), ahogyan a szünetben is (14–14). A fordulást követően a franciák kerültek fölénybe, először a 48. percben vezettek néggyel (24–20), és bár innen többször is visszajött egy gólra a vendégcsapat (28–27), a végjátékban már csak a házigazda volt eredményes (30–27).(30–27).

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ

Telekom Veszprém–Sporting CP (portugál) 35–29 (17–14)
Kielce (lengyel)–Zaporizzsja (ukrán) 34–29 (17–12)
Nantes (francia)–Löwen (német) 30–27 (14–14)
Vardar Szkopje (északmacedón)–PPD Zagreb (horvát) 32–30 (19–13)
VASÁRNAP
17.00: Mol-Pick Szeged–Wisla Plock (lengyel)
19.00: Flensburg (német)–Breszt (fehérorosz)

A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
Sporting (portugál)–Veszprém28–3029–35
57–65
Wisla Plock (lengyel)–Szeged20–22márc. 31.
27–3061–62
Az elöl álló csapatok kezdik otthon a párharcokat. A Barcelona és a PSG csoportelsőként automatikusan a negyeddöntőbe jutott.