Férfi kézi BL: már a Vardar Szkopje sem hibátlan

2018.10.14. 19:12
Nagy csatában négygólos vereséget szenvedett a a macedón Vardar Szkopje a Kielce otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 5. fordulójában.

A Telekom Veszprém csoportjában a forduló előtt már csak a Vardar volt százszázalékos, ezúttal azonban Kielcében nem sikerült fölényt kiharcolni. A hazaiak egy 3–0-s nyitánnyal ragadták magukhoz a kezdeményezést, a 14. percben pedig az ellenfél egyik legjobbjának, Vuko Borozannak piros lapot adtak a litván játékvezetők, amiért Michal Jureckit kíméletlen módon arcon találta.

A szünetben egy gól volt a hazaiak előnye (16–15), a második félidő elején pedig a lengyelek is elveszítették egyik kulcsemberüket, Alex Dujshebaevet, aki szintén piros lapot kapott.

A hazaiknál azonban ezúttal volt egy Luka Cindric, aki szenzációsan játszott, a második félidőben hét gólt szerezve (összesen nyolc találattal zárva) 31–27-es sikerre vezette csapatát.