Drámai végjáték, Mikler védésével győzött a Veszprém Bresztben

2018.10.06. 14:50
Mikler védésével győzött a Veszprém Bresztben (Fotó: Twitter/VeszprémHandballTeam)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában a hét elején edzőváltáson átesett Telekom Veszprém a Meskov Breszt otthonába látogatott, s döbbenetes végjáték után egy góllal győzött, köszönhetően Mikler Rolandnak, aki másodpercekkel a vége előtt hetest hárított.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA

CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT
MESKOV BRESZT (fehérorosz)–TELEKOM VESZPRÉM 28–29 (16–15)
Breszt, 3300
néző. V: Cacador, Nicolau (portugálok)
BRESZT:
PESIC – DJUKICS 5, Ivic 3, Kulak 1, POTEKO 4, Skurinszkij 3, Razgor. Csere: Mackevics (kapus), Horák 1, Silovics 2, Baranau 3 (3), Obranovic 2, Djordjics 3, Szelvaszjuk, Jurinok 1. Edző: Manuel Cadenas
VESZPRÉM:
Sterbik – Gajic 4, Nagy L., Blagotinsek 1, M. ILICS 5 (1), Terzic, STRLEK 6. Csere: MIKLER (kapus), Lékai 2, A. NILSSON 5, Mahé, Mackovsek 3, P. NENADICS 2 (1), Tönnesen 1, R. Toft Hansen. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 4. p.:
3–4. 15. p.: 8–6. 18. p.: 8–8. 26. p.: 12–13. 32. p: 18–16. 37. p.: 19–20. 45. p.: 24–23. 47. p.: 26–23. 54. p.: 26–27
Kiállítások:
8, ill. 12 perc
Hétméteresek:
4/3, ill. 4/2
Manuel Cadenas: –
Nagyon intenzív és érdekes meccs volt, mindkét együttes magas szinten játszott. A Veszprém jobb volt a találkozó utolsó szakaszában, ennek köszönhető a sikere.
Gulyás István: –
Nagyon nehéz meccs volt, amelyre keményen készültünk. Megpróbáltam lelket önteni a társaságba és kihozni a traumából, hogy mosolyogva és felszabadultan tudjunk Bresztbe jönni. A második félidőben olyat húztunk, amire nem volt válaszuk, s ezzel tudtuk megnyerni a mérkőzést.

A magyar együttes első meccsét játszotta Ljubomir Vranjes vezetőedző menesztése óta, és a breszti Viktorija Sportcsarnokban hosszú perceket kellett várni az új éra első góljára: Lékai Máté a negyedik perc végén egyenlített.

Két rövidebb időszakot leszámítva az egész első félidőre ez volt egyébként a jellemző: azaz hogy a veszprémieknek az egyenlítésért kellett mindig küzdeniük. A csapatok fej-fej mellett haladtak, és az ugyan látszott, hogy a látogatók jobb erőkből állnak, ám a hazaiak nagyszerű szurkolótáborukból erőt merítve végig a bakonyiak előtt jártak.

Az első játékrészből két pillanat tökéletesen jellemezte, hogy milyen állapotok uralkodnak a veszprémi játékosok fejében, és milyen az öltözői hangulat. Az egyik, amikor a 21. percben Gulyás István megbízott edző időt kért, aztán azt Petar Nenadics vezényelte le, ő magyarázta a társainak, hogy mi legyen a figura. A másik pedig a játékrész utolsó néhány másodperce, amikor a veszprémiek közül páran már elindultak le a pályáról, így Vid Poteko a dudaszó pillanatában juttatta 16–15-ös előnyhöz a bresztieket.

A második félidőben hamar kétgólos előnybe került a Telekom, aztán öt perc után hosszabb időre megszakadt a játék, mert az órával volt valami gikszer. Sikerült helyrehozni a gondot, s a kis szünet után Momir Ilics két góljával egyenlített a Veszprém, sőt, két góllal el is húzott fehérorosz ellenfelétől.

Hiába, mert ezt követően a hazaiak percei jöttek, és a 47. percre 26–23-mal a maguk javára fordították az eredményt. A veszprémiek azonban innen is fel tudtak állni, és a hajrára már ők vezettek.

A végén aztán jött az igazi dráma: 29–28-as magyar előnynél, nyolc másodperccel a vége előtt Petar Nenadics az utolsó veszprémi akció során Ivan Pesicbe lőtt, majd visszaszerezte ugyan a labdát, ám a játékvezetők hetest adtak a Bresztnek. Hamarosan kiderült, hogy Nenadicsnál passzívot fújtak, a mieink többet passzoltak az ilyenkor megengedettnél, így elvették tőlünk a labdát. Nenadics viszont nem adta vissza a labdát a hazaiaknak, ezért járt a hetes (Nenadics egyébként tettéért piros lapot is kapott).

A hetest azonban Mikler Roland védeni tudta, a hátralévő másodpercek pedig gyorsan lepörögtek, s ezzel győzött a Veszprém.

A CSOPORT TOVÁBBI MAI MÉRKŐZÉSEI
Kielce (lengyel)–Kristianstad (svéd) 33–31 (17–12)
Vardar Szkopje (macedón)–RN Löwen (német) 29–27 (13–15)
Barcelona (spanyol)–Montpellier (francia) 35–27 (18–13)

Köszönjük olvasóink figyelmét.

60. perc: MIKLEEEEER!!!!!! Beleér a labdába, ami a kapufára pattan, onnan meg oldalra! Roppant izgalmas végjáték után győzött a Veszprém!

60. perc: Öt másodperc lehetett hátra, lepörgették az órát.

60. perc: Djukics és Mikler...

60. perc: Még a Veszprémnél a labda, Pesic véd egy nagyot, aztán hetest adtak a bírók a hazaiaknak. Elvették a labdát a veszprémiektől, és Nenadics nem adta át a labdát a fehéroroszoknak, ezért jár a hetes.Plusz, piros a szerbnek.

60. perc: Passzív. Nenadics tört be a falba, orrba vágta Obranovicot.

60. perc: Nagy harcolt ki szabadot. Fél perc van hátra. Veszprémi időkérés.

60. perc: Most nem jön le a kapus, egyenlő létszámmal támad a Veszprém.

59. perc: Passzívat jeleznek a portugálok a Bresztnél. Lepattanó lövés után 16-17 méterről dobja rá Djukics, mellé!

59. perc: Időkérés a hazaiaknál.

58. perc: Obranovicnál nem fújnak a bírók, jöhet a veszprémi támadás, amelynek végén Nilsson eredményes beállóból! 28–29!

57. perc: Szabálytalan zárás miatt elvették a labdát a Veszprémtől...

56. perc: Obranovic betörése után egyenlít, 28–28. Letelt a hátrány.

55. perc: Kapus nélkül támadunk. Nagy Laci harcolt ki szabaddobást, végül Ilics egy az egyben verte meg emberét és lőtt szép gólt, 27–28!

54. perc: Ivics előtt marad hely, 27–27.

54. perc: Toft Hansen lábbal ér labdához, két perc.

53. perc: Toft Hansen sáncolja Obranovic lövését, támadhat a vendégcsapat. Türelmesen végigjátszott figura végén Nilsson lő gól beállóból, 26–27!

52. perc: Mikler hárítja Djordjics lövését, feláll támadáshoz hét a hat ellen a Veszprém, végül Blagotinsek lő gólt, egál! 26–26!

51. perc: Ivics megint mellé lőtt, aztán Pesic védi Ilics lövését.

50. perc: Kapus nélkül támadnak a fehéroroszok, végül Ivics lőtt mellé, aztán Strlek gyors indítás végén csökkenti egyre a különbséget, 26–25.

49. perc: Selvaszjuk kapott két percet. Tönnesen a szélről csúnyán mellé dobta a helyzetet. Kár érte.

49. perc: Mikler véd nagyot Djukics szélről leadott lövésénél.

48. perc: Hét a hat elleni játék végén Ilics lő gólt, 26–24.

47. perc: Sőt, már hárommal, Obranovic, 26–23.

46. perc: Ilics tette le a szélre Gajicnak, de Pesic védte a lövést. A túloldalon Djukics nem hibázott, kettővel megy a Breszt, 25–23.

45. perc: Veszprémi időkérés. Most Gulyás magyarázott.

44. perc: Silovics rossz lövése után támadásban megint sikerül eladni a labdát, kétszer egymás után. előbb Ivics, majd Djukics lő gólt, ezzel 24–23, oda.

43. perc: Djukics a szélről egyenlít. Mackovsek keveredett beállósba, a megkapott labdát be is pattintotta, 22–23.

42. perc: Hosszan támadhatott a Breszt, a bírók hagyták, végül ellőtték a labdát. A Veszprém erre egy villámgyorsan elszórt támadással válaszolt...

41. perc: Mackovsek labdaszerzése után Gajic varrta fel a szélről a hosszú felsőbe, 21–22!

40. perc: Jurinok a szélről gyorsan egyenlít, 21–21.

40. perc: Nilsson beállóból nagyon harcos, 20–21!

39. perc: Horák egyenlítését már megadták, 20–20. Nagyot lövés közben löki Horák, szabaddobás.

38. perc:Silovics egyenlít, aztán időt kér a Breszt. Silovics egyenlítését nem adták meg, marad a 19–20.

37. perc: Gajic a szélről a léc alá a vágja a 19. magyar gólt, egy gyors indítás végén meg a kapu közepébe ziccereli a 20. magyar találatot.

36. perc: Nagy László hosszú passza nem jó Nilssonnak, aztán Terzic ellen fújnak faultot és adnak neki két percet, plusz még hetes is. Baranau bevágja 19–18.

36. perc: Kapus nélkül támadnak emberhátrányban a bresztiek, de elvesztik a labdát, és Ilics a saját térfeléről bedobja az üres kapuba, egyenlő! 18–18!

35. perc: Na. Folytatódik a meccs. Vagy mégsem. Vagy mégis. Ilics a hetesnél. Bedobja! 18–17.

35. perc: Mindenkinek elmagyarázzák a portugál sporik, hogy mi történik az órával.

35. perc: A hetes előtt még némi óraügyi macera zajlik a zsűriasztalnál.

34. perc: Nagy Laci találta meg beállóban Nillson, aki nem is hibázta el a ziccert, de a sporik visszafújták, hetes és két perc Jurinoknak.

34. perc: Mikler! Végre egy védés, Jurijnok szélről lőtt, Roland védett!

34. perc: Nagy átadása után Ilics lövését védi Mackevics, majd Nenadicsot zavarják le két percre a portugálok.

33. perc: Kiegészült a Veszprém.

32. perc: Kapus nélkül támadunk, Mackevics védi Nagy Laci lövését, Djukics meg bevágja egész pályáról... 18–16.

31. perc: Folytatjuk! Strlek 18 másodpercen belül betalált.Aztán Toft Hansen kapott két percet, ami után Skurinszkij használta ki az emberelőnyt, 17–16.

30. perc: Mackovsek bombájával sikerül az egyenlítés a végén, de az utolsó másodpercben mégis a hazaiak viszik el a félidőt, Poteko talál be szabaddobásból, 16–15.

29. perc: Veszprémi labdavesztés után Ivics lövi szét a veszprémi kapu jobb oldalát, 15–14

28. perc: Ivics ment el Nilsson mellett, majd jól játszott Potekóhoz, aki beállóból egyenlít, 14–14.

27. perc: Silovics egyenlítése után Tönnesen lövése bekerül a kapuba, 13–14!

26. perc: Nenadics bepassza után a szélről felfutó Gajic góljával újra vezet a Veszprém, 12–13!

25. perc: Hosszú veszprémi támadás, már-már passzív.

24. perc: Mikler érkezik a veszprémi kapuba. Védéssel mutatkozik be! Ez az!

24. perc: Djordjicsot nem tudjuk most tartani, újabb nagy gólt lő a bal átlövő, amire Nilsson válaszol beállóból Nenadics passza után, 12–12..

24. perc: Nenadics lőtte be a hetest, 11–11.

23. perc: Nilsson harcolt hetest, és kettő percet Jurinoknak.

22. perc: Pech... Djordjics talpról a lécet találja el, ahonnan Sterbik hátára pattan, és onnan kerül a gólvonal mögé, 11–10.

22. perc: Egy szabaddobás után Nenadics talpról lő nagy gólt, 10–10. Ha ezt magyarázta, akkor rendben.

21. perc: Veszprémi időkérés. Nenadics nagy erőkkel magyaráz, Gulyás edző bólogat. Érdekes.

21. perc: Petar Djordjics első gólja, szép elhajlásból, 10–9.

20. perc: Mackovsek gyorsan egyenlít, 9–9!

19. perc: Mackevics a kapuba, a hetesnél, amit belül védekezésért kapott a Breszt. Obranovic bevágja, 9–8. Sterbik vissza.

18. perc: Az egyenlítésért támad a Veszprém, Nenadics irányít. Beteszi Nilssonnak beállóba, ő meg bepattintja, 8–8!

17. perc: Jó veszprémi védekezés után Obranovic lő fölé.

16. perc: Kiegészül a Veszprém. Strlek szépen elhajolva talál be, 8–7.

15. perc: Silovics kapott nagy passzt, nem is hibázott, 8–6. Először két gól a különbség.

15. perc: Mackovsek lövését sáncolják, aztán Lékai lövését védi Pesic.

14. perc: A hazai drukkerek az izlandi „villámtapssal” szórakoztatják magukat, Baranau meg bevágja a büntetőt, 7–6.

14. perc: Ilic rántja le Potekót, kettő perc és hetes.

13. perc: Rossz hazai támadás, egy percet elszöszmögtek a veszprémi kapunál. Aztán Strlek elkapkodva a szélről a lécre ejt.

12. perc: Poteko és Horák is kap egy-egy sárgát, majd Djukics kap két percet. Nem sikerül góllal befejezni a támadást, Mahé ront.

11. perc: Kulak most jól lő, 6–6!

11. perc: Hazai időkérés.

10. perc: Ott van! Strlek a szélről eredményes, ez már a harmadik gólja, vezet a Veszprém, 5–6!

9. perc: Kulak lövését védi Sterbik. Ismét vezetéshez juthat a Veszprém.

8. perc: Sőt, Skurinszkij újabb góljával ismét ott az előny. Ilics viszont egyenlít, 5–5!

7. perc: Djukics egyenlít, 4–4!

7. perc: Jó védekezés, veszprémi labdaszerzés, és Strlek már robog is, 3–4!

7. perc: Sterbik jó védése után Strlek gyors indításból egyenlít, 3–3!

6. perc: Poteko kap labdát beállóban, 3–2. Nincs gyors válasz, Nagy lövése nem jó.

5. perc: Gyors Skurinszkij–Lékai gólpárbaj, 2–2!

4. perc: Lékai egyenlít egy szép lövéssel, 1–1!

4. perc: Ott az első gól, Ivic passzát Poteko váltotta gólra beállóból, 1–0!

3. perc: Ivic, majd Skurinszkij harcolt ki szabaddobást betörés után, aztán Blagotinsek kapott sárgát.

2. perc: Az első hetes, Lékai passza Strlek harcolta ki. Gajic kapufára lőtte...

1. perc: Sterbik védéssel kezd, Kulak a szélről dobta mellkason.

1. perc: A Veszprém kapujában Sterbik Árpád, a Bresztnél Ivan Pesic kezd. A hazaiak támadnak!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta fehérben lesz majd.

A VESZPRÉM EDDIGI EREDMÉNYEI
TELEKOM VESZPRÉM–Kielce (lengyel)29–27
Barcelona (spanyol)–TELEKOM VESZPRÉM31–28
TELEKOM VESZPRÉM–Vardar Szkopje (macedón)25–27

A csapatok már a pályán, szól a BL-himnusz.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan megkezdődik Bresztben a Veszprém Meskov elleni BL-meccse.

A Veszprém zűrös héten van túl, a hét elején menesztették Ljubomir Vranjes vezetőedzőt, így helyette – egyelőre – ideiglenes jelleggel Gulyás István látja el a vezetőedzői feladatokat, mellette Pérez Carlos a másodedző.