BENU Férfi Magyar Kupa, avagy nyári vízilabda felsőfokon!

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2020.07.20. 15:38
Címkék
„Az élvonalbeli tagságról döntő KSI–Kanizsa-párharcot négyezren követték figyelemmel a Margitszigeten, ami bizonyítja, hogy milyen nagy igény van a nyári vízilabdára. A kialakult helyzetre való tekintettel a sportágban egyöntetű volt a vélemény, hogy nyáron, csodálatos környezetben, nívós, rangos sorozattal népszerűsíthetjük a vízilabdát, avagy a BENU Magyar Kupa minden szempontból csodálatos programot ígér” – vezette fel július 25-én rajtoló eseménysorozatot Vári Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, aki természetesen annak is örül, hogy az MTVA 15 mérkőzést élőben közvetít majd az M4 csatornán. (x)

 

„Nyáron, csodálatos miliőben, remélhetőleg szép időben vízilabdázni vagy éppen vízilabda-meccset nézni, azon szurkolni katartikus élmény” – tette hozzá dr. Zlinszky János, a BENU Magyarország Zrt. igazgatósági tagja, aki bejelentette, hogy a Magyar Vízilabda Szövetéggel hat éve tartó, kifejezetten gyümölcsöző partneri kapcsolatot jól jelzi, hogy további kétéves együttműködést írtak alá.

A BENU Férfi Magyar Kupa első körében, a július 25–26.-i hétvégén négy helyszínen, Budapesten, Kaposváron, Tatabányán és Szegeden játszanak körmérkőzéseket a négy csoport csapatai. Az itt megszerezett eredményeket az együttesek továbbviszik magukkal a második körbe, ahol július 31. – augusztus 2. között újra négy négyes csoportban küzdenek majd, helyszínként pedig Szentes is bekapcsolódik. Ezekbe a kvartettekbe az első körből egy első, egy második, egy harmadik és egy negyedik helyezett kerül.

A harmadik forduló (augusztus 6–7.) csoportbesorolása szintén az előző fázis eredményei alapján történik, ebben a szakaszban azok a csapatok már nem találkoznak egymással, akik korábban összecsaptak. A negyedik forduló (augusztus 12–13.) az egész torna utolsó szakasza, amelyben a csapatok a korábban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket, elődöntőt, éremcsatákat játszanak, s amelyen az olimpiai bajnok kedvencek, a Millennium Masters kedvenceinek a részvételével masterstornát is rendeznek. A harmadik és negyedik fordulót a margitszigeti Hajós-uszodában rendezik.

Hegedűs Éva,a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója, az MVLSZ társadalmi elnöke bejelentette, hogy „Látható tehetség” néven programot indít a szervezet, amelynek keretében a szurkolók kiválaszthatják a BENU Magyar Kupában szerepelt legjobb 23 éven aluli férfi és női játékost, akik fejenként 250 ezer forintos jutalomban részesülnek majd.

A budapesti helyszínekre az www.eventim.hu oldalon lehet jegyet váltani, a vidéki helyszíneken pedig a helyszínen.

BENU Férfi Magyar Kupa, 1. forduló, július 25–26.

A csoport (Szeged):
OSC, Debrecen, Metalcom–Szentes, Szeged
B csoport (Kaposvár):
Szolnoki Dózsa, BVSC–Zugló, UVSE, Kaposvári VK
C csoport (Margitsziget):
FTC-Telekom Waterpolo, PannErgy–Miskolci VLC, PVSK–Mecsek Füszért, KSI SE
D csoport (Tatabánya):
Eger, Budapesti Honvéd SE, Tatabánya, A-Híd VasasPlaket

Az 1. forduló programja

A csoport (Szeged)
Július 25., szombat
Debrecen–OSC, 10:00
Szentes–Szeged, 11:30
Szentes–Debrecen, 16:00
Szeged–OSC, 17:30
Június 26., vasárnap
Debrecen-Szeged, 10:00
OSC-Szentes, 11:30

B csoport (Kaposvár)
Július 25., szombat
BVSC–Szolnok, 16:00

Kaposvár–UVSE, 17:30
Június 26., vasárnap

Kaposvár–BVSC, 10:00
UVSE–Szolnok, 11:30
BVSC–UVSE, 16:00
Szolnok–Kaposvár, 17:30

C csoport (Margitsziget, Hajós-uszoda)
Július 25., szombat
KSI–Miskolc, 10:00
FTC–Pécs, 11:30
KSI–FTC, 16:00
Miskolc–Pécs, 17:30
Június 26., vasárnap
Pécs–KSI, 14:45 (M4 Sport)
FTC–Miskolc, 16:15 (M4 Sport)

D csoport(Tatabánya)
Július 25., szombat
Eger–Tatabánya, 14:45 (M4 Sport)
Vasas–Honvéd, 16:15 (M4 Sport)
Június 26., vasárnap
Honvéd–Eger, 10:30
Tatabánya–Vasas, 12:00
Vasas–Eger, 16:00
Honvéd–Tatabánya, 17:30

A július 27-én rajtoló BENU Női Magyar Kupából további tévéközvetítések következnek majd!

A BENU Női Magyar Kupa csoportjai – részletes program a www.waterpolo.hu oldalon

A csoport:
UVSE, FTC, Eger, Szentes, Tatabánya
B csoport:
Dunaújváros, BVSC, III. ker. TVE, Szeged, Honvéd

Legfrissebb hírek

Győri ünnep Tatabányán, könnyed játékkal lett kupagyőztes az ETO

Kézilabda
2 perce

Férfi kosár NB I: az utolsó negyedben nagyot ment a Honvéd, nyert a DEAC otthonában

Kosárlabda
5 perce

A Milan kikapott a Sassuolótól, és a Juventus sem tudta megverni a kieső Veronát

Olasz labdarúgás
12 perce

Lenny Joseph: Bajnokok és kupagyőztesek akarunk lenni!

Labdarúgó NB I
14 perce

Robbie Keane: Egy ilyen győzelem Újpesten nagy önbizalmat adhat

Labdarúgó NB I
24 perce

Ketten elhagyták a vb-re készülő hokiválogatott keretét

Jégkorong
25 perce

A volt Loki-csatár góljával verte a Dortmundot a Mönchengladbach

Német labdarúgás
30 perce

Vívás: mindkét tőrcsapatunk ötödik az isztambuli világkupaversenyen

Egyéb egyéni
37 perce
Ezek is érdekelhetik