A Szolnok megmentett egy pontot a Szeged ellen

2011.10.04. 21:22
Török Béla (balra) kettő, Kis Gábor egy gólt szerzett a Tisza-parti rangadón (Fotó: Korponai Tamás)
 A Szolnok hazai pályán 8–8-as döntetlent játszott a Szegeddel a férfi vízilabda ob I keddi mérkőzésén.

A bajnoki címre is esélyesnek tartott szegediek az első fordulóban 9–7-re nyertek Debrecenben, ezúttal pedig egy másik, a nyáron alaposan megerősített alakulat otthonába látogatottak. A vendégek kezdtek jobban, az első negyedet 2–0-ra nyerték, és a Szolnok csak a 12. percben lőtte első gólját, Regős Áron révén, 0–4-nél.

Ezzel azonban a vendéglátók még nem voltak kint a vízből, a szegediek tovább növelték előnyüket, a harmadik negyedben kétszer is négy góllal vezetettek (2–6, 3–7).

A Szolnok a mérkőzés során 8 emberelőnyös helyzetéből csak egyet értékesített, 3–7 után viszont háromszor is bevette a vendégek kapuját azonos létszámnál, így hat perccel a vége előtt teljesen nyílttá vált a csata.

Török Béla második góljával a Beton 8–6-ra vezetett, ám ezzel a szegediek ellőtték puskaporukat. Kis Gábor a 30. percben 7–8-ra alakította az állást, a csattanó pedig nyolc másodperccel a vége előtt érkezett, amikor Nyéki Balázs emberfórból mattolta Baksa Lászlót, megmentve ezzel egy pontot a Szolnoknak.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
2. FORDULÓ
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–SZEGED-BETON VE 8–8 (0–2, 2–3, 3–2, 3–1)
Szolnok, 300 néző. V: Marjai, Kun Gy..
SZOLNOK: Gárdonyi – Gocsics, NYÉKI 1,Komlósi, Georgescu,Pásztor 1, Kis G. 1. Csere: DECKER A. (kapus),Kovács O., Hangay 1, Regős Á. 1, Süveges 1, MARNITZ 2.Vezetőedző: Cseh Sándor.
SZEGED: Baksa – TÖRÖK 2,Kiss Cs. 1, Hegedüs, MOLNÁR T.,Younger, BÁLINT G. 2. Csere:Lehmann, Varga P., Kayes 1, Turzai, Juhász, Somogyi 2, Molnár D. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill 12/5.
Gól – ötméteresből: 1/0, ill 1/1.
Kipontozódott: Komlósi (31.), Gocsics (32.), ill. Turzai (32.)
Piros lap: Cseh Sándor (28. perc)

Cseh Sándor: – Az első három negyedben nem voltunk egy szinten a Szegeddel, amely nyugodtabban játszott, míg mi nem találtuk a fonalat. A kapuscserétől kezdve a reklamálásig mindent megpróbáltam, hogy felébresszem a csapatot – végül sikerült. A Szeged jól játszott, mi nem, de hittem, hogy fel tudunk állni.

Vincze Balázs: – A védekezésünk jól működött az elején, aztán volt egy-két olyan – felesleges kockázatvállalásból adódó – momentum, amellyel helyzetet alakítottunk ki a Szolnoknak. A támadójátékunk a meccs második felére megint lefékeződött. Nyert meccs volt, de pánikra semmi ok.

1. ZF-Eger 2 2 22–16 +6 6
2. Szeged Beton VE 2 1 1 17–15 +2 4
2. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 2 1 1 17–15 +2 4
4. Groupama Honvéd 1 1 14–6 +8 3
5. TEVA-Vasas-UNIQA 1 1 13–10 +3 3
6. FTC Fisher Klíma 2 1 1 20–21 –1 3
7. BVSC-Zugló 1 1 8–9 –1 0
8. Bodrogi Bau Szentesi VK 1 1 7–9 –2 0