A világbajnokságon tapasztalt bíráskodás kapcsán Gergely azzal kezdte, hogy ugyan lehet erről véleményt formálni, a csapatok teljesítményét nem szabad ezzel magyarázni, hiszen a játékvezetők nem dönthetik el, ki nyerje az adott világversenyt.
A Groupama-Honvéd kapusa szerint a leghangsúlyosabb probléma a bírói felfogás kérdése: minden világversenyen meg kell várni az első meccset, amelyen kiderül, hogyan vezetnek a bírók, ahelyett, hogy mindig egyforma lenne a felfogás. Gergely itt emelte ki, hogy ezért is lenne hasznos, ha a bírók egy mikrofonba bemondanák a fontosabb ítéleteiket.
Megmagyarázni nem feltétlenül kellene, a közvélemény-kutatásból ugyanis kiderült, hogy a szabályokat nagyjából tudják az emberek, csak a vízben történtek bizonyulnak időnként érthetetlennek. A több mint kétezer kitöltő rengeteg új ötletet osztott meg, és érdekesség, elsőre majdnem a kétharmaduk azt mondta, jó így a póló, ahogy van, aztán a keresztkérdéseknél kiderült, hogy mindig van, amin lehetne változtatni.
„A szabályok kapcsán a legfontosabb az, hogy az emberek szeretnék érteni, mi történik a vízben – hangsúlyozta Gergely István. – A másik nagyon jelentős probléma az információáramlás: kevés helyről tudnak híreket szerezni a következő eseményekről, főleg a klubmeccseket illetően. Másrészt decemberben is szívesen lejönnek vízilabdát nézni, de furcsa, hogy amíg a játékosok fürdőgatyában vannak, a nézők télikabátban ülnek, szóval jó lenne egy ruhatár, no és a büfét is lehetne fejleszteni."
A tesztet augusztus végéig lehet kitölteni, és Gergely István reméli, a mostani kétezres szám még tovább emelkedhet, hiszen a világbajnokságot sokan látták, nyilván véleményük is van róla, amit ki is fejthetnek a sportág jobbítása érdekében.
A kérdőívet itt tekintheti meg és töltheti ki!
A GERGELY ISTVÁNNAL KÉSZÍTETT TELJES INTERJÚT ELOLVASHATJA A NEMZETI SPORT SZOMBATI SZÁMÁBAN!