Elmaradt a bravúr: a Herceg Novi is legyőzte a Domino-Honvédot

2008.10.17. 19:59
Pénteki második mérkőzését is elveszítette a Domino-Honvéd a férfi vízilabda Euroliga 2. selejtezőkörében. A Montenegróban megrendezésre kerülő tornán a magyar csapat 15–8-as vereséget szenvedett a Herceg Novitól, így miután már két vereséget számlál, nagy valószínűséggel nem jut tovább.
Szivós Márton
Fotó: Czagány Balázs (NS-archív)

A vízilabda Euroliga második selejtezőkörében igen nehéz helyzetbe hozta magát a Domino-Honvéd. Vad Lajos együttese pénteki első meccsén kétgólos vereséget szenvedett a Szpartak Volgográdtól, így azzal a tudattal csobbant vízbe a Herceg Novi ellen, hogy egy esetleges vereség gyakorlatilag búcsút jelentene a legrangosabb európai kupaküzdelemtől.

A Domino pedig ezúttal nem tudott bravúrt bemutatni. A félidőben már mínusz négyre állt a Herceg Novi ellen. A selejtezőtorna házigazdája a nagyszünetben 8–4-es vezetés birtokában volt, s ezután okos, taktikus játékkal tartotta előnyét. Sőt, a találkozó végén már gálázott is.

A záróperiódus előtt egy gólt azért faragott hátrányából (10–7) a magyar csapat, esélye azonban így sem volt igazán a fordításra.

Az utolsó negyedben teljesen összeesett Vad Lajos csapata, és végül 15–8-as vereséget szenvedett.

Mivel a selejtező csoportokból csak a legjobb két alakulat jut az Euroliga tizenhat csapatos főtáblájára, a Honvéd pedig már kétszer kikapott, kevés esélye maradt a továbblépésre.

A LEN-kupában azonban folytathatja majd a magyar alakulat, amely szombaton az ukrán Mariupollal játszik.

FÉRFI EUROLIGA, 2. SELEJTEZŐKÖR (HERCEG NOVI)

F-CSOPORT
JADRAN HERCEG NOVI (montenegrói)–DOMINO-HONVÉD 15–8 (3–1, 5–3, 2–3, 5–1)
Herceg Novi. Vezette: Taccini (olasz), Savinovic (horvát)
HONVÉD: Gergely – Szivós 4, Vári 1, Molnár T., Iosep, Vindisch 1, Székely B. Csere: Bátori 2, Borsos, Jansik, Matajsz, Paján. Edző: Vad Lajos
A Herceg Novi gólszerzői: Radovic 4, Elez 3, Ivovics, Premus 2-2, Gojkovics, Graham, Klikovacs, Smith
További eredmények. 2. forduló: Ethnikosz Pireusz (görög)–Iljicsevec Mariupol (ukrán) 9–7 (4–2, 2–2, 1–1, 2–2), Jadran Herceg Novi (montenegrói)–PSV Eindhoven 20–5 (6–1, 4–2, 6–1, 4–1). 3. forduló: PSV–Mariupol 6–3 (1–0, 2–1, 3–2, 0–0), a Volgográd–Ethnikosz mérkőzés lapzártánk után ért véget.

Herceg Novi (montenegrói) 3 3 0 0 50–19 9
Spartak Volgograd (orosz) 3 3 0 0 38–13 9
Domino-Honvéd (magyar) 3 1 0 2 37–29 3
PSV Eindhoven (holland) 3 1 0 2 17–39 3
Ethnikos (görög) 3 1 0 2 18–46 3
Iliychevets Mariupol (ukrán) 3 0 0 3 16–30 0