Nem kegyelmezett a Savona

2004.10.29. 22:54
Címkék
A Ferencváros immár a harmadik olasz ellenfelével akadt össze a nemzetközi kupákban, a Brescia és a Posillipo után a - többek között - Kásás Tamással megerősödött Savona állta az útját.
Kásás Tamás és a Savona már a második negyedben eldöntötte a LEN-kupa-találkozó sorsát
Kásás Tamás és a Savona már a második negyedben eldöntötte a LEN-kupa-találkozó sorsát
Kásás Tamás és a Savona már a második negyedben eldöntötte a LEN-kupa-találkozó sorsát
Kásás Tamás és a Savona már a második negyedben eldöntötte a LEN-kupa-találkozó sorsát
Kásás Tamás és a Savona már a második negyedben eldöntötte a LEN-kupa-találkozó sorsát
Kásás Tamás és a Savona már a második negyedben eldöntötte a LEN-kupa-találkozó sorsát
A zöld-fehérek helyzetét nehezítette, hogy a későn szerződtetett Bene Andrást már nem tudták nevezni a nemzetközi porondra, ráadásul Létay Krisztián sem utazhatott el a csapattal, miután a hét elején meghúzódott a hátizma, és alig bírja felemelni a bal kezét.
Ilyen előjelekkel szálltak harcba Bíró Attila játékosai, és az első negyedben (Märcz nyitotta meg a gólok sorát) állták a sarat a sztárokkal teletűzdelt olasz bajnoki negyedik helyezettel szemben. Sajnos itt meg is állt a tudomány, a második hét percben minden eldőlt. Míg a zöldfehérek támadásai sikertelenül végződtek, a taljánok profin oldották meg feladatukat, és az 5-0-ás szakaszdiadallal gyorsan kényelembe helyezték magukat. A sovány kerettel gazdálkodó Bíró Attila ezek után gyakran cserélgette kulcsjátékosait, így Katonást, Bindert és Tóth Frankot, az ifjúsági korú center, Radócz gyorsan játéklehetőséget kapott. A tréner döntése már a szombati mérkőzés sikeres megvívása érdekében született, hiszen a házigazda Montpellier ellen kell megszerezni a továbbjutást érő második helyet. Nitsovits, aki egyedül dicsérhető a Fradiból, szinte végigjátszotta a mérkőzést, és két góllal tette le névjegyét. "Szorosabb mérkőzésre számítottam, ha itt van velünk Létay Krisztián, talán nem így alakul. Sajnos annyira foghíjasok voltunk, hogy nem tudtuk jobban megnehezíteni a Savona dolgát" - értékelt a vereség után Bíró Attila.

F-csoport
Filandia Savona (olasz) - Betonút-FTC 12-4
(2-2, 5-0, 2-0, 3-2)
Montpellier, 800 néző. V: Barabancea (román), Sztavridisz (görög)
SAVONA: Ferrari - KÁSÁS 2, SAPICS 3, JELENICS 2, Bovo, Märcz 1, Rath 1. Cs: Onofrietti, Temellini 2, Van der Meer 1, Petronelli, Rizzo. Edző: Claudio Mistrangelo
FTC: Pelle - Bánhidy, Katonás 2, Binder, Takács A., Tóth F., NITSOVITS 2. Cs: Süveges, Szeles, Radócz. Edző: Bíró Attila
Gól - emberelőnyből: 7/4, ill. 4/1
A Montpellier (francia) szabadnapos volt.
Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: folytatódnak az elődöntő küzdelmei a jégkorong Erste Ligában

Minden más foci
5 órája

MotoGP: Bezzecchi Austinban is nyert

Egyéb autó-motor
5 órája

Schön Szabolcs: Képszakadás…; Juhász Roland: Liverpool–Barca BL-döntőt!

E-újság
6 órája

Európai kézilabdaligák: hat magyar gól a spanyol női bajnokságban

Kézilabda
6 órája

Douénak vasárnapig nem volt válogatott gólja – most már több is van

Minden más foci
6 órája

A koszovói kistigris – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
6 órája

Egy csatár védelmében – Thury Gábor jegyzete

Magyar válogatott
6 órája

Kalmár Zsolt három góllal és három előkészítéssel tért vissza a pályára

Labdarúgó NB II
8 órája
Ezek is érdekelhetik