Athénra hangolnak a Hajósban

SZABÓ GÁBORSZABÓ GÁBOR
2004.07.26. 21:20
Címkék
Ahogy Kásás Zoltán is fogalmazott, a péntektől vasárnapig a Hajós Alfréd Uszodában megrendezendő Unicum-kupa az olimpiai (remélhetőleg csúcs) forma csiszolására szolgál majd.
A magyar férfi vízilabda-válogatott edzője a hétfői sajtótájékoztatón helyettesítette Kemény Dénes szövetségi kapitányt, miután a szakvezető begyulladt foggal és bedagadt arccal ébredt, így a fogorvosnál volt kénytelen látogatást tenni. Azt nem állítjuk, hogy az Unicum csillapítja a fogfájást, ám az Unicum-kupán tapasztaltak miatt remélhetőleg nem kell fejfájással küszködnie Kemény Dénesnek.
Ennek érdekében nem kell mást tenni, mint begyűjteni a tornagyőzelmet, amely a nívós nemzetközi torna történetében a hatodik hazai diadal lenne. Akárcsak a tavalyi viadalra, az ideire is három együttest hívott meg a szövetség, s az előzetes szempontok között szerepelt, hogy olyan ellenfelekkel nézzen farkasszemet az olimpiai címvédő magyar gárda, amelyekkel nem fut össze a Világliga alapszakaszában, s amelyek ellen az olimpia csoportmérkőzésein sem kell vízbe szállnia. A mieinken kívül így Görögország, Spanyolország és Németország harcol az Unicum-kupáért, megjegyezvén, hogy a hellénekkel végül összeakaszkodtunk, mégpedig a Világliga elődöntőjében.
Amikor a csapat centere, Molnár Tamás azt a kérdést kapta, hogy lehet-e egyáltalán még örülni a legértékesebb aranyak birtokában puszta tornagyőzelemnek, a következőket válaszolta: "A sikerek mindig lökést adnak, ahogy a Világliga-győzelemből, úgy az Unicum-kupán óhajtott első helyből is erőt meríthetünk." Tegyük hozzá, immár mindenki a letisztult, komplett olimpiai keretével érkezik, így (ismét Kásás Zoltántól idézve) "jó megkóstolni egymást." A csapathirdetés előtti izgalmak után lecsillapodtak a kedélyek, így aki végig úgy érezte, hogy bizonytalan a helye, immár megkönnyebbülten ugorhat a medencébe. Kásás Zoltán szerint pedig vannak olyan rutinosak a játékosok, hogy ne jelentsen gondot nekik a Világliga 36 perces csatározásaiból átzökkenni a négyszer hét perces kerékvágásba. Ami tény: a 28 perces, hagyományos változatban kevesebb lehetőség marad a hibák korrigálására, hosszú időre nem lankadhat a figyelem.
A sajtótájékoztató fontos pillanataként Zwack Péter, a Zwack Unicum Rt. Igazgatóságának elnöke és Martin György, a Magyar Vízilabda-szövetség elnöke ellátta kézjegyével azt a szerződést, amely meghosszabbítja a két fél eddig is gyümölcsöző együttműködését. Mi mással, mint Unicummal koccintottak az alkalomra az asztalnál ülők, s remélhetőleg ez utóbbi aktus vezeti le a hét végi tornát is, immár a hatodik magyar sikert ünneplendő.

Az Unicum-kupa programja
Péntek. 18.00: Magyarország-Spanyolország (m2). 19.00: Németország-Görögország. Szombat. 18.00: Magyarország-Németország (m2). 19.00: Spanyolország-Görögország. Vasárnap. 9.30: Spanyolország-Németország. 10.40: Magyarország-Görögország (MTV). A jegyek 1600 forintos áron megvásárolhatók a Komjádi és a Hajós Alfréd Uszoda pénztáraiban.
Legfrissebb hírek

Majoross: magunkkal kell törődnünk

Jégkorong
9 perce

Heti légiósprogram: zárulnak az őszi-tavaszi bajnokságok

Légiósok
21 perce

Udvardy és Bondár is nyolcaddöntős Rabatban

Tenisz
39 perce

Esküvő és győzelem – immár feleségként nyert a Cerbona Félmaratonon

Csupasport
40 perce

Stollárék negyeddöntősök a strasbourgi tenisztornán

Tenisz
1 órája

Ralf Rangnick 14 játékost hívott be a német élvonalból az osztrák vb-keretbe

Foci vb 2026
1 órája

Jégkorong-vb: Bartalis István számára négy perc után véget ért a torna

Jégkorong
1 órája

Duarte és Stopira is ott van a Zöld-foki-szigetek vb-keretében

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik