Sok mindenben volt részük a magyar pólósoknak, Los Alamitosban azonban valami újat kellett megtapasztalniuk: csak útlevelük birtokában indulhatnak edzésre.
A tréningek ugyanis a helyi haditengerészeti támaszpont uszodájában és erősítőtermében zajlanak, márpedig a katonai objektumba csak egyenkénti azonosítás árán léphet be mindenki, így olimpiai és világbajnokaink sem kivételek. Eddig ezzel nem volt probléma sőt, mint Kemény Dénes elárulta, az átállás sem okozott eddig gondot. "Eddig jól osztottuk be az alkalmakat, a hosszú repülőút után azonnal háromórás edzést tartottunk, és azóta rendszeresen kétszer három órát töltünk a súlyok alatt és a vízben – mondta a kapitány. – Az átállást elősegítendő eddig a két edzés között nem engedtem aludni a játékosokat, ami egyébként európai túrákon szokásos. Elküldöm őket császkálni, a városba, bevásárlóközpontba, mindegy – csak ne legyenek itthon, mert akkor menthetetlenül elszunnyadnak. Az egyébként régi tapasztalat, hogy errefelé jövet könnyebb átállni - ha hazamegyünk, akkor ígérkezik kőkeménynek a visszaállás. De ez lényegtelen, a fontos, hogy továbbra is Athénra készülünk, s a kemény munka mellett elkezdtünk egy-két taktikai apróságot felvenni a repertoárunkba."
A magyar játékosok (fehérben Vári Attila) legalább ilyen szigorú védekezésre számíthatnak az amerikaiak elleni Világliga-mérkôzésen (Fotó: Mirkó István)
A körülmények amúgy ideálisak, hiszen a helyi Marriott Hotelben lakik a csapat, ama bizonyos támaszpont másfél kilométernyire van a szállodától, a pólósok és vezetőik a maguk urai, elvégre két 12 személyes kisbuszt béreltek számukra az amerikaiak, amit maguk vezetnek, kvázi akkor és oda mennek, ahová akarnak. Az utolsó négy Világliga-csoportmérkőzés előtt egy kis kikapcsolódás is jutott a kompániának: szombat este egy esküvői partyra voltak hivatalosak. Az ifjú ara, Boros Emese a magyar szövetség elnökségi tagjának, Boros Tamásnak a lánya – Boros doktor pedig több ízben volt csapatvezető válogatottunk külföldi túráin. Minthogy a lány egy amerikai fiatalemberhez ment feleségül, a szolnoki esküvő után most a férj rokonságával osztották meg boldogságukat – ezen alkalomból vendégeskedett a kerti összejövetelen a magyar együttes. Amely hétfőn, magyar idő szerint éjfélkor száll vízbe a házigazda amerikaiak ellenében. Nem ígérkezik egyszerű kalandnak az összecsapás, hiszen a jenkikkel már Budapesten is meggyűlt a bajunk (hol vannak a régi szép idők, amikor saját történetük legnagyobb vereségét (17–5) szenvedték el ellenünk a Szigeten, 2002-ben), s egy meccs erejéig megszorongatták a szerbeket is Belgrádban. Illetve, hogy megszorongatták, az nem a legjobb kifejezés. Ratko Rudic csapatai ugyebár arról ismerszenek meg, hogy brutálisan szoros emberfogást alkalmaznak, az olaszoknak anno ez úgymond alapjáratban ment a kilencvenes években, az amerikaiak körében viszont el kellett töltenie négy évet a mesternek, hogy elsajátíttassa a szakma mesterfogásait kiválasztottjaival. El lehet képzelni, hogy ha idegenben oly kőkemények, mit fognak majd művelni hazai pályán. (Adalékként csak annyit: a jugók egyik centere, Viktor Jelenics azért nem szállhatott vízbe ellenünk egy hete, mert Wigóék addig sanyargatták a nyakát, hogy végül mozdítani sem tudta a fájdalomtól.) Azaz a hétfői és a szerdai találkozó nem ígérkezik sétagaloppnak, jóllehet az érezhető, azért az amcsik is sebezhetők, hiszen az ausztrálokkal vívott párosmeccs második felvonását büntetőpárbajban elvesztették. Kemény úgy véli, "nem tartunk a kemény harcmodortól. Az tudható, hogy ha jól felpörgünk egy meccsre, nehéz minket megverni, ha viszont túl lazán, rögtön bajba kerülünk. Szerintem ezúttal pont nem lesz így: eredményeik alapján is respektáljuk az amerikaiakat, azaz nem fogjuk elaltatni magunkat."
Szavazás
---- Az már biztos, hogy a másik ágon az olaszok zártak az élen, azaz ők már elődöntősök, míg a vasárnapi görög–spanyol összecsapás győztese lett a második, azaz játszik a mi csoportunk harmadikjával a négy közé jutásért.
Szombati eredmények, A-csoport: Brazília-Olaszország (Siracusában) 5-11, Gögörország-Spanyolország 10-9 Az állás az utolsó forduló előtt: 1. Olaszország 29, 2. Spanyolország 25, 3. Görögország 23, 4. Brazília 11. A B-csoport állása (4 fordulóval a befejezés előtt): 1. Magyarország 20, 2. Szerbia-Montenegró 18, 3. Egyesült Államok 14, 4. Ausztrália 11 ---- Osztályozó az OB I-es tagságért, visszavágó Ceglédi VSE Geosaurus - Neptun VSC 6–10 (1–3, 2–3, 2–1, 1–3) Cegléd, 200 néző. V: Juhász, Kiszelly CEGLÉD: Gáti – Péter I., Dongó, Jankovics, Pieskó 2, Ványi, Perics 3. Cs: Turzai 1, Pintér, Türei, Zsákovits, Kistamás. Edző: Bóbis Károly NEPTUN VSC: Jancsecz – MAX 3, Pszota 1, Földesi, Sármezei 1, Ludányi 1, Nagy D. Cs: Riemer (kapus), DOBRICZA 1, Nagy L. 1, Balla 1, Dávid Z. 1. Edző: Beszédes Csaba Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 7/1 Kipontozódott: Pieskó (27. p.) OB I-es tagságot szerzett: Neptun VSC, kettős győzelemmel (21–16)