Úszás: Egerszegi csúcsát döntötte meg, most a felnőtt vb-re készül

Vágólapra másolva!
2022.05.05. 09:00
Címkék
A Budafóka 16 éves versenyzője, Molnár Dóra a debreceni felnőtt ob-n kiharcolta a világbajnoki csapatba kerülést, miközben ötszörös olimpiai bajnok példaképe egyik korosztályos rekordját is megdöntötte.

Hatalmasat úszott a magyar bajnokságon a Budafóka 16 esztendős ígérete,Molnár Dórais, aki 200 méter háton öt századmásodperc híján megdöntötte Egerszegi Krisztina 1988 óta fennálló korosztályos rekordját, ám 2:09.34-gyel természetesen így is megnyerte a viadalt, ami egyben vb-indulást is ért neki.Molnár Dórais, aki 200 méter háton öt századmásodperc híján megdöntötte Egerszegi Krisztina 1988 óta fennálló korosztályos rekordját, ám 2:09.34-gyel természetesen így is megnyerte a viadalt, ami egyben vb-indulást is ért neki.

Száz méteren pedig meg is javított a korábbi klasszis utánpótláscsúcsát, ám egy századmásodperccel kikapott az Európa-bajnoki bronzérmes Burián Katalintól, és második lett.

Molnár Dóra megdöntötte Egerszegi Krisztina korosztályos rekordját 100 m háton Forrás: MÚSZ
Molnár Dóra megdöntötte Egerszegi Krisztina korosztályos rekordját 100 m háton Forrás: MÚSZ

Molnár Dóra megdöntötte Egerszegi Krisztina korosztályos rekordját 100 m háton  •  Forrás: MÚSZ

„Elégedett vagyok, mert ez volt az első olyan felnőtt magyar bajnokság, amin sikerült egyéniben is érmet szereznem – kezdte az Utánpótlássportnak Molnár Dóra. – Örülök az egyéni csúcsoknak is, különösen a száz méteresnek, amely Egerszegi Krisztina tizennégy évesen úszott idejénél is jobb volt. Egyébként ő az egyik példaképem, sajnos én nem voltam olyan fiatalon olimpián, mint ő, de tudom, hogy van még időm, szeretnék a nyomdokaiba lépni.”

A júniusi felnőtt-világbajnokságon pedig már a legjobbak ellen bizonyíthatja, hogy készen áll a feladatra. A Duna Arénában 200 m háton, valamint a 4x100 m-es gyorsváltó tagjaként szerepelhet.

„Szeretnék újra egyéni csúcsokat úszni, vagy legalábbis a mostani időket megközelíteni. Még nem gondolkoztam sokat a konkrét célokon, de az biztos, hogy nem lenne rossz döntőbe jutni. Egyszer úsztam magyar közönség előtt, az őszi világkupaversenyen akkor nagyon jó hangulat volt, remélem, most is hasonló hangulat lesz, vagy talán még jobb.”

Molnárnak a budapesti felnőtt-vb után sűrű nyara lesz, hiszen a bukaresti junior Eb, a római felnőtt Eb és a perui junior-vb is szerepel a programjában. A távlati céljai között pedig szerepel a 2024-es párizsi olimpia, amelyen már ott szeretne lenni.

További korosztályos hírekÚSZÁSBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

F1-idényzáró: az izgalmas verseny minden pillanata élőben az M4 Sporton

F1
10 perce

„Ez a szellem kell nekünk” – Raphinha az Atlético legyőzéséről

Spanyol labdarúgás
39 perce

Schmidt Ádám: Fontos, hogy a fiatalokat megtartsuk a sportban

Egyéb egyéni
1 órája

Siti Beáta: Ha el akarja érni céljait a válogatott, akkor nyerni kell Románia ellen

Kézilabda
1 órája

Kollár Kristóf: Két lábbal a földön maradtunk, nem elégedtünk meg ennyivel

Kajak-kenu
2 órája

Rövid pályás úszó Eb: Ábrahám és Pádár a mezőny elején, országos csúcs a mixed vegyes váltótól

Úszás
2 órája

Schäfer András ismét a Bayern München ellen játszhat

Német labdarúgás
2 órája

Teqball-vb: az aranyérem a Bányik, Katz férfi páros célja Székelyudvarhelyen

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik