Vívás: Bagdány Albert nem bánja, hogy magasra tette a lécet

2023.10.11. 17:48
Címkék
Az egyéni junior Eb-bronzérmes tőrvívó, Bagdány Albert az új évadban is a dobogó legmagasabb fokát célozza meg a fő versenyein.

Kitűnő formában vágott bele az évadba a Ludovika 18 éves tőrvívója, Bagdány Albert. Kessler Zoltán és Mazza Lorenzo tanítványa a juniorok első két hazai válogatóversenyén, egyben Magyar-kupa-fordulóján mindkétszer ott volt a dobogón: arany- és bronzérmet szerzett.Bagdány Albert. Kessler Zoltán és Mazza Lorenzo tanítványa a juniorok első két hazai válogatóversenyén, egyben Magyar-kupa-fordulóján mindkétszer ott volt a dobogón: arany- és bronzérmet szerzett.

„Erősen kezdtük az alapozást, és jó ütemben érkeztünk az első itthoni versenyhétvégére, ezért is mutattam jó formát – mondja. – Sűrű szezon elé nézünk, amely bizonyos idő után fárasztó, de ehhez már hozzá vagyunk szokva. A lényeg, hogy most is ugyanolyan intenzitással és motiváltan várom a folytatást, mint az előző évadokban tettem.”

Bagdány az előző idényben még csak első éves junior volt, ennek ellenére egyéni Európa-bajnoki bronzérmet szerzett a korosztályban, míg csapatban az Eb-n harmadik, a vb-n pedig negyedik helyen végzett Budaházy Ambrus, Szemes Gergő és Rubin Mattia társaságában.

Bagdány Albert újabb sikeres évadban bízik a juniorok között Fotó: Bizzi Team

„A juniorok között most is a lehető legjobb teljesítményre és szereplésre törekszem mind a világkupákon és a világversenyeken, mind a hazai mezőnyben. Tavaly magasra tettem a lécet az egyéni junior Eb-bronzzal, de nem bánom, és természetesen ennél is jobb eredményre vágyom.

Mindig a dobogó legmagasabb foka a célom, és hiszem is, hogy a határ a csillagos ég a számomra.

Legutóbb a csapattal is jól szerepeltünk, a fontos versenyeken általában a négyben voltunk. Úgy gondolom, hogy erre most is minden esélyünk meglesz.”

Az előző csapatból a többek között felnőtt világbajnoki negyeddöntős Szemes Gergő kiöregedett, de Mazza Lorenzo keretedző nemrégiben elmondta, hogy Bagdány méltó utódja lehet a válogatottban. „Berci nemcsak alkalmas a vezérszerepkörre, hanem már nagyon várja is, hogy bizonyítson” – fogalmazott a mester.

(Kiemelt képünkön: Bagdány Albert Fotó: Bizzi Team)

Legfrissebb hírek

Keddi sportműsor: az Arsenal vagy az Atlético Madrid bejut a BL-döntőbe

Minden más foci
5 órája

Az FTC-nél bíznak a Kisvárda sikerében; a Liverpool visszatért a valóságba

E-újság
6 órája

Döntő frémes csatában Vu Ji-cö lett a sznúker új világbajnoka

Egyéb egyéni
6 órája

Örülhetnek az Arsenalnál: szenzációs meccsen ikszelt az Everton és a City

Angol labdarúgás
6 órája

A 37 éves Alexis Sánchez góljával nyert a Sevilla

Spanyol labdarúgás
6 órája

A Roma kiütötte a Fiorentinát, a Lazio 92. percben szerzett góllal lökte a kiesés felé a Cremonesét

Olasz labdarúgás
6 órája

Urblík József duplázott, a Budafok legyőzésével a bajnoki cím kapujában a Vasas

Labdarúgó NB II
7 órája

Darts: Székely Pál játszik Kovács Patrik mellett a magyar csapatban a júniusi PDC-csapat-világbajnokságon

Egyéb egyéni
8 órája
Ezek is érdekelhetik