Mint arról beszámoltunk, a Zalaegerszegi Birkózó Sportegyesület és a tófeji Kerámia Sportegyesület közös rendezésében megtartott diák I-es és II-es leány országos bajnokságot a DVTK és a házigazda Tófej zárta legeredményesebbként. A Szanati József vezette tófejiek sorozatban második alkalommal nyerték meg a csapatpontversenyt az U11-esek között, a 2022 után másodjára is bajnoki címet ünneplő Káli Szandra (62 kg) mellett további jó néhány értékes helyezést bezsebelve. Az idősebbek mezőnyében, az U13-as korosztályban pedig a második helyen végeztek a miskolciak mögött.Mint arról beszámoltunk, a Zalaegerszegi Birkózó Sportegyesület és a tófeji Kerámia Sportegyesület közös rendezésében megtartott diák I-es és II-es leány országos bajnokságot a DVTK és a házigazda Tófej zárta legeredményesebbként. A Szanati József vezette tófejiek sorozatban második alkalommal nyerték meg a csapatpontversenyt az U11-esek között, a 2022 után másodjára is bajnoki címet ünneplő Káli Szandra (62 kg) mellett további jó néhány értékes helyezést bezsebelve. Az idősebbek mezőnyében, az U13-as korosztályban pedig a második helyen végeztek a miskolciak mögött.
Ugyanakkor az kicsit váratlanul ért, hogy az idősebbek versenyében is felférhettünk a dobogóra, ami szintén nagy büszkeséggel töltött el minket a részben hazai rendezésű ob-n" – kezdte Szanati Jószef edző az Utánpótlássportnak.
A tréner vezetésével a zalai, mintegy ezerfős településen egykoron 2008-ban indult a birkózóélet, és az immár másfél évtizede tartó elhivatott munkának köszönhetően mostanra egyre gyakrabban találkozunk tófeji fiatalok nevével a hazai versenyeken. Bóha Angéla révén 2019-ben már korosztályos világversenyen, a serdülő Európa-bajnokságon is képviseltette magát az egyesület, Magasházi Mercédesz pedig 2020-ban junior és felnőtt magyar bajnoki címet is ünnepelhetett.
„Édesapám, és a felnőtt magyar bajnoki címig, válogatottságig jutó nagybátyám is birkózott, így a családban nekem is magától értetődőnek bizonyult a sportág szeretete. Zalaegerszegen és Szombathelyen is birkóztam, majd tizenöt évvel ezelőtt testnevelőtanárként kerültem Tófejre, és akkor kezdődött el az egész – idézte fel Szanati a tófeji birkózás történetét. –
Az önkormányzat támogatásának is köszönhetően mostanra sikerült szépen felfejlődnünk, mintegy negyven-negyvenöt gyerek űzi a sportágat, és
Igyekszünk minél több fiatalt bevonzani Tófejről és a környező településekről. Bár a fiúk között is rendre akadnak ígéretes versenyzőink, de általában a lányok révén érünk el sikereket, és ez most sincs másképp, Bízom benne, a diák I-es és II-es korosztályban most remeklő tanítványaim a későbbiekben az idősebbek között is jól megállják majd a helyüket. Nálunk alapvetően nyolcadik osztályos korukig birkózhatnak a gyerekek, ha utána komolyabb szintre szeretnének lépni, akkor vagy Zalaegerszegen folytathatják, vagy a legígéretesebbek akár a Kozma István Magyar Birkózó Akadémiára is felvételt nyerhetnek."
(Kiemelt kép forrása: Kerámia SE Tófej)