Kézilabda: nívós nemzetközi tornán szerzett bronzérmet a HSA NEKA

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2023.01.24. 12:07
Címkék
A harmadik helyet szerezte meg a javarészt utánpótláskorú kézilabdázók által felálló HSA NEKA csapata a Horvátországban rendezett Darko Pupovac-emléktornán; a nívós mezőnyben a Telekom Veszprém nyert, amelyben a 20 esztendős Lukács Péter is megmutatta a tudását.

A bajnoki szünetet kihasználva a horvátországi Porecben edzőtáborozott a múlt héten a férfi NB I-ben szereplő HSA NEKA, amely a négynapos Darko Pupovac-emléktornán is részt vett. Az együttes a hiányzók miatt a szokásosnál is alacsonyabb átlagéletkorral, több 18 év alatti akadémistával kiegészülve vágott neki a megméretésnek, amelyen a Telekom Veszprém is elindult.

A balatonbogláriak egy csoportba kerültek a horvát Nexe és az osztrák Fivers csapatával, míg a másik triót a Veszprém mellett a házigazda Porec és a szlovén Dobova alkotta. A NEKA az első találkozóján 43–36-ra kapott ki az Európa Ligás Nexétől, majd 32–29-re legyőzte a Fiverst, így készülhetett a bronzmeccsre, ahol a házigazda Porec együttesével került szembe. A Sótonyi László vezette gárda magabiztos, 31–24-es sikerrel szerezte meg a harmadik helyet.

„A tornán megszerzett harmadik hely nagyon értékes, hasznos tapasztalatokkal zártuk ezt a néhány napot. Jövő keddtől folytatjuk a munkát, hiszen szűk két hét múlva már Magyar Kupa találkozón kell pályára lépnünk” – idézi a szakembert a neka.hu.

A tornán villogtak a fiatalok: a NEKA-ból a 19 éves Szilágyi Benjámin 15 találattal az ötödik, a 20 éves Krakovszki Bence 13-mal a nyolcadik helyen végzett a góllövőlistán. 
Azonban nem ők voltak az egyedüli magyar fiatalok, akik letették a névjegyüket: az aranyérmes Telekom Veszprémben a 20 esztendős Lukács Péter is 13-szor talált be, a győztes csapat harmadik legeredményesebb játékosa lett.

(A kiemelt képen: a HSA NEKA játékosai a poreci tornán / Forrás: HSA NEKA)

Legfrissebb hírek

Nagy-Britannia a 2040-es években ismét olimpiát rendezhet

Egyéb egyéni
6 perce

Boczkó Gábor: Most beleférnek a hullámvölgyek, az olimpiai kvalifikációra kell kiegyenesednünk

Egyéb egyéni
8 perce

Szavazás: járt-e tizenegyes az Atléticónak Giuliano Simeone, illetve Griezmann eseténél?

Bajnokok Ligája
32 perce

Uli Hoeness és Lothar Matthäus is Bayern-továbbjutást vár a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
51 perce

Női röplabda Extraliga: válogatott feladót szerződtetett a Békéscsaba

Röplabda
57 perce

Férfi kézilabda BL: Berlinben hatvan percig kell hajráznia a Veszprémnek

Kézilabda
1 órája

Videó: egy éve még munkatársak voltak, most nekiment Simeone az Arsenal sportigazgatójának

Bajnokok Ligája
1 órája

Cselgáncs: négyen pályáznak a szövetség elnöki tisztségére

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik