Kézi: befejezetté nyilvánították az utánpótlás-bajnokságokat

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2021.04.30. 15:21
Címkék
A hazai kézilabda-szövetség főként az edzéslehetőségek hiánya és a számos mérkőzéshalasztás miatt úgy döntött, hogy lezárja az utánpótlás-bajnokságokat.

A Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) szakmai- és versenybizottsága a 2020/2021. évi valamennyi utánpótlás-versenysorozatát befejezetté nyilvánítja – áll a szervezet pénteki közleményében, hozzátéve, hogy az MKSZ a csapatok számára tornarendezési lehetőséget nyit meg a május 22. és június 30. közötti időszakra.közleményében, hozzátéve, hogy az MKSZ a csapatok számára tornarendezési lehetőséget nyit meg a május 22. és június 30. közötti időszakra.

Befejezetté nyilvánították az utánpótlás-bajnokságokat Forrás: pickhandball.hu
Befejezetté nyilvánították az utánpótlás-bajnokságokat Forrás: pickhandball.hu

Befejezetté nyilvánították az utánpótlás-bajnokságokat  •  Forrás: pickhandball.hu

A döntés értelmében nem kerülnek megállapításra helyezések, nincsenek kiesők és feljutók az utánpótlás-bajnokságokban, és nem szerzett automatikusan jogot a 2021/2022. évi utánpótlás-bajnokságok I-II. osztályába egy sportszervezet sem.

A közlemény kiemeli, a következő évi utánpótlás-bajnokságok I-II. osztályaiban indulókról a szakmai és versenybizottság által megbízott ad hoc besoroló bizottság dönt.

A tornarendezési időszakról később tájékoztatnak.

„A bajnokságok kényszerű felfüggesztése miatt nagyon sok mérkőzés elmaradt, sok csapat edzeni sem tudott, így a bajnokságok azonnali újraindítása szakmailag sem lenne indokolható, és a szükséges számú mérkőzés sem játszható már le a szezon végéig, több csapat nem is tudna újra kiállni a találkozókra – mondta a döntés hátteréről Rupp István, a szövetség versenyigazgatója. – Sok csapat azonban edzeni, majd játszani szeretne, ezért számukra versenylehetőséget biztosítunk a tornák által.

További korosztályos híreinkKÉZILABDÁBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Norvégiából szerződtetett támadót az NB II-es Ajka – hivatalos

Labdarúgó NB II
22 perce

Újabb brazil játékost szerződtetett a Zalaegerszeg – hivatalos

Labdarúgó NB I
35 perce

Vb-selejtezők: kis híján elszórakozta háromgólos előnyét Törökország Tbilisziben

Foci vb 2026
51 perce

Férfi kézilabda NB I: háromgólos komlói siker a NEKA ellen

Kézilabda
57 perce

Közel 25 év után távozik posztjáról a Tottenham ügyvezető elnöke

Angol labdarúgás
1 órája

U19-es válogatott: vereség a portugáloktól a Vilotic-kupa első meccsén

Utánpótlássport
1 órája

Szélesi Zoltán szerint a sok NB I-es játékperc nem jelent automatikusan minőséget a fiataloknál

Magyar válogatott
1 órája

Távozik az FTC fiatal brazil szélsője – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik