Úszás: a 16 éves Zombori Gábor három érmet hozott Antwerpenből

Vágólapra másolva!
2019.02.25. 10:39
Címkék
Az belgiumi Diamond Speedo Race elnevezésű nemzetközi felnőttversenyen folytatták a felkészülést a Budafóka SE utánpótláskorú úszói: a 16 éves Zombori Gábor egy ezüst- és két bronzérmet hozhatott haza az antwerpeni viadalról.

B. V. – utanpotlassport.huSokféleképpen készülnek fel az (utánpótlás-)válogatott úszók a hamarosan kezdődő versenyévre és márciusi végi, debreceni felnőtt országos bajnokságra. Akadnak, akik melegégövi edzőtáborral, vannak, akik itthon róják a kilométereket, és előfordul az is, hogy nemzetközi versenyekkel melegítenek.B. V. – utanpotlassport.huSokféleképpen készülnek fel az (utánpótlás-)válogatott úszók a hamarosan kezdődő versenyévre és márciusi végi, debreceni felnőtt országos bajnokságra. Akadnak, akik melegégövi edzőtáborral, vannak, akik itthon róják a kilométereket, és előfordul az is, hogy nemzetközi versenyekkel melegítenek.

Zombori Gábor remekelt Antwerpenben, háromszor állhatott fel a dobogóra Fotó: Pass Ferenc
Zombori Gábor remekelt Antwerpenben, háromszor állhatott fel a dobogóra Fotó: Pass Ferenc

Zombori Gábor remekelt Antwerpenben, háromszor állhatott fel a dobogóra  •  Fotó: Pass Ferenc

Ez utóbbi „módszert” választották a hétvégén a Budafóka SE fiatal úszói, az egyaránt 16 éves Galyassy Szilárd és Zombori Gábor. Egyébként mindkét versenyző kitűnő évet zárt tavaly: Galyassy az eilati junior nyílt vízi világbajnokságon az U16-os mixváltó tagjaként lett aranyérmes, míg Zombori megjárta a helsinki junior Eb-t és a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiát is, s valamennyi megméretésén állt helyt remekül.

Utóbbi pedig már egy háromhetes thaiföldi edzőtáboron is túl van az idén, a felnőttválogatott klasszisaival együtt a minden igényt kielégítő thanyapurai edzőközpontban tréningezhetett a „hideg” téli napokon. Így kanyarodott rá idei első megméretésére, az antwerpeni Diamond Speedo Race elnevezésű nemzetközi felnőttviadalra.

A még jövőre is utánpótláskorú hátúszó-specialista ezúttal sem vallott szégyent: három éremmel térhetett haza Belgiumból, 200 m háton (2:02.25) ezüst-, 100 m háton (56.53) és 200 m vegyesen (2:07.47) bronzérmet szerzett. Mindemellett az 50 m hátúszás döntőjében ötödikként csapott a célba 26.55-ös idővel.

Eközben Galyassy a pillangószámokon szerepelt a legjobban: kétszázon (2:09.96) döntőbe jutott, s nyolcadik lett, míg ötvenen (26.01) és százon (56.17) a B döntőben ért el értékes helyezéseket, az előbbiben az első, az utóbbiban a harmadik helyen zárt.

A sikeres állomás után düböröghet tovább a felkészülés, a Budafóka úszói izraeli edzőtáborral folytatják a hangolást a szezon nagy feladataira.

További korosztályos hírekÚSZÁSBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Felkészülés: nem bírt harmadosztályú ellenfelével a Tottenham, kikapott a Bilbao

Minden más foci
2 perce

Az idény eleji forma ára – Borsos László jegyzete

Labdarúgó NB I
4 perce

Béla bácsi cáfolata – Malonyai Péter publicisztikája

Vízilabda
4 perce

Vasárnapi sportműsor: rajtol az NB II, döntő a női Eb-n

Minden más foci
19 perce

EYOF: befejeződött a multisportesemény, a magyarok 26 éremmel zártak

Utánpótlássport
1 órája

Egyetemi világjátékok: Székely Zója ezüst-, Palkovits István bronzérmes

Egyéb egyéni
1 órája

Nem bírt egymással az MTK és a Ferencváros a 228. bajnoki örökrangadón

Labdarúgó NB I
1 órája

Sallai Roland nagy gólt lőtt a Galatában, majd adott egy gólpasszt is

Légiósok
1 órája
Ezek is érdekelhetik