Cselgáncs: öt magyar érem a junior Európa-kupa első napján

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2018.07.14. 21:42
Címkék
Két arany- és három ezüstérmet szerzett a magyar junior cselgáncsválogatott a Pakson zajló korosztályos Európa−kupa-verseny első napján. A viadalra négy kontinens 29 országából érkezett 362 sportoló.

Krasznai Bence –utanpotlassport.huKét arany- és három ezüstérmet szerzett a magyar junior cselgáncsválogatott a Pakson zajló junior Európa−kupa-versenyen. A viadalra négy kontinens 29 országából érkezett 362 sportoló, s ebből 61 a magyar dzsúdós.Krasznai Bence –utanpotlassport.huKét arany- és három ezüstérmet szerzett a magyar junior cselgáncsválogatott a Pakson zajló junior Európa−kupa-versenyen. A viadalra négy kontinens 29 országából érkezett 362 sportoló, s ebből 61 a magyar dzsúdós.

A 81 kilogrammosok között taroltak a magyar fiúk; Rajkai Róbert és Gőz Roland vívta egymással a döntőt, végül Rajkai bizonyult jobbnak. Ugyanebben a súlycsoportban Kurtán Zsombor ötödik lett.

Tóth Apor (fehérben) magabiztosan lett bajnok a 90 kilogrammosok között
Tóth Apor (fehérben) magabiztosan lett bajnok a 90 kilogrammosok között

Tóth Apor (fehérben) magabiztosan lett bajnok a 90 kilogrammosok között

A fiúk vezetőedzője, Horváth László beszélt arról, milyen erősek is vagyunk ebben a kategóriában:

„A dolog szépsége az, hogy az elsőszámú magyar, Tóth Benedek sérüléssel bajlódott. A három fiú hasonló erőt képvisel, Benedekre most három hét kihagyás vár, mert térdsérülése van. A következő Európa-kupán pontszámban akár be is érheti őt Róbert és Roland. A világversenyekre valószínűleg elosztjuk majd őket, mivel mindhárman megérdemlik, hogy képviseljék az országot.”

A 90 kilósok mezőnyében Tóth Apor állt fel a dobogó legfelső fokára, miután legyőzte a fináléban az ukrán Olekszij Babenkót. Horváth szerint nagyon megérdemelte a győzelmet Apor, mert egész nap remek formában volt. Elmondta, egyedül a bosnyák Toni Miletictől tartottak az elődöntőben, ám ő sem okozott gondot neki.

A +100 kilogrammosok versenyében Waczulik Richárd ezüstérmet szerzett. Richárd a fináléban a szlovén Marinic ellen maradt alul, akit idén már vert meg. A vezetőedző úgy véli, meglehetett volna az arany.

A leányok csatájában egyedül a 44 kilós Beringer Fatime szerzett érmet, mégpedig ezüstöt. De a szakágvezető, Radics Attila nem az ő teljesítményét emelte ki, hanem a két ifjúsági versenyzőt; az 52 kilogrammos Ábrahám Titanillát és az 57 kilós ifjúsági világbajnok Varga Brigittát.

Mindkét fiatal hetedik lett a kategóriájában, a mester szerint azonban kiemelkedően versenyeztek, s több tapasztalattal, valamint jobb erőnléttel akár a dobogóra is felállhattak volna, ugyanis vezető helyzetben kaptak ki.

A két edző összességében elégedett az első versenynap eredményével.

JUNIOR EURÓPA-KUPA, PAKS
A magyar versenyzők helyezései
Fiúk
81 kg: 1. Rajkai Róbert, 2. Gőz Roland, 5. Kurtán Zsombor, 90 kg: 1. Tóth Apor, 100 kg: 5. Árvai Péter, +100 kg: 2. Waczulik Richárd
Lányok
44 kg: 2. Beringer Fatime, 5. Szladovics Patrícia, 5. Vaska Fanni, 52 kg: 7. Ábrahám Titanilla, 57 kg: 7. Varga Brigitta

További korosztályos hírekCSELGÁNCSBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Mattia Binotto marad az Audi csapatfőnöke

F1
10 perce

Falusi Márton lett a karate világszövetség szervező bizottságának vezetője

Egyéb egyéni
11 perce

„Azt mondták, hogy nem a jelenlegi, hanem a jövőbeli Zsombort igazolják le” – exkluzív interjú a Real Betis 16 éves magyar tehetségével

Légiósok
18 perce

A szlovák kapitány szerint nem teljesültek az álmaik, de ez nem törli el az elmúlt három és fél év munkáját

Foci vb 2026
37 perce

„Előre nem igazán lehet ezt elképzelni, csak megtörténik” – immár apukaként érkezett meg Alonso Szuzukába

F1
1 órája

Videó: a bosnyákoknak szurkoltak az olasz játékosok a Wales elleni tizenegyespárbajban

Foci vb 2026
1 órája

Népszerű eseményekkel folytatódik a budapesti futószezon

Csupasport
1 órája

Vívás: mind az öt magyar a 64 között a női kardozók taskenti vk-versenyén

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik