Atlétika: Huller Dániel korosztályos rekordja 400 gáton az U18-as Eb-n

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2018.07.06. 14:56
Címkék
Európa-bajnoki csúcsot és korosztályos magyar rekordot is látott a közönség a győri U18-as Eb második napjának délelőtti programjában. És mellé egy továbbra is jól szereplő, messze repülő hazai hétpróbázót.

Doma Benedek döntős lett kalapáccsal
Doma Benedek döntős lett kalapáccsal

Doma Benedek döntős lett kalapácsvetésben

Doma Benedek döntős lett kalapáccsal
Doma Benedek döntős lett kalapáccsal

Doma Benedek döntős lett kalapácsvetésben

A. A.utanpotlassport.huHétpróbával kezdődött a második nap, vagyis folytatódott az összetett szám, amelyben Szűcs Szabina az első nap után a 19 fős mezőnyben a hatodik helyen állt. Következhetett a távolugrás. A magyar hölgy a változó erősségű hátszélben szép sorozatot produkált, ugrásonként hat centit javítva megerősítette a hatodik helyét. Kezdte 578-nál, majd befejezte 590-nél, ami a negyedik legjobb ugrás volt a délelőtt folyamán. Este, a távol döntőjében lesz azért nagyobb ugrás, remélhetőleg Endrész Klaudiától is, aki 588-nal, vagyis Szűcs Szabináénál kisebb eredménnyel fért be a tizenkettes fináléba.

Tudjuk jól, hétpróbában mindig szerepeltek olyan versenyzők, akik külön-külön is kiemelkedőt tudnak valamelyik számban. Érdemes kiemelni a spanyol María Vicente mutatványát, aki 637 centinél ért földet, amivel a távolugrás döntőjében is könnyedén érmet lehet nyerni.

Mihály Ádám 480-as egyéni csúccsal bekerült a rúdugrás fináléjába. Azokban a számokban, amelyekben eddig érmet osztottak, rendre a 15. helyen végzett a magyar versenyző, így volt ezzel Tóth Norbert is 10 km-es gyaloglásban (48:37.45). Kalapácsvetésben Doma Benedek és Sztupák László is továbbjutott, 70.48-as, illetve 70.25-ös dobással. Bemutatkozott az Eb-n Huller Dániel, nem is akárhogy: a 400 gát előfutamának harmadik legjobb ideje korosztályos magyar rekord (52.60). A 14. legjobb idővel Bánóczy Árpád is bejutott az elődöntőbe. A lányoknál 400 gáton Kőszegi Mira a 12., Kiszel Zsófia a 16. idővel lett elődöntős (1:01.37 és 1:01.76).

Továbbikorosztályos hírekATLÉTIKÁBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Kós Hubert az előfutamban nem hivatalos világcsúcsot úszott az amerikai egyetemi döntőben

Úszás
3 perce

Djokovics nem indul a monte-carlói tenisztornán – hivatalos

Tenisz
13 perce

A Falco visszavágott a Körmendnek a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
44 perce

A Barcelona közölte: Raphinha kihagyja az Atlético elleni BL-párharcot

Spanyol labdarúgás
44 perce

Ausztria kiütötte Ghánát felkészülési mérkőzésen

Minden más foci
49 perce

Röplabda: a Vasas SC idegenben győzte le a Magyar Kupa ezüstérmesét a női Extraligában

Röplabda
56 perce

Harmadszor nyert az UVSE a férfi vízilabda ob I alsóházban

Vízilabda
1 órája

Végső búcsút vettek Füzesséry Gyula kajak-kenu mesteredzőtől

Kajak-kenu
1 órája
Ezek is érdekelhetik