Foci, U19: a Honvéd és az FTC szombati, egyidejű mérkőzése dönt a bajnoki címről

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2017.06.09. 15:27
Címkék
Kiélezett végjátéknak lehetünk szemtanúi az idei U19-es labdarúgó-bajnokságban. A Budapest Honvéd és a Ferencváros az utolsó fordulóra hagyta a döntést, az aranyérem azonban nemcsak dicsőséget, hanem alkalmasint az UEFA Ifjúsági Ligában való részvételt is jelent.

Leiner SomaA labdarúgás egyik nagy igazsága, hogy nincs vesztett helyzet, a mérkőzések és tabellák hamar vehetnek éles fordulatot. Ennek ékes példája az idei U19-es bajnokság végkimenetele. A Ferencváros két fordulóval ezelőtt nyeregben érezhette magát, úgy utazott Kispestre, hogy három ponttal ellenfele előtt állt, ráadásul egy meccsel kevesebbet játszott. A hazaiak dolgát nehezítette, hogy több korosztályos válogatott játékosukat is nélkülözniük kellett. A Magyar Futball Akadémia fiataljainak egyetlen esélyük maradt, tudták, ha nem nyernek, búcsút mondhatnak a bajnoki aranynak.Leiner SomaA labdarúgás egyik nagy igazsága, hogy nincs vesztett helyzet, a mérkőzések és tabellák hamar vehetnek éles fordulatot. Ennek ékes példája az idei U19-es bajnokság végkimenetele. A Ferencváros két fordulóval ezelőtt nyeregben érezhette magát, úgy utazott Kispestre, hogy három ponttal ellenfele előtt állt, ráadásul egy meccsel kevesebbet játszott. A hazaiak dolgát nehezítette, hogy több korosztályos válogatott játékosukat is nélkülözniük kellett. A Magyar Futball Akadémia fiataljainak egyetlen esélyük maradt, tudták, ha nem nyernek, búcsút mondhatnak a bajnoki aranynak.

Fordulatos meccsen nyert a Honvéd, és átvette a vezetést a tabellán. Forrás: fradi.hu
Fordulatos meccsen nyert a Honvéd, és átvette a vezetést a tabellán. Forrás: fradi.hu

Fordulatos meccsen nyert a Honvéd, és átvette a vezetést a tabellán.  •  Forrás: fradi.hu

A mérkőzés kiegyenlített játékot hozott, nem született gól az első játékrészben. A szünetet követően a házi gólkirály Pergel Bence góljával a zöld-fehérek szereztek vezetést. Nem adta fel azonban Simon Miklós együttese – két perccel később Hegedűs Márk bombájával egyenlített a Honvéd. Az izgalmaknak még nem volt vége: tizenegyeshez jutott a Fradi, de Berla Attila bravúrral védett. A túloldalra is jutott büntető a hajrában, amelyet az MFA támadója, Kovács Nikolasz értékesített, így életben tartotta a piros-feketék bajnoki álmait. A két gárda között pontegyenlőség alakult ki, de több győzelmének köszönhetően már a Budapest Honvéd vezetett.

A következő játéknap Debrecen-Honvéd és Ferencváros-MTK mérkőzést hozott. Előbbi meglepően simán alakult, a vendégek háromgólos győzelmet arattak a hajdúságiak ellen, ezzel két pontra növelték előnyüket a tabellán, hiszen a fiatalok örökrangadója döntetlenre végződött.

A zászló még így is a Ferencvárosnak állt, hiszen a 19. fordulóból elmaradt meccsüket szerdán pótolták az Illés Akadémia ellen, győzelmük esetén visszavehették volna az első helyet, és egypontos előnnyel várhatták volna az utolsó találkozót. A mérkőzés azonban nem a fővárosiak szája íze szerint alakult – Varga Kevin és Szántó Roland góljával a szombathelyiek győztek, és azzal felléptek a dobogó legalsó fokára.

A bajnokság zárónapját tehát két pontos előnnyel várja Budapest Honvéd-MFA: a döntetlen is elég, hogy megszerezze az első helyet, hiszen több győzelme van, mint a Ferencvárosnak. A zöld-fehérek a Vasast fogadják, amely ellen alig egy hónapja kétgólos vereségbe szaladtak; nem lesz könnyű dolguk. A Honvéd is otthon zárja az idényt, mégpedig a biztos utolsó Győr ellen. Papíron könnyebb mérkőzésre számíthatunk, de érdemes figyelembe venni, hogy az ETO ellen eddigi három találkozójából mindössze egyszer hagyta el győztesen a pályát Simon Miklós együttese.

Mindkét összecsapás szombaton 10 órakor kezdődik, a bajnoki címet elnyerő csapat pedig talán indulhat az UEFA Ifjúsági Ligában, amely a Bajnokok Ligája kistestvéreként az utánpótlásmezőny legrangosabb európai megméretése. Az elmúlt két évben a Puskás Akadémia képviselte hazánkat.

A következő idényben tehát újoncot avatunk, már ha Magyarország bekerül abba a körbe, amely csapatot küldhet a versengésbe.

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Mexikó előnyben? Az angolok kapitánya a FIFA szabályozását és a magaslatot emelte ki

Foci vb 2026
1 perce

Massimiliano Allegri lett a Napoli vezetőedzője – hivatalos

Olasz labdarúgás
2 perce

„Olyan nekem, mintha a fiam lenne” – Yamal érzelmes vallomást tett kisöccséről

Foci vb 2026
13 perce

A Real Madrid közleményt adott ki Enzo Fernándezről

Spanyol labdarúgás
14 perce

Chris Froome bejelentette visszavonulását

Kerékpár
14 perce

Magyar légiós csapatánál kapott munkát Nestor El Maestro

Minden más foci
27 perce

Tuchel szerint a FIFA-szabályozás hatalmas előnyt jelent Mexikónak

Foci vb 2026
45 perce

Kézilabda: a 13. helyen zárta az U20-as női vb-t a magyar válogatott

Utánpótlássport
47 perce
Ezek is érdekelhetik