Figyelnek a tehetségekre

2005.04.02. 01:03
Címkék
És a labda ismét útjára indult...Péntektől ugyanis ismét szervezett keretek között kergetheti a labdát több ezer, sőt több tízezer gyerek - kisfiú és kislány. Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) által a 2004-es év "Európa legértékesebb utánpótlás-nevelési programjának" választott OTP-MOL Bozsik Labdarúgó Akadémia tavaszi szezonja ugyanis tegnap kezdődött el.
A nagy pillanat: Huszti Szabolcs is beállt a gyerekek közé focizni (Fotó: Meggyesi Bálint)
A nagy pillanat: Huszti Szabolcs is beállt a gyerekek közé focizni (Fotó: Meggyesi Bálint)
A nagy pillanat: Huszti Szabolcs is beállt a gyerekek közé focizni (Fotó: Meggyesi Bálint)
A nagy pillanat: Huszti Szabolcs is beállt a gyerekek közé focizni (Fotó: Meggyesi Bálint)
A nagy pillanat: Huszti Szabolcs is beállt a gyerekek közé focizni (Fotó: Meggyesi Bálint)
A nagy pillanat: Huszti Szabolcs is beállt a gyerekek közé focizni (Fotó: Meggyesi Bálint)


És a labda ismét útjára indult...
Péntektől ugyanis ismét szervezett keretek között kergetheti a labdát több ezer, sőt több tízezer gyerek - kisfiú és kislány. Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) által a 2004-es év "Európa legértékesebb utánpótlás-nevelési programjának" választott OTP-MOL Bozsik Labdarúgó Akadémia tavaszi szezonja ugyanis tegnap kezdődött el. A pénteki Láng Vasas-pályán megtartott sajtójátékoztatón jelen volt a program vezetője, Mezey György, az OTP Bank Rt. ügyvezető-igazgatója, Kecskés László, a MOL Rt. megbízott szakértője, Dénes Ferenc, valamint a Magyar Labdarúgó-szövetség főtitkára, Berzi Sándor is, aki elsőként arra hívta fel a figyelmet, hogy az utóbbi évek tapasztalata alapján már az is nagy szónak számít, hogy ebben az évben egyáltalán már egy ilyen horderejű program folytatásáról beszélhetünk.

"Korábban többször is belekezdtünk hasonló programokba, azonban a végére sosem sikerült elérnünk - mondta Berzi Sándor. - Most erre megvan minden esély, hiszen a program sikerességét mi sem bizonyítja jobban, mint az UEFA elismerése. Több nemzetközi példa is mutatja: minél többen futballoznak egy országban, annál magasabb a futballkultúra is. Éppen ezért a célunk nem is lehet más, mint minél több kisgyermek bevonása a programba."

A Láng Vasas-pályán összegyűlt több száz kisgyermek örömére a torna kezdőrúgását az a Huszti Szabolcs végezte el, aki maga is egy Balaton-felvidéki kis faluból, Gógánfáról jutott el a Ferencváros és a válogatott címeres mezéig. A rendezvényre egyébként Egervári Sándor vezetésével a Vasas labdarúgói is kilátogattak, és biztatták a kissrácokat egy-egy jobban sikerült csel és lövés után.
Legfrissebb hírek

A norvég szurkolótábor bemutatja: evezőkkel hajtott metró!

Foci vb 2026
3 perce

A portugál Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője – hivatalos

Labdarúgó NB I
3 perce

Jérémy Doku apa lett, Új-Zéland ellen térhet vissza a belga csapatba

Foci vb 2026
18 perce

Elkezdődött a második félidő!

Foci vb 2026
31 perce

Messi meglőtte a rekordot jelentő 17. vb-gólját – nézze meg mindet!

Foci vb 2026
42 perce

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsen

Foci vb 2026
44 perce

Argentína 1–0-ra vezet a félidőben

Foci vb 2026
50 perce

Vezet Argentína, Messi most már egyedüli gólrekorder lett

Foci vb 2026
58 perce
Ezek is érdekelhetik