A döntő elúszott, már csak a bronzéremre van esély

SZABÓ GÁBOR jelenti GzirábólSZABÓ GÁBOR jelenti Gzirából
2004.09.18. 22:57
Címkék
Elődöntő
Horvátország-Magyarország 10-8 (2-2, 3-0, 3-2, 2-4)
Gzira, 200 néző. V: Sztavropulosz (görög), Moliner (spanyol)
HORVÁTORSZÁG: Jurin - Setka 2, Antojevic, DOBUD, Buslije, MARKOVIC 3, JOKOVIC 4. Cs: Zanetic, Buljubasic, Muslin 1, Sukno, Samodol. Szövetségi kapitány: Milorad Damjanic
MAGYARORSZÁG: Baksa - Somogyi 1, Varga D. 2, Sziklai, Tóth M. 2, Kuncz, Juhász Zs. Cs: Kotszidisz, Máthé, Bálint, DEBRECZENI 3, Kállay. Szövetségi kapitány: Merész András
Gól - emberelőnyből: 10/4, ill. 12/5
Négyméteresből: -, ill. 1/1
Kipontozódott: Bálint (22. p.), Antonijevic (27. p.)
Kiállítva: (végleg cserével): Buslije (7. p.), Máthé (25. p.), Buljubasic (25. p.)

A másik elődöntőn: Szerbia-Montenegró- Olaszország 11-3. A 11. helyért: Grúzia-Málta 14-6. A 13. helyért: Hollandia- Szlovénia 10-4. A 15. helyért: Anglia- Lengyelország 14-8

A szerbek elleni derbihez képest (pénteken ugyebár kikapott a csapat) jóval harapósabbnak tűntek a mieink, ami horvátok elleni mecscsen a védekezésben és az előnykihasználásban is megmutatkozott. Az első negyedben mindkét oldalon két találat született fórból, ami egyben a részeredményt is tükrözte. A következő felvonásra a szivárvány is megjelent az égbolton, ám sajnos nem a mi életünket színesítette meg. Kihagytunk két fórt, míg a horvátok Muslin és Jokovic révén két akciógólt szereztek. Ezzel nem volt vége: Máté kiállítását követően Markovic hízlalta háromgólosra a különbséget (5-2).
A fordulás után megint elpackáztunk egy emberelőnyt. Jokovic viszont lefordulásból bevette a kapunkat, csak úgy, mint fórból. A játékrész harmadik percében 7-2-re vezetett a legutóbbi Eb negyedik helyezettje. Somogyi a Máté által kiharcolt négyméteresből szépített valamicskét, hogy aztán Markovic magasan kiemelkedve a vízből bepaskolja Baksa kapujába Samodol labdáját. A felvonást Debreczeni előnygólja zárta. Az utolsó játékrészben 10-5 után könnyedebbre vette a figurát a horvát gárda, és a bírók is törlesztettek tartozásukból a magyaroknak. Mindez kétgólos vereségre volt elég, így - akár csak tavaly a felnőtt-kontinensviadalon - vasárnap is horvát- szerb-montenegrói finálét rendeznek. Nekünk meg marad a bronzmeccs, az olaszok ellen.
"Sajnos mind fizikai, mind pszichikai értelemben elfogytunk. Nehéz lesz összerázni a játékosokat vasárnapra, de még sem mindegy, hogy éremmel térhetünk haza, vagy sem" - vélekedett Merész András szövetségi kapitány. ---- L ---- S
Legfrissebb hírek

Vonulnak az osztrák drukkerek is

Foci vb 2026
22 perce

Elözönlötték Dallast az argentin drukkerek

Foci vb 2026
37 perce

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
50 perce

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
52 perce

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
57 perce

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
59 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
1 órája

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik