Rövid pályás úszó Eb: Cseh Lászlót egy hajszál zavarta az úszásban

2009.12.11. 19:20
Címkék
A látszat ellenére nem volt zavartalan Cseh László versenye: igaz, hogy a magyar klasszis új világcsúccsal győzött a 400 méter vegyes döntőjében, azonban egy hajszál igencsak megnehezítette a dolgát.

 „Most mondjam azt, hogy sikerült a szám környékére tapasztanom a medencében lévő egyetlen hajszálat? - kezdte Cseh a  verseny egyik fontos szakaszának felelevenítésével... - Komolyan mondom, azon voltam, hogy vagy lenyelem, vagy megállok és leveszem. Aztán háton szerencsére elment. Jól ment az úszás, valami ilyesmit terveztem tegnapra is, csak... Na mindegy, ha ugyanebben az egésztestes dresszben úszom, szerintem nem lett volna gond, de most már mindegy. Hogy miért nem ezt vettem fel? Rossz napom volt... Ma rendben volt minden, és legalább sikerült megmutatni, hogy még mindig nem felejtettem el úszni - és nyerni."

Edzője, Turi György vonásai is jócskán kisimultak: „Ahhoz képest, hogy karambolozott a buszunk idefelé jövet, mert a sofőr felborított egy biciklist, de ahelyett, hogy ajtót nyitott volna, perceken át vitatkozott, így bemelegíteni sem volt idő rendesen... Meglehet, ez felszabadított némi adrenalint Lacinál, akinél megint kiderült, hogy csütörtökön a fejével volt gond. Mint általában, amikor nem megy neki... Persze, ez volt élete 19. világversenye, amelyen meg kellett felelnie a hatalmas elvárásoknak, nem csoda, hogy időnként meginog. A dresszével problémázott folyamatosan, látszott, kizökkent, hiszen már lassabban kezdett, mint délelőtt, márpedig ebben a sportágban rögtön az elején demonstrálni és demoralizálni kell. Ha nem, a többiek vérszemet kapnak. Ráadásul egy fordulóban tele ment a gatyája vízzel, és akkor mentálisan eltörött nála valami. Ma megint a rendes Cseh Lacit láttuk, az időeredménye is bizonyítja, fizikálisan teljesen rendben van, és mára a fejét is sikerült rendbetenni."

Összefoglaló cikkünket ide kattintva olvashatják!

Legfrissebb hírek

Strandröplabda Pro Tour: idén is szeptember elején lesz a budapesti verseny

Röplabda
1 perce

Csányi Sándor: Az egyik célunkat, a világbajnoki részvételt még nem értük el

Magyar válogatott
6 perce

MK: Zalaegerszeg–Soroksár negyeddöntő

Labdarúgó NB I
25 perce

Röplabda Európa-liga: nem lesz hatos döntő, csak a legjobb négy jut be a végjátékba

Röplabda
27 perce

„Az én szívem Horvátországért dobog” – Franko Kovacevic nem akar magyar válogatott lenni

Magyar válogatott
34 perce

Gondok mindkét spanyol gigásznál: két védő kidőlt a Barcánál, míg Madridban Mbappé sérülése súlyosabb a vártnál

Spanyol labdarúgás
37 perce

Elköszönt csapatkapitányától a Ferencváros

Jégkorong
39 perce

Sulyok Tamás köztársasági elnök is gratulált a jereváni sportlövő Eb-n aranyakat nyerő Major Veronikának

Egyéb egyéni
45 perce
Ezek is érdekelhetik