Tenisz: Andy Murray 2016 óta először vert top 5-ös játékost

2022.06.10. 17:42
Andy Murray a pénteki mérkőzésen (Fotó: AFP)
A brit Andy Murray két szettben legyőzte az első helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipaszt a stuttgarti füves pályás férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében.

Az 1 óra 40 perces mérkőzés első játszmáját rövidítésben nyerte meg a brit teniszező, a második szettben 3:2-nél elvette riválisa adogatójátékát – ez volt a meccs egyetlen brékje –, majd kiszerválta a győzelmet. A skótnak egyetlen bréklabdát kellett hárítania, még az első játszmában.

Murray 2016 óta először győzött le a világranglista első öt helyének valamelyikén álló játékost – Cicipasz pillanatnyilag ötödik (hat évvel ezelőtt Novak Djokovics volt a top 5-ös áldozata).

A 35 éves brit játékos elődöntőbeli ellenfele a Fucsovics Mártont legyőző ausztrál Nick Kyrgios lesz – a magyar játékos sérülés miatt feladta a mérkőzést a második játszmában.

ATP-TORNA, BOSS OPEN, STUTTGART (769 645 euró, fű)
NEGYEDDÖNTŐ

Murray (brit)–Cicipasz (görög, 1.) 7:6 (7–4), 6:3
Berrettini (olasz, 2.)–Sonego (olasz, 6.) 3:6, 6:3, 6:4
Otte (német)–Bonzi (francia) játék nélkül, a francia teniszező betegség miatt visszalépett
Később
Nick Kyrgios (ausztrál)–Fucsovics Márton 7:6 (7–3), 3:0-nál Fucsovics sérülés miatt feladta

Az elődöntőben: Murray–Kyrgios, Otte–Berrettini