Tenisz: veszélybe került a budapesti WTA-torna jövője - sajtóhír

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.10.21. 10:04
Címkék
A másfél évtizedes múltra visszatekintő budapesti WTA-teniszverseny rendezési jogának eladásáról tárgyal Márky Jenő házigazda, versenyigazgató. A viadal – amelyet Szávay Ágnes 2009-ben és 2010-ben is megnyert, s idén júliusban a francia főtámogató váratlan visszalépése ellenére sikerült megrendezni – megszűnni látszik állami és egyéb segítség nélkül.

Márky Jenő, aki egyelőre nem árulta el, kivel-kikkel tárgyal a jogok eladásáról, azt mondta a Magyar Nemzetnek, hogy „kilátástalan és abszurd” a helyzet. A rendezési költségek 40-50 százalékát vállalkozók biztosították, a fennmaradó összeget Márky „birodalma”, a Római Teniszakadémia állta az idén. A lap információja szerint ez az összeg csaknem százmillió forint volt.

Szűcs Lajos, az Magyar Teniszszövetség elnöke elmondta, meg akartak egyezni a jogtulajdonossal, de nem sikerült. A szövetség célja is, hogy a verseny megmaradjon Magyarországnak, ám a rendezésbe beleszólást kért volna.

Legfrissebb hírek

A magyar jégkorong idén szintet lépett – most pedig jön az igazi sporttudományos ugrás

Jégkorong
47 perce

Videó: időn túli szabaddobással mentett pontot a Budaörs

Kézilabda
1 órája

Felemás este Los Angelesben: 41 (!) pontos Clippers-siker, hazai Lakers-zakó a Pistons ellen

Amerikai sportok
1 órája

A 100 éves Kincsem Park az év utolsó napján is ünnepel

Egyéb egyéni
1 órája

Temesvári Attila: A helyzet nehéz, de nem reménytelen…

Labdarúgó NB I
2 órája

BÚÉK 2026!; Szélesi Zoltáné az Újpest kispadja

E-újság
10 órája

Szerdai sportműsor: Ügetőszilveszter, Afrika-kupa, Négysáncverseny, Tour de Ski

Minden más foci
10 órája

Ez volt 2025 (na jó, majdnem) – Csurka Gergely publicisztikája

Egyéb egyéni
10 órája
Ezek is érdekelhetik