Roland Garros: Azarenka továbbjutott, Schnyder visszavonult

Vágólapra másolva!
2011.05.28. 13:29
Címkék
A Francia nemzetközi bajnokság harmadik fordulójában a negyedik helyen rangsorolt Viktorija Azarenka két szettben felülmúlta a 30. kiemelt olasz Roberta Vincit, s ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe. A fehérorosz teniszezőnek mindössze 66 percre volt szüksége a győzelemhez.

A hatodik kiemelt Li Na négy játékot veszítve búcsúztatta a román Sorana Cirsteát, és így szintén bekerült a legjobb tizenhat közé.

A Cirstea által az első fordulóban kiejtett Patty Schnyder szombaton bejelentette a visszavonulását. A 32 éves svájci teniszező 1994 óta versenyzett a profik között, ezalatt 11 WTA-tornát nyert meg egyéniben, és 27-szer játszhatott döntőben. Az idei Roland Garros volt az 59. Grand Slam-szereplése pályafutása során.

 

FRANCIA NEMZETKÖZI TENISZBAJNOKSÁG, ROLAND GARROS
(17 520 000 euró, salak)
NŐI EGYES, 3. FORDULÓ
Li Na (kínai, 6.)–Cirstea (román) 6:2, 6:2
Kvitová (cseh, 9.)–V. King (amerikai) 6:4, 6:2
Azarenka (fehérorosz, 4.)–Vinci (olasz, 30.) 6:3, 6:2

 

 

Legfrissebb hírek

Menesztették az Atomerőmű kosárlabdacsapatának vezetőedzőjét

Kosárlabda
33 perce

Egy év, 365 fotó: Özbas Szofi Európa-bajnok lett, birkózóink 6 Eb-érmet hoztak haza – ilyen volt 2025 áprilisa

Egyéb egyéni
1 órája

Molnár Ádin nélkül nagy bajban lenne az MTK

Labdarúgó NB I
1 órája

FIDE-elnök: még nincs végleges döntés az orosz zászló és himnusz újbóli használata ügyében

Egyéb egyéni
1 órája

A magyar férfi vízilabda-válogatott számára Hollandiában folytatódik a felkészülés Belgrádra

Vízilabda
2 órája

Van Gerwen, Bunting, Aspinall és Van Barneveld – szavazzon, melyik dartsjátékosnak van a legjobb bevonulása! Döntő

Egyéb egyéni
2 órája

Szabalenka és Kyrgios is izgatottan készül a nemek harcára

Tenisz
3 órája

A válogatott nem tudta átlépni a saját árnyékát

Kézilabda
3 órája
Ezek is érdekelhetik