Tenisz: Sánchez Vicario örömmel lenne Fed-kupa-kapitány

2011.01.21. 07:27
Címkék
Örömmel elvállalná a spanyol Fed-kupa-válogatott kapitányi posztját Arantxa Sánchez Vicario, a kilencvenes évek emblematikus teniszezője.

„A döntés nem tőlem függ, de amennyiben a szövetség és a játékosok is rám szavaznak, szívesen betölteném a tisztséget" – nyilatkozta Sánchez Vicario.

A 2002-ben visszavonult játékos háromszor bizonyult a legjobbnak a Roland Garroson, és ő volt az első spanyol hölgy, aki a US Openen sem talált legyőzőre (1994). Emellett párosban hatszor, vegyes párosban pedig négyszer diadalmaskodott GS-viadalokon. Egyéniben összesen 29, párosban 67 tornán lett első, míg 1995-ben egyéniben és párosban is világranglista-vezető volt.

A spanyolok, akik jelenleg a világcsoport II-ben szerepelnek, legutóbb1998-ban hódították el a Fed-kupát, s a svájciak elleni siker egyik hőse éppen Sánchez Vicario volt.

Legfrissebb hírek

Csütörtöki sportműsor: a DVSC és az ETO is a Kl harmadik selejtezőkörében lép pályára

Minden más foci
6 órája

Elek Gábor: Félek, nem minden csapat tudja majd befejezni az idényt; Álmodozások kora a Kl-csapatainknál

E-újság
6 órája

Nagy Ádám: Ez nem volt hollywoodi filmszerű

Európa-liga
6 órája

Borbély Balázs az egygólos győzelem után: Tudjuk, hol kell javulnunk a visszavágóra

Európa-liga
6 órája

Felkészülés: az Arsenal és a PSG is három gólt kapva szenvedett vereséget spanyol ellenfelével szemben

Angol labdarúgás
6 órája

Törökország meghódítása – Smahulya Ádám jegyzete

Minden más foci
7 órája

Itt is apadás – Bobory Balázs publicisztikája

Labdarúgó NB I
7 órája

Szalah megérkezett Trabzonba, célegyenesben a Diomandé-üzlet – ez történt szerdán a transzferpiacon

Minden más foci
7 órája