Nadal nem járt úgy, mint Sampras 15 éve

2011.01.22. 14:52
null
Nadal nem volt csúcsformában, de azért hajmeresztően rosszul sem játszott (Fotó: Action Images)
Címkék
Rafael Nadal három szettben, de a vártnál talán kicsit nehezebben győzött Bernard Tomic ellen az Australian Open 3. fordulójában, s ezzel utolsóként bejutott a legjobb 16 közé. A világelső a második játszmát 0:4-ről fordította meg.

 

Bernard Tomic horvát és bosnyák szülők gyermekeként Németországból vándorolt ki Ausztráliába a családjával, és minden bizonnyal élete legnagyobb élményének számít, hogy 18 évesen a centerpályán játszhatott Rafael Nadallal.

Sok esélye nem volt a győzelemre, de az ausztrálok valószínűleg még jól emlékeznek az 1996-os Australian Openre, amikor ugyanezen a pályán, a torna ugyanezen szakaszában a 19 éves Mark Philippoussis legyőzte Pete Samprast.

Tomic egyáltalán nem volt megilletődve – ez egyébként sem jellemző rá, 2009-ben például visszautasította az edzési lehetőséget Lleyton Hewitt-tal, mondván, a korábbi világelső nem elég jó –, bátran játszott, aminek eredményeképpen szép számú nyerő ütést könyvelhetett el, de természetesen sokat is hibázott.

Ez az első játszmában még nem igazán kamatozott, a másodikban azonban elhúzott 4:0-ra, így az ausztrál nézők talán már el is kezdtek reménykedni a csodában. Korai volt, mivel Nadal összekapta magát, megfordította a szettet, majd a harmadikat is megnyerte, így végül a papírformának megfelelően elfoglalta a helyét a nyolcaddöntőben, ahol majd a John Isnert hatalmas csatában búcsúztató Marin Cilic lesz az ellenfele.

Tomic búcsúja várható volt, az viszont jóval nagyobb csalódásként érhette a helyi drukkereket, hogy a hölgyeknél ötödik kiemeltként induló Samantha Stosur is kiesett. A tavalyi Roland Garros döntősét Petra Kvitová verte meg két szettben. A 20 éves cseh lány így már nyolc mérkőzést számláló győzelmi sorozatnál jár, hiszen Melbourne előtt megnyerte a brisbane-i versenyt. A nyolcaddöntőben Flavia Pennetta ellen meglehet a kilencedik siker is.

Biztosan nem ismétli meg 2006-os teljesítményét az akkor döntőt játszó Markosz Bagdatisz, mivel a negyedik játszmában feladta a Jürgen Melzer elleni találkozóját. A ciprusinak ugyanaz az ágyéksérülés okozta a vesztét, amely miatt visszalépett a sydneyi tornán.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (25 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya) 
FÉRFI EGYES, 3. FORDULÓ
Nadal (spanyol, 1.)–Tomic (ausztrál) 6:2, 7:5, 6:3
Melzer (osztrák, 11.)–Bagdatisz (ciprusi, 21.) 6:7, 6:2, 6:1, 4:3-nál Bagdatisz feladta
 
A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Nadal (spanyol, 1.)–Cilic (horvát, 15.)
Raonic (kanadai)–Ferrer (spanyol, 7.)
Söderling (svéd, 4.)–Dolgopolov (ukrán)
Melzer (osztrák, 11.)–Murray (brit, 5.)
Berdych (cseh, 6.)–Verdasco (spanyol, 9.)
Almagro (spanyol, 14.)–Djokovics (szerb, 3.)
Roddick (amerikai, 8.)–Wawrinka (svájci, 19.)
Robredo (spanyol)–Federer (svájci, 2.)
 
NŐI EGYES, 3. FORDULÓ
Kvitová (cseh, 25.)–Stosur (ausztrál, 5.) 7:6, 6:3
Pennetta (olasz, 22.)–Peer (izraeli, 10.) 3:6, 7:6, 6:4
 
 A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Wozniacki (dán, 1.)–Sevastova (lett)
Kuznyecova (orosz, 23.)–Schiavone (olasz, 6.)
Petkovic (német, 30.)–Sarapova (orosz, 14.)
Li Na (kínai, 9.)–Azarenka (fehérorosz, 8.)
Peng Su-aj (kínai)–A. Radwanska (lengyel, 12.)
Makarova (orosz)–Clijsters (belga, 3.)
Kvitová (cseh, 25.)–Pennetta (olasz, 22.)
Benesová (cseh)–Zvonarjova (orosz, 2.)
Legfrissebb hírek

Efraín Juárez családként harcoló együttest akar látni a Riga FC ellen

Európa-konferencialiga
21 perce

Lékóval és Rapporttal áll fel a magyar válogatott a sakkolimpián

Egyéb egyéni
36 perce

Messi két góllal segítette győzelemhez az Inter Miamit a Ligák Kupájában

Minden más foci
53 perce

Tenisz: Marozsán ismét kikapott Arnalditól

Tenisz
1 órája

Ruják András először lesz idősebb, mint az edzője

Kosárlabda
1 órája

Etienne Amenyido: Éreztem, nem vagyok rossz, sikerülhet profivá válnom, de azt is, valószínűleg nem a Dortmund lesz a szintem

Labdarúgó NB I
2 órája

Csütörtöki sportműsor: a DVSC és az ETO is a Kl harmadik selejtezőkörében lép pályára

Minden más foci
9 órája

Elek Gábor: Félek, nem minden csapat tudja majd befejezni az idényt; Álmodozások kora a Kl-csapatainknál

E-újság
9 órája